PDA

Επιστροφή στο Forum : Μου κόψανε το ρεύμα



Caramella
07-02-11, 02:15
Την Τετάρτη μου κόψανε το ρεύμα στη Θεσσαλονίκη.Λογικό αφού έχω δύο απλήρωτους λογαριασμούς σύνολο 600ευρώ.
Δεν έχω τα λεφτά και στην ΔΕΗ δεν δέχονται πιστωτική κάρτα.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί;Η έχεις μετρητά η μένεις χωρίς ρεύμα!!Ωραία πολιτική!Παντού δέχονται πιστωτική κάρτα,γιατί όχι στην Δεή;40 χρόνια πίσω έχουν μείνει.
Γύρισα στο σπίτι στις 3.30 το μεσημέρι την Τετάρτη.Άνοιξα το κουτί μου και βρήκα ένα ωραίο κίτρινο χαρτάκι που μ'ενημέρωνε ότι η διακοπή έγινε λόγω χρέους.Ευτυχώς συνειδητοποίησα ότι απλά κατεβάσανε τους τρεις διακόπτες(είναι τριφασικός ο πίνακας)και μου ξεσυνδέσανε τα καλώδια.Πάνω στην απελπισία μου ρίσκαρα και πήρα ένα κατσαβίδι,έκανα τον σταυρό μου γιατί δεν γνωρίζω πολλά άπο ηλεκτρονικά,σύνδεσα τα καλώδια,έσφιξα τις βίδες και άνοιξα τους τρεις διακόπτες.Όλα καλά!Έχω ρεύμα για την ώρα.Επειδή δεν φτάνουν τα λεφτά μου για να πληρώσω ούτε τον έναν λογαριασμό που είναι 300ευρώ+25 ευρώ επανασύνδεση( απ'ότι θυμάμαι)γνωρίζει κανείς να μου πει πότε θα ξανά έρθουν άπο την Δεή να τσεκάρουν το κουτί μου;Κάποιος γνωστός παλιά μου είχε πει ότι την επόμενη φορά που θα έρθουν αφαιρούν ολόκληρο το κουτί.Αληθεύει;
Και όταν έρθουν αν δουν ότι το σύνδεσα μόνη μου θα έχω πρόβλημα;
Το κόστος επανασύνδεσης πόσο είναι;
Αν κανονίσω διακανονισμό τι πoσό θα πρέπει να πληρώσω;
Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας με πληροφορήσει τι γίνεται σ'αυτήν την περίπτωση γιατί χωρίς ρεύμα πως γίνεται να ζεις;
Ευχαριστώ πολύ.

Tolis-Sx
07-02-11, 02:33
Αγαπητη μου ...αυτο λεγεται κλοπη ρευματος.....μπορεις καλιστα να κανεις ενα διακανονισμο.....κανονικα πας και για αφαιρεση μετρητη....μεχρι και αγωγη.......και θα σου σφραγισαν και την χελωνα και την ανοιξες......:confused1::confused1::confused1::bli nk::blink:δλδ αμα σε σουταρηζε το ρευμα και παθαινες καμμια πλάκα?πανε κανε διακανονισμο...αλλιως θα χασεις το ρολοι και πας ξανα σαν να παιρνεις πρωτη φορα ρευμα.....ασε που αμα μπλεξεις με δημοσια επιχειρηση......ειναι σαν εμπλεξες με φαυλους κυκλους....καλο ξεμπερδεμα...

kosg
07-02-11, 02:39
Λογικά, οι τεχνικοί που έκαναν την διακοπή θα πρέπει να σημείωσαν στα χαρτιά τους την ένδειξη με τις κιλοβατώρες που έγραφε ο μετρητής πριν την διακοπή.
Καλύτερα να μην επεμβαίνεις στο ρολόι της ΔΕΗ για να μην έχεις προβλήματα αργότερα.

navar
07-02-11, 02:40
Caramella , ναί είναι δύσκολα τα πράγματα καλά στα λέει ο αποστόλης !
καταλαβαίνω πως είναι δύσκολα τα πράγματα απο δύο απόψεις !
1) δύσκολα οικονομικά για όλους !
2) χωρίς ρεύμα δεν ζείς !

