PDA

Επιστροφή στο Forum : bosch cc408



SPOLITEKNOS
16-05-11, 02:22
Καλησπερα παιδια εχω εναν Bosch cc408 και χρειαζομαι λιγη βοηθεια σχετικα με τον προγραμματισμο του .
Διαβασα οτι ο πινακας κανει εναν ελεγχο σχετικα με την σειρηνα και εαν δει οτι ειναι το ηχειο της σε κατασταση αποσυνδεσης το καταγραφει σαν σφαλμα στα συμβαντα( 424# 2 *) και το ιδιο συμβαινει και με την τηλεφωνικη γραμμη εαν δει οτι ειναι κομμενη για 40 δευτερα το καταγραφει σαν σφαλμα ( 176# 1*).
Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει και αλλου ειδους ειδοποιηση εκτος απο την καταγραφη του σφαλματος ?
Μπορει πχ οταν ανακαλυψει την αποσυνδεση της σειρηνας να ενεργοποιηθει ο συναγερμος και να πραγματοιηση τηλεφωνικη κληση ? ( κατι διαβασα για output event type στην εξοδο 1 αλλα δεν καταλαβα τιποτα εαν μπορει καποιος να μου το πει τι ακριβως πρεπει να κανω )
Σχετικα με το τηλεφωνο οταν κοπει η γραμμη μπορει να ενεργοποιηθει ο συναγερμος και να χτυπησει η σειρηνα ?
Εαν δεν κανω λαθος θελει 176# 3* για να ενεργοποιηθει η δυνατοτητα αυτη ετσι ?

SPOLITEKNOS
17-05-11, 08:02
καλημερα κανεις ?

chs
18-05-11, 18:46
καταρχάς καλός ήρθες και καλός μας βρήκες
1. δεν νομίζω να υπάρχει σύστημα που μπορεί να δει ότι το ηχείο της σειρήνας είναι χαλασμένο ή αποσυνδεδεμενο...... εκτός αν το σύστημα είναι διευθυνσιοδοτούμενο......
αυτό που μπορεί να κάνει είναι να εντοπίσει αν η σειρήνα είναι συνδεδεμένοι ή όχι.......
2. το συγκεκριμένο σύστημα δεν το ξέρω αλλά κάποια άλλα συστήματα που γνωρίζω στις βοηθητικές εξόδους μπορείς να προγραμματίσεις να κάνουν αρκετά πράγματα και αυτά που ζητάς αλλά και άλλα περισσότερα...... κατά συνέπεια δεν βρίσκω κανέναν λόγο να μην το κάνει το δικό σου σύστημα......

fohjohn
19-05-11, 07:30
καλημερα φιλε μου ο 408 δεν βγαζει μυνηματα πχ (424#2*) διχνει στην οθωνη ποιο προβλημα εχει....και το δευτερο ειναι καλητερα να μην βαλεις το ερρορ της γραμμης γιατι εαν εχεις καποιο προβλημα στην τηλεφωνικη γραμμη θα χτυπαει συνεχεια το καλητερο ειναι να βαλεις ενα gsm sms γρηγορο και ασφαλεις