PDA

Επιστροφή στο Forum : "ΜΑΤΙ" ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ PIR-661



dimitrisfra
13-03-11, 14:52
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ,ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ JUMPER(ΓΕΦΥΡΕΣ):001_rolleyes::001_rolleyes:;ΕΧΕΙ ΣΕ ΤΡΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:
1 led jumper
2 RELAY JUMPER
3 PULSE JUMPER
ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΠΛΙΣΕΙ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΑΥΤΑ ΜΟΛΙΣ ΑΝΙΧΝΕΥΣΟΥΝ ΚΙΝΗΣΗ ΑΝΑΒΟΥΝ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΡΟΛΟΓΙΟ Η ΖΩΝ ΚΗΙ,ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΥΤΑ!ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΗ(ΤΟΝ PIR-661);:confused1::confused1::confused1:ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΑΦΗΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΑΠΕΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :001_smile::001_smile:

rep
13-03-11, 16:57
πρωτον γραφε με μικρα γραμματα,δευτερον το led jumper ειναι για να απενεργοποιεις το led να μην αναβει οταν πιανει κινηση,
το pulse jumper λογικα αλλαζει το καθε ποτε θα ανιχνευει τον χωρο και το relay μαλον αλλαζει την λειτουργια NO NC αν θα ειναι ανοιχτη 'η κλειστη η επαφη του ρελε.το radar οταν δεν ειναι οπλισμενος ο συναγερμος δουλευει κανονηκα οποτε θα διχνει και στο πληκτρολογιο το led.

dimitrisfra
13-03-11, 21:37
καταρχάς,ευχαριστώ!εχεις να προτινείς κατι να αλλάξω απο αυτά τα 3 για να λειτουργει κανονικά?

dimitrisfra
13-03-11, 21:50
αν ξερεί καποιός ας μου απαντήσει!ευχαριστώ.

rep
13-03-11, 23:06
που ειναι το προβλημα σου δεν καταλαβα ακομα.

plouf
13-03-11, 23:23
σου απαντήσαμε.. κανονικά λειτουργεί έτσι είναι όλοι συναγερμοί... έχουν ένδειξη ειτε ειναι οπλισμένοι είτε οχί .. απλώς δεν βαράνε οταν ειναι αφοπλισμένοι...

lepouras
13-03-11, 23:28
καταρχάς,ευχαριστώ!εχεις να προτινείς κατι να αλλάξω απο αυτά τα 3 για να λειτουργει κανονικά?

Αυτό σου απάντησε ότι λειτουργεί κανονικά . Έτσι είναι. Βλέπεις πιες ζώνες δουλεύουν και ας μην είναι οπλισμένος και το λαμπάκι στο ραντάρ δουλεύει και ας μην είναι οπλισμένος . Αν θέλεις μόνο αλλάζεις να μην φαίνεται το λαμπάκι στο ραντάρ με το τζαμπερ.

dimitrisfra
14-03-11, 03:00
Να,ειστε καλά παιδιά ευχαριτώ πολύ για το χρονό σάς!! :)