κάνε ένα διακανονισμό , οπωσδήποτε και αν μπορείς , πρίν έρθουν για επανασύνδεση , το ρολόι να το έχεις επαναφέρει στην κατάσταση που το άφησαν !

αν και πιθανών να μην είναι "σπιτι" όπως μας λές αλλα μαγαζί , μιας και το τριφασικό και τόσο μεγάλος λογαριασμός ......

Caramella
07-02-11, 02:45
Σπίτι είναι,120 τ.μ. με νυχτερινό ρεύμα και θερμοσυσωρευτές.Έχω σκοπό να πάω αύριο να κάνω διακανονισμό αλλά έμαθα ότι ζητάνε τα μισά μπροστά και τα άλλα σε 5 μέρες.Εννοείται ότι θα το ξεσυνδέσω πριν πάω.

Caramella
07-02-11, 02:48
Δεν μου σφράγισαν την χελώνα,απλά κατεβάσανε τους 3 διακόπτες και ξεσυνδέσανε τα καλώδια.

kosg
07-02-11, 03:00
Δεν μου σφράγισαν την χελώνα,απλά κατεβάσανε τους 3 διακόπτες και ξεσυνδέσανε τα καλώδια.

Συνήθως έτσι γίνονται οι διακοπές παροχής ρεύματος, ή και κάποιες φορές αφαιρούν και τον μετρητή.
Ρώτησε κάποιον ηλεκτρολόγο,και με συνεννόηση με κάποιο γείτονα, μήπως μπορούν να σου δώσουν ρεύμα προσωρινά από κάποιο γειτονικό σπίτι,μαγαζί.
Η επέμβαση στην ηλεκτρική εγκτάσταση μετά το ρολόι της ΔΕΗ, δεν απαγορεύεται...αλλά να γίνει από αδειούχο ηλεκτρολόγο!

kentar
07-02-11, 08:32
Με την καρτα σου μπορεις να κανεις και αναληψη μετρητων

TSAKALI
07-02-11, 10:47
Το αφηνεις οπως ειναι συνδεμενο, ωστε να εχεις ρευμα.
πας στη ΔΕΗ και τακτοποιεις το θεμα , αλλα μην τους λες οτι θελεις να στο
συνδεσουν ,ετσι γλιτωνεις την επανασυνδεση.
Αυτοι που στο κοψαν θα αργησουν πολυ να ξαναπερασουν ,
οποτε μην αγχωνεσαι...ολα καλα..

FILMAN
07-02-11, 10:51
Έτσι κι αλλιώς η ΔΕΗ θεν θα ξαναβρεί τον μετρητή όπως τον άφησε, αφού τώρα δείχνει μεγαλύτερη ένδειξη!

stom
07-02-11, 11:21
Τα πραγματα ειναι απλα. Αυτο που γινεται τωρα λεγεται κλοπη ηλεκτρικης ενεργειας και υπαρχει σαφης νομος που το τιμωρει με ποινη φυλακισης.
Το εαν και εφοσον θα εφαρμοστει στην περιπτωση σου δεν το ξερω, αλλα δεν εχει και internet στη στενη για να μας τα πεις απο εκει.
Αφου πληρωσεις ή κάνεις διακανονισμό, το πραγμα θα σταματησει εκει. Η Δεη δεν εχει καμμια ορεξη να σε τρεχει στα δικαστηρια, μην την αναγκαζεις ομως.

Και φυσικα θα ζητησεις επανασυνδεση. Αν δεν το κανεις, θα κινησεις υποψιες, και ο υπαλληλος στη συνεχεια ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να το αναφερει, και μετα αντε να ξεμπλεξεις.
Ο υπαλληλος που θα ερθει για την επανασυνδεση μπορει να το δει συνδεδεμενο, αλλα στη τελικη εχει στα χερια του εντολη επανασυνδεσης και οι μοναδες εχουν ηδη καταγραφει. Κατανοηση υπαρχει, αλλα μην το παρατραβαμε.

