PDA

Επιστροφή στο Forum : ROISOK PR-208 και isdn



spkos
05-03-11, 23:22
Καλησπέρα σε όλους . Αν κάποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει . Θα στίσω σε σπίτι τον ROISCOK PR-208 και η τηλ γραμμή είναι ISDN και έχει και adsl . Ερώτηση να πάρω τη γραμμή πριν από το NT η πριν το spliter η μετά την έξοδο του NT. (Το NT βγάζει 2 τηλ αριθμούς).
Ευχαριστώ.

chs
06-03-11, 01:13
μετά την έξοδο του NT

Alxnks
04-05-11, 18:01
εγω εχω επισης isdn (οτε) με adsl (connex) και τον εχω συνδεσει μετα την εξοδο του netmod (η εγκατασταση εγινε σημερα) και σε δοκιμες, ενω εχει γινει η ''παραβιαση'' και η σειρηνα σφυραει, η τηλεφωνικη γραμμη δειχνει να σηκωνεται απο το συναγερμο αλλα μετα απο 3-4 δευτερολεπτα την κλεινει χωρις να εχει παρει τηλεφωνο (εχω βαλει δοκιμαστικα μονο ενα νουμερο, το κινητο μου). ο προγραμματισμος εγινε οπως λενε οι οδηγιες για την πλακετα φωνητικου μηνυματος:



Β. Μπείτε στη λειτουργία προγραμματισμού από τον εγκαταστάτη
Πληκτρολογήστε τον κωδικό εγκαταστάτη [#] [κωδικος] αν έχετε αλλάξει το κωδικό εγκαταστάτη πρέπει να πληκτρολογήσετε τον δικό σας κωδικό.

Γ

. Πιέστε
+
+[ARM] για να έχετε πρόσβαση στη θέση μνήμης **


Δ



. Πληκτρολογήστε [4]+[8]+[#]
Ε. Βγείτε από την λειτουργία προγραμματισμού πληκτρολογώντας [κωδικος]+[ΑRM]


(οπου αριθμοι κωδικου εχω γραψει ''κωδικος'' για ευνοητους λογους, δεν χρειαζεται να βαλω καν τον default κωδικο εγκαταστατη στο ιντερνετ και οπου οι αριθμοι του πρωτου μενου για την πλακετα, εχω βαλει * *. ομως οι αλλοι αριθμοι που λεει...4 και 8 πιστευω δεν πειραζει που τους βαζω εδω καθως ειναι πια βαθια μεσα στο μενου).


τελος παντων...τι γινεται λαθος;;;


στις οδηγιες που λεει οτι:


Α. Ο βραχυκυκλώτηρας JP πρέπει να μην βραχυκυκλώνει τους 2 ακροδέκτες. ...ποιο βραχυκυκλωτηρα εννοει;; αυτον που εινια στην κεντρικη πλακετα για να επαναφερει τις default ρυθμισεις η ενα jumperaki που εχει η πλακετιτσα για το φωνητικο μηνυμα;;



και μια διευκρινιση...σε περαιτερω δοκιμες, διαπιστωσα οτι αν εχω καποια συσκευη τηλεφωνου σηκωμενη, ο συναγερμος καλει κανονικα και ακουγεται το μηνυμα. αλλα οταν δεν υπαρχει συσκευη σηκωμενη, τοτε ο συναγερμος εξακολουθει να κλεινει τη γραμμη περιπου 3-4 δευτερα μετα που την εχει σηκωσει.


γιατι αραγε;

αλλο ενα update. του εβαλα 4 νουμερα τελικα (πριν του ειχα μονο 1) και αλλες φορες καλει το πρωτο, ενω αλλες φορες κανει οτι και πριν, ανοιγει και επειτα κλεινει τη γραμμη μετα απο 3-4 δευτερα...παιρνει το επομενο και ειτε κραταει τη γραμμη και το καλει κανονικα ειτε παλι την ριχνει και ουτω καθεξης.

καμια ιδεα;