PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτιση για ψηφιακούς δέκτες.



furtune
23-04-11, 03:42
Γεια σας παιδια.Θελω να ρωτησω αν σε περιπτωση θελω να κανω συνδρομη για καλωδιακή τηλεοραση που μου δινουν και ψηφιακο δεκτη μαζι με καρτα, εαν εγω εχω παραπανω τηλεορασεις μπορω με καποιο τροπο να βλεπω στις 2 τηλεορασεις ταυτοχρονα διαφορετικο καναλι με τον ιδιο αποκωδικοποιητη? Μεσα ο αποκωδικοποιητης την αποκωδικοποιηση την κανει πριν την επιλογη του καναλιου ή μετα? Δηλαδη αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο αποκωδικοποιητης πρωτα συντονιζεται στη συχνοτητα που θελουμε και μετα γινεται η αποκωδικοποιηση του καναλιου ή γινεται πρωτα η αποκωδικοποιηση του σηματος και μετα εμεις επιλεγουμε ποιο καναλι θέλουμε να δουμε γιατι αμα γινεται το δευτερο λογικα μπορουμε να παρουμε να παρουμε το αποκωδικοποιημενο σημα και μετα να το παμε σε ενα splitter ωστε να δωσουμε και στις αλλες τηλεορασεις.

plouf
23-04-11, 04:02
καλωδιακή τηλεόραση με κάρτα !? Conn-X TV και NOVA μόνο ξέρω και μόνο η ΝΟVΑ έχει κάρτα

τεσπα όχι δεν μπορείς... μόνη περίπτωση να χρησιμοποιήσεις VIDEO-SENDER αλλα θα βλέπουν και οι 2 Τηλεορασεις το ίδιο κανάλι
(αναμεταδίδει το Composite σήμα..)

her
23-04-11, 09:55
Στις παλιότερες κάρτες γίνεται σπλιταρισμα στην κάρτα. Στις καινούργιες δύσκολα. Έτσι μπορείς να βλέπεις διαφορετικό κανάλι. Φυσικά χρειαζόμαστε και δεύτερη παροχή από το κάτοπτρο.

furtune
23-04-11, 16:23
Ωραια δευτερο σεναριο.Υπαρχει συσκευη που ας πουμε κανει "copy paste" τις κάρτες if you know what i mean??

BESTCHRISS
25-04-11, 01:05
cas interface 3+plus
http://www.inter-shop.gr/commerce/catalog/product_info.php?products_id=21447&ref=pathfinder