TSAKALI
07-02-11, 16:44
Κλοπη ειναι οι υπερογκες χρεωσεις της ΔΕΗ , τα υπερογκα δημοτικα τελη , τα διοδια με τις συμβασεις τους,
το 23 τα εκατο φπα, η τιμη της βενζινης, οι χρεωσεις της κινητης τηλεφωνιας, ..και πολλα αλλα..
αυτο που κανεις εσυ ειναι δανεισμος ελαχιστου ηλεκτρικου ρευματος, γιατι ετσι κ αλλιως δεν γλιτωνεις , θα το πληρωσεις.
το μονο που μπορεις να γλιτωσεις ειναι η επανασυνδεση και ..το να μην μεινεις χωρις ηλεκτρικο.
Αυτοι που κανουν επανασυνδεσεις, διακοπες , καταγραφη ρολογιων , ειναι ιδιωτες εργολαβοι και πρεπει να πληρωθουν αν ερθουν
αν δεν ερθουν ..δεν πληρωνονται.
μιλαω ..εκ πειρας...

Caramella
07-02-11, 17:29
Με την καρτα σου μπορεις να κανεις και αναληψη μετρητων

Δεν είμαι τόσο χαζή!Δεν έχω άλλο όριο για ανάληψη μετρητών αλλιώς θα είχα κάνει.

dant3
07-02-11, 17:35
Τοτε ποιο το νοημα να ξανακανεις επανασυνδεση αν δεν εχεις να το πληρωσεις?σε ενα μηνα παλι το ιδιο θα γινει...και θα εχεις και αλλο λογαριασμο απο πανω μαζι και με την επανασυνδεση κτλ.

Caramella
07-02-11, 17:45
Τοτε ποιο το νοημα να ξανακανεις επανασυνδεση αν δεν εχεις να το πληρωσεις?σε ενα μηνα παλι το ιδιο θα γινει...και θα εχεις και αλλο λογαριασμο απο πανω μαζι και με την επανασυνδεση κτλ.
Θα πάω να κάνω διακανονισμό αλλά δεν έχω ιδέα πόσα ζητάνε.Κάτι α΄κουσα για τα μισά μπροστά και τα υπόλοιπα σε 5 μέρες.
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας.

Γιώργος Ανώνυμος
07-02-11, 17:49
Αν εξοφλήσεις το λογ/μό σύντομα νομίζω δεν θα πληρώσεις τέλος επανασύνδσης. Έχει γίνει φωτιά και λάβρα το κόστος της ΔΕΗ και το κακό είναι πως δεν μπορεί να περικοπεί από ένα σημείο και μετά περισσότερο για μία normal χρήση! Εδώ κολλάει και η διαφήμιση με τα ασφάλιστρα αυτοκινήτου και την πένθιμη συνοδεία...!!!

spirakos
07-02-11, 17:55
Κλοπη ειναι οι υπερογκες χρεωσεις της ΔΕΗ , τα υπερογκα δημοτικα τελη , τα διοδια με τις συμβασεις τους,
το 23 τα εκατο φπα, η τιμη της βενζινης, οι χρεωσεις της κινητης τηλεφωνιας, ..και πολλα αλλα..
αυτο που κανεις εσυ ειναι δανεισμος ελαχιστου ηλεκτρικου ρευματος, γιατι ετσι κ αλλιως δεν γλιτωνεις , θα το πληρωσεις.
το μονο που μπορεις να γλιτωσεις ειναι η επανασυνδεση και ..το να μην μεινεις χωρις ηλεκτρικο.
Αυτοι που κανουν επανασυνδεσεις, διακοπες , καταγραφη ρολογιων , ειναι ιδιωτες εργολαβοι και πρεπει να πληρωθουν αν ερθουν
αν δεν ερθουν ..δεν πληρωνονται.
μιλαω ..εκ πειρας...

