PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ



PSP
24-02-11, 09:28
ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ROISCOK RP208CN Κ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Η ΣΕΙΡΗΝΑ ΕΒΑΛΑ Κ ΑΠΛΗ ΤΟ + - ΜΟΝΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΕΝΩ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΗ ΤΗΛ ΑΝΑΒΟΥΝ ΟΙ ΖΩΝΕΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ

crown
24-02-11, 10:37
μαλλον θα θελει ρελε.
Μπεs στην www.tele.gr (http://www.tele.gr)

ilias510
24-02-11, 20:02
ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ROISCOK RP208CN Κ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Η ΣΕΙΡΗΝΑ ΕΒΑΛΑ Κ ΑΠΛΗ ΤΟ + - ΜΟΝΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΕΝΩ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΗ ΤΗΛ ΑΝΑΒΟΥΝ ΟΙ ΖΩΝΕΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ

φιλε μου εχω βαλει και εγω τον ιδιο και οι σηρηνες εσωτερικη και εξωτερικη δουλεουν μια χαρα , τις συνδεεις εκει που λεει bell + το συν και το - στο bell - , εμενα δουλεουν χωρις ρελε, τωρα δεν ξερω ποια σειρηνα εξωτερικη εχεις , εγω τον ειχα παρει με μια mars.

Ulysses
24-02-11, 22:40
Εφόσον σε πάιρνει τηλέφωνο,άρα ο πίνακας στο (Bell+) βγάζει τάση και άρα και το εσωτερικό τουλάχιστον σειρηνάκι που έβαλες θα έπρεπε να χτυπά.

1)Ισως το εσωτερικό σειρηνάκι να έχει πρόβλημα.Για να βεβαιωθείς,επιχείρησε απλά να ακουμπήσεις το σειρηνάκι,κατευθείαν στην μπαταρία πίνακα.

2)Τσέκαρε οτι το καλώδιο απο το σειρηνάκι είναι γδαρμένο καλά και το πατάει σωστά η κλέμα...Οχι να πατάει η κλέμα στην εξωτερική μόνωση του αγωγού..

Για να βρεις τι φταίει με την εξωτερική σειρήνα είναι αρκετά πολύπλοκο,αλλά κάνε πειράματα και με ρελέ..

PSP
25-02-11, 17:42
PHRA SEIRINA KAINOYRGIA K EPAIKSE EIXA OLOI THN Katemia kai htan xalasmenh k i mia k i allh seirhna pantos eyxaristo paidia