PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για εργασία...



sokra
27-04-11, 15:51
Καλησπέρα παιδιά, μου ζητήθηκε στην σχολή να κάνω το παρακάτω:
Αναζητήστε απλά ηλεκτρονικά κυκλώματα που χρησιμοποιούνται για την υλοποίηση χαμηλοπερατών, υψιπερατών και ζωνοπερατών φίλτρων στο φάσμα των ραδιοσυχνοτήτων από 1 MHz μέχρι 1 GHz. Μελετήστε και καταγράψτε τον τρόπο λειτουργίας τους, τους περιορισμούς και την απόδοσή τους.........


Αν έχει κανένας κάτι υπόψιν τους ας μου πει σας παρακαλώ!!!!

leosedf
27-04-11, 17:10
Γράφουμε πάντα το θέμα μας στην αντίστοιχη κατηγορία χωρίς να βιαζόμαστε.

Υπάρχει ένα site που γράφεις τι ψάχνεις και σε βοηθάει. www.google.com
Επίσης και www.papasotiriou.gr και www.tziola.gr
Σίγουρα και κάποια μέλη απο εδώ θα ξέρουν αρκετά για να βοηθήσουν αν έχεις κάποια συγκεκριμένη ερώτηση.

vampiris
27-04-11, 18:57
Αγγελική + Μήτσος = love for ever (δεν ξέρω εάν το έγραψα και σωστά!). Βαράτε...
http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=56131

johnnyb
27-04-11, 19:50
Καλησπέρα παιδιά, μου ζητήθηκε στην σχολή να κάνω το παρακάτω:
Αναζητήστε απλά ηλεκτρονικά κυκλώματα που χρησιμοποιούνται για την υλοποίηση χαμηλοπερατών, υψιπερατών και ζωνοπερατών φίλτρων στο φάσμα των ραδιοσυχνοτήτων από 1 MHz μέχρι 1 GHz. Μελετήστε και καταγράψτε τον τρόπο λειτουργίας τους, τους περιορισμούς και την απόδοσή τους.........


Αν έχει κανένας κάτι υπόψιν τους ας μου πει σας παρακαλώ!!!!

Φίλε σε τι σχολή έισαι ? Η άσκηση ουσιαστικά είναι άσκηση εργαστηρίου φίλτρων 3-4 εξαμήνου τομέα ηλεκτρονικών οι οποίοι γνωρίζουν τη χρήση γεννήτριας κυματομορφών - παλμογράφου (βασική ανάλυση κυκλωμάτων, ) κλπ
Αν είσαι σε τομέα πληροφορικής ,δικτύων, τεχνολογίας υπολογιστών κλπ όπως φαίνεται από το προφίλ σου είναι πολύ κουλό να σου ζητηθεί κάτι τέτοιο και μάλιστα και για τους τρείς τύπους φίλτρων μαζί κιόλας :blink:

picdev
28-04-11, 00:18
Φίλε σε τι σχολή έισαι ? Η άσκηση ουσιαστικά είναι άσκηση εργαστηρίου φίλτρων 3-4 εξαμήνου τομέα ηλεκτρονικών οι οποίοι γνωρίζουν τη χρήση γεννήτριας κυματομορφών - παλμογράφου (βασική ανάλυση κυκλωμάτων, ) κλπ
Αν είσαι σε τομέα πληροφορικής ,δικτύων, τεχνολογίας υπολογιστών κλπ όπως φαίνεται από το προφίλ σου είναι πολύ κουλό να σου ζητηθεί κάτι τέτοιο και μάλιστα και για τους τρείς τύπους φίλτρων μαζί κιόλας :blink:

και εγώ στη σχολή μου δεν είχα ειδικό μάθημα για φίλτρα, αλλα σε κάποια μαθήματα μπορεί να σου τύχαινε κάποια εργασία με φίλτρο