Καραμελα οι περισσοτεροι κατανουν την κατασταση σου (οικονιμικα) ομως αυτο που εκανες περα του μη νομιμου ειναι λειαν επικινδυνο
και στη τελικη ΖΕΙ κανεις χωρις ηλεκτρικο καπως αβολα βεβαια..στο θεμα..
Κανε επανασυνδεση με μετρημενη καταναλωση στο εξης

panayiotis1
07-02-11, 18:11
Κοπελιά, μην βοφασαι χάρο. Αγοραζεις ενα ποδηλατακι με ενσωματωμενη γεννητρια ηλεκ.ρευματος, καλεις στο σπιτι για καφε την πεθερα του Σαββα, (Τσακαλι) , την πείθεις να κάνει βολτα με το ποδηλατο (έχει μια ροπή στις βόλτες με οχήματα η συμπαθεστάτη κυρία αυτή) , και την αφηνεις να βαράει πετάλι μεχρι να φορτισουν καλα οι συσσωρευτές σου. Το βραδυ, οσο να 'ναι, θα έχει κουραστει, φωναζεις τον Σάββα να έρθει να την φορτώσει. Εσυ αράζεις στον καναπε και αναβεις 2 κερακια για ροματζαδα! Παραγγελνεις μια πιτσα και μια ναπολιτανα απ'εξω και εισαι θεά! Τι ΔΕΗ και μ@λ@κίες...???

stdio
07-02-11, 18:11
http://www.proinoslogos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3211&catid=13

navar
07-02-11, 18:28
Τοτε ποιο το νοημα να ξανακανεις επανασυνδεση αν δεν εχεις να το πληρωσεις?σε ενα μηνα παλι το ιδιο θα γινει...και θα εχεις και αλλο λογαριασμο απο πανω μαζι και με την επανασυνδεση κτλ.

και τί να κάνει η κοπελιά ? να μείνει χωρίς θέρμανση και ρέυμα , αρκετοί είμαστε σε δύσκολη κατάσταση και το παλέυουμε και με ανοίγματα , και με κάρτες και με χρέη και με όλα !
Caramella go για διακανονισμό , ρώτα τι θα σου πούνε , και βλέπουμε , δεν είναι απόλυτο το "τα μισά και τα άλλα σε 5 μέρες "


Κοπελιά, μην βοφασαι χάρο. Αγοραζεις ενα ποδηλατακι με ενσωματωμενη γεννητρια ηλεκ.ρευματος, καλεις στο σπιτι για καφε την πεθερα του Σαββα, (Τσακαλι) , την πείθεις να κάνει βολτα με το ποδηλατο (έχει μια ροπή στις βόλτες με οχήματα η συμπαθεστάτη κυρία αυτή) , και την αφηνεις να βαράει πετάλι μεχρι να φορτισουν καλα οι συσσωρευτές σου. Το βραδυ, οσο να 'ναι, θα έχει κουραστει, φωναζεις τον Σάββα να έρθει να την φορτώσει. Εσυ αράζεις στον καναπε και αναβεις 2 κερακια για ροματζαδα! Παραγγελνεις μια πιτσα και μια ναπολιτανα απ'εξω και εισαι θεά! Τι ΔΕΗ και μ@λ@κίες...???

:lool::lool::lool: η πεθερά του Σαββα έχει γίνει μεγάλη φίρμα , Σάββα μήπως να την έπειθες να γίνει μέλος στο φόρουμ ? χαχαχαχαχαχ


http://www.proinoslogos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3211&catid=13

αυτό ΘΑ γίνει , τώρα τι κάνει η κοπέλα ?

