PDA

Επιστροφή στο Forum : φωτα καντραν αυτοκινητου



Elixir
17-04-11, 19:52
ξερει κανεισ τπτ για τα λαμπακια π φωτιζουν το καντραν
εμενα μου καηκανε και βλεπω μοναχα την ενδειξη καυσιμου
γνωριζεται τι τυπουσ λαμπασ μπαινει.υπαρχει τπτ σε χρωματιστη η σε led?

klik
17-04-11, 19:58
Ανάλογα το αυτοκίνητο. Πολύ συνηθισμένα είναι τα LED. Δεν καίγονται εύκολα όμως (εκτός αν υπάρχει πρόβλημα αλλού, π.χ. στον ρυθμιστή τάσης του εναλλάκτη). Θα πρέπει να βρεις πως ανοίγει πρώτα το καντράν.

ikaros1978
17-04-11, 20:15
Eμενα εχεις ψειριτσες (ford focus μοντελο 2004).Αν και σενα εχει ψειριτσες να τις αλλαξεις ολες (και τις μη καμμενες δηλαδη) για να ειναι ακριβως ιδιες σε watt αρα και σε φωτεινοτητα.Αλλα οπως λεει και ο klik το δυσκολο μερος ειναι να βρεις πως ανοιγει πρωτα.Η αλλαγη ειναι ευκολη υποθεση

takisegio
17-04-11, 20:50
αυτοκινητο-μοντελο;;;;;;;;;;;;;να μαντεψουμε;;;πως να βοηθησουμε;;;;;;;;;;;;;;

Elixir
17-04-11, 21:19
honda civic 94
το ειχε παρει ο πατερασ μου και ειναι η μονη βλαβη π εχει βγαλει

ikaros1978
17-04-11, 21:21
τοτε χλωμο να εχει led...ανοιξε το και εδω ειμαστε μετα....

Elixir
17-04-11, 21:23
οκ ανοιγω και επανερχομαι ευχαριστω

BESTCHRISS
22-04-11, 13:44
ξερει κανεισ τπτ για τα λαμπακια π φωτιζουν το καντραν
εμενα μου καηκανε και βλεπω μοναχα την ενδειξη καυσιμου
γνωριζεται τι τυπουσ λαμπασ μπαινει.υπαρχει τπτ σε χρωματιστη η σε led?

εγω φιλε τα αλλαξα σε mercedes απλως εβγαλα το κατραν εβγαλα τα λαμπακια απο πισω και πηγα και αγορα απο ενα βενζιναδικο και τελειωσα
απλα πραγματα το μονο προβλημα ειναι να βγαλεις το κατραν εμμενα βγηκε ταυτοχρονα τραβοντας εξω με δυο πενσες εκανα 5 λεπτα
προσεχε μονο γιατι ειναι clips πλαστικα και μπορεις να τα σπασεις και μετα θα χορευει στις λακουβες
αν δεν γνωριζεις καλυτερα να το πας σε καποιο συνεργειο να το βγαλεις για να μην κανεις ζημια
αντιπροσωπια δεν αναφερω που εγω δεν εχω παει ποτε αυτοκινητο μου και τα 4 που αλλαξα
γιατι εκει το ντενεκε το πληρωνεις για χρυσο
και αν θελεις να τα αλλαξεις με led αλλα θα βρεις μονο αμερικη και αγγλια μεσω ebay
φιλικα