Caramella
07-02-11, 19:22
Χαίρομαι που διασκεδάζετε...να'στε καλά!Με κάνετε και γελάω!Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι 3 μέρες ψάχνω παντού να βρω έναν άνθρωπο που να έχει κάνει διακανονισμό η να του έχουν κόψει το ρεύμα και δεν βρίσκω με τίποτα!Νιώθω σαν να ψάχνω ψύλλο στα άχυρα.Απίστευτο μου φαίνεται!

button
07-02-11, 20:20
Ε μαλών σου έτυχε και ένας καμένος που πάει με κανόνες:lool:

sembel
08-02-11, 00:42
Δεν είναι κλοπή ! η κατανάλωση αυτή θα γραφτεί στον επόμενο λογ. δεν σύνδεσε την παροχή στο μπαροκιβώτιο ( υπάρχει μετρητής ! )
Απλός είναι πολύ επικίνδυνο αφενός και αφετέρου σε τέτοιες περιπτώσεις ξαναπερνάνε πολύ σύντομα για έλεγχο ( ίσως και την επόμενη μέρα ) και τότε θα πάρουν τον μετρητή και δεν θα πληρώσεις 40,00ε που είναι απλή επανασύνδεση αλλά όσο κοστίζει η παροχή σου σαν καινούργιος πελάτης , στην περίπτωση σου με 3φασικό μπορεί να είναι και 600,00ε .
Γι'αυτό αν δεν στόκοψαν ακόμα (που το έυχομαι !) κοίταξε να κάνεις κανένα διακανονισμό .

antonis_p
08-02-11, 11:55
χτες έφτασε στο inbox μου το παρακάτω μήνυμα, το παραθέτω αυτούσιο, ίσως να υπάρχουν και άλλοι που πουλούν το ίδιο προϊόν:

ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΡΕΥΜΑ !!

Θέλετε να λαμβάνετε Σταθερή Μηνιαία Χρέωση χωρίς πάγια για ημερήσιο & νυχτερινό ρεύμα
Θέλετε να γνωρίζετε ακριβώς τι καταναλώνετε και πληρώνετε για το ρεύμα σας
Θέλετε να έχετε έκπτωση μεγάλη στον μηναίο σας λογαριασμό
Η Aegean Power σας δίνει την δυνατότητα να έχετε φθήνοτερο ρεύμα και να απαλλαγείτε απο τα πάγια της ΔΕΗ!!



Η AEGEAN POWER δίνει ρεύμα σε καταναλωτές στις περιοχές
Ηπειρωτική Ελλάδα, Εύβοια και στα νησιά Αίγινα, Αλόννησο, Άνδρο, Ζάκυνθο, Θάσο, Ιθάκη,
Κέρκυρα, Κεφαλονιά, Κύθηρα, Λευκάδα, Πόρο, Σαλαμίνα, Σαμοθράκη, Σκιάθο, Σκόπελο, Σπέτσες, Τζια, Τήνο και Ύδρα
που συνδέονται στη Μέση και Χαμηλή Τάση, προσφέροντας τα πιο ανταγωνιστικά τιμολόγια της αγοράς και τις πιο αναβαθμισμένες υπηρεσίες.

Βρέιτε έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό της ΔΕΗ δώστε μας μερικές πληροφορίες σχετικά με τον λογαριασμό σας

Μην χάνετε ευκαιρία Συνδεθείτε τώρα.

Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία



Μπορείτε να επικοινωνήστε μαζι μας στα παρακάτω τηλεφώ η

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα για να επικοινωνήσει ένας συμβουλος μας μαζί σας να σας εννημερώσει σχετικά με το πακέτο που σας ταιριάζει.



ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

http://aegeantelecomm.wufoo.com/forms/aegean-power/



Aegean Telcom
ΤΗΛ: 2118003095
FAX: 2118001013
EMAIL: info@aegeantelcom.gr
URL: www.aegeantelcom.gr (σύντομα κοντά σας)

ίσως εκεί να παίρνουν και πιστωτική.

Πάντως πρώτα από όλα να έχεις υπόψιν πως αυτό που κάνεις διώκεται ποινικά.

stom
08-02-11, 12:38
Δεν είναι κλοπή ! η κατανάλωση αυτή θα γραφτεί στον επόμενο λογ. δεν σύνδεσε την παροχή στο μπαροκιβώτιο ( υπάρχει μετρητής ! )
Απλός είναι πολύ επικίνδυνο αφενός και αφετέρου σε τέτοιες περιπτώσεις ξαναπερνάνε πολύ σύντομα για έλεγχο ( ίσως και την επόμενη μέρα ) και τότε θα πάρουν τον μετρητή και δεν θα πληρώσεις 40,00ε που είναι απλή επανασύνδεση αλλά όσο κοστίζει η παροχή σου σαν καινούργιος πελάτης , στην περίπτωση σου με 3φασικό μπορεί να είναι και 600,00ε .
Γι'αυτό αν δεν στόκοψαν ακόμα (που το έυχομαι !) κοίταξε να κάνεις κανένα διακανονισμό .

Μπορει "τεχνικα" να μην ειναι κλοπή, ομως απο τη στιγμη που η ΔΕΗ εβγαλε εντολη διακοπής (αρα και ξεκινημα της διαδικασιας διακοπης της ηλεκτροδοτησης) η επανασυνδεση ειναι παρανομη και ο νομος τη θεωρει κλοπή.

Caramella
09-02-11, 00:44
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας.Σήμερα το τακτοποίησα το θέμα.Διακανονισμός δεν γίνεται.Επειδή έληξε και ο δεύτερος λογαριασμός έπρεπε να πληρώσω το 60% του λογαριασμού μετρητά.Δεν τέθηκε θέμα επανασύνδεσης γιατί είπα ότι έχω ρεύμα και έτσι δεν θα χρειαζότανε να στείλουν το συνεργείο να κάνει επανασύνδεση.Ξεμπέρδεψα πιο εύκολα απ'ότι φανταζόμουνα.Τσακάλι είχες δίκιο.

navar
09-02-11, 01:41
Τσακάλι είχες δίκιο.
μα για αυτό το λόγο το λένε και ΤΣΑΚΑΛΙ !

TSAKALI
09-02-11, 02:37
χεχεχε navar , τωρα αυτο να το εκλαβω ως ειρωνεια ? πλακα κανω..
Παναγιωτη φιλε μου , απο την Σπαρτη, την χρειαζομαι την πεθερα μου ..ακομα.
εκτος απο τους πολλους και ευνοητους λογους , ξερεις εσυ , εχεις και συ πεθερα,
φτιαχνει τελεια μακαροναδα με κιμα...
caramela , χαιρομαι που ξεμπερδεψες..

Caramella
09-02-11, 02:48
Είσαι τσάκαλος,Τσακάλι,πως να το κάνουμε;Τυχερός είσαι που έχεις τόσο καλή πεθερά.Μην μιλάς καθόλου!

xmaze
09-02-11, 18:09
Αν και καθυστερημένα χωρίς να δώ εάν το έχει αναφέρει κανείς πρίν απο εμένα, σας αναφέρω οτι απο ερώτηση στον Πατερα μου, συνταξιούχο της ΔΕΗ, εάν υπάρχει ρολόι που γράφει δεν είναι κλοπή για την ΔΕΗ ακόμη και αν το ρευμα είναι κομένο, αλλά μετά απο 2 μήνες γίνεται αφαιρεση του ρολογιού και σου χρεώνεται εχτρα η κατανάλωση. Κλοπή για την ΔΕΗ θερωρείται μόνο εάν υπάρχει παράκαμψη του μετρητή με καλώδια κ.λ.π.

Γιώργος Ανώνυμος
03-03-11, 13:16
Εν ψυχρώ απόπειρα δολοφονίας από τη Δ.Ε.Η. Α.Ε.

Πέμπτη, 3 Μαρτίου 2011, 09:35
Με χθεσινή ανακοίνωσή της η Γραμματεία του Π.Α.ΜΕ. Πάτρας καταγγέλλει: «Εν ψυχρώ απόπειρα δολοφονίας έγινε σήμερα (σ.σ. χθες) το μεσημέρι από τη "Δημόσια" Επιχείρηση Ηλεκτρισμού Α.Ε., καθώς έκοψαν το ρεύμα στο σπίτι του 90χρονου γέροντα Σωτήρη Κ. στους Αμπελόκηπους, διακόπτοντας τη λειτουργία της συσκευής οξυγόνου, που είναι απαραίτητη για την υγεία του.

Η διακοπή του ρεύματος έγινε, παρόλο που ο γιος του γέροντα είχε επισκεφθεί τον κ. Καπερώνη, υπεύθυνο για τους διακανονισμούς, ενημερώνοντάς τον με χαρτί από το νοσοκομείο για την κατάσταση της υγείας του γέροντα και ζητώντας έναν αξιοπρεπή διακανονισμό. Ο κ. Καπερώνης, σε συνεννόηση με τους ανώτερούς του, αρνήθηκε τον διακανονισμό και έδωσε εντολή διακοπής της παροχής του ρεύματος, παρόλο που ήξερε πως έθετε σε κίνδυνο ανθρώπινη ζωή.

Η διακοπή μάλιστα έγινε από την κολόνα, με αποτέλεσμα να μην μπορούν οι ηλεκτρολόγοι του Π.Α.ΜΕ. να συνδέσουν προσωρινά την παροχή, για να λειτουργήσει η συσκευή οξυγόνου. Αυτό είναι το αποτέλεσμα του ξεπουλήματος της Δ.Ε.Η. και της απελευθέρωσης της αγοράς ενέργειας, που στήριξαν όλα αυτά τα χρόνια τα κόμματα του ευρωμονόδρομου και οι κυβερνητικοί συνδικαλιστές. ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΜΕ... Αν μέχρι αύριο το πρωί δεν έχει συνδεθεί η παροχή του ρεύματος, η απάντηση του ταξικού συνδικαλιστικού κινήματος θα είναι αυτή που τους αξίζει...».
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=268351&cid=4

ΕΙΔΕΣ Η ΔΕΗ???

BESTCHRISS
07-03-11, 20:24
προσωπικη μου αποψη ειναι αγορασε μια σομπα και να την μετακινεις στο χωρο που εισαι ετσι γλυτωνεις πολυ ρευμα απο την δεη
δευτερον παρε ενα δανειο που το ποσο που οφειλεις η παρε δανεικα απο διαφορους φιλους, η φιλες που εχεις
και τριτον κανε την παπια αν σου πουν οτι εχει αλλη ενδειξη ο μετρητης πεστους οτι μαλλον εκανε λαθος ο υπαλληλος που ειδε τον μετρητη

φυσικα οταν πληρωσεις θα πρεπει να βγαλεις τα καλωδια και να κατεβασεις του διακοπτες και μαλλον στο εκανε καποιος φιλος σου και οχι εσυ
συνηθως ερχωνται το πρωι 10:00-1:00πμ

BESTCHRISS
07-03-11, 20:30
εμμένα λοιπον μου ετυχε αντιστοιχη περιπτωση οταν ημουν φοιτιτης λοιπον αλλαξα σπιτι με αποτελεσμα χωρις να γνωριζω η προηγουμενη ενοικιαστρια πηγε στην δεη εκανε διακοπη και πηρε την εγγυηση
με αποτελεσμα ενα πρωινο να μην εχω ρευμα κατεβασαν και σε εμενα μονο τον διακοπτη
πηγα και τον ανεβασα αλλα καθε πρωι τον κατεβαζα με φοβο μηπως περασει κανενας δεητζης
πληρωσα την εγγυηση και εγινε παλι η συνδεση απο τον δεητζη οσο για την παραπανω μετρηση δεν μου ειπε κανενας τιποτα αφου χρεωθηκε κανονικα στον πρωτο λογαριασμο μου

stom
07-03-11, 21:47
Και μετα ηρθαν οι μελισσες..

button
11-03-11, 21:27
Ετσι ειναι η ΔΕΗ