PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλυστικό μηχάνημα !



navar
27-07-11, 15:47
Τα φώτα σας οι καλλιτέχνες και οι γνώστες του θέματος !
σκέφτομαι να πάρω ένα πλυστικό για οικιακή χρήση ! (τα γνωστά, αυτοκίνητο , χαλιά , αυλές κλπ )

πέτυχα αυτό εδώ http://www.bmtools.gr/Product/1367/Instance/1406/Page/230/
και με τεχνικά χαρακτηριστικά που να για να πάρω το ίδιο σε επώνυμο ΠΧ Karcher πρέπει να δώσω τα διπλά λεφτά !
έχετε να προτείνεται κάτι άλλο με τιμή κάπου εκεί στα 80€ ?

αααααααα και να έχει και ροδάκια :)

KOKAR
27-07-11, 17:18
Κωνσταντινε ένα ανάλογο έχει και το LIDL στα 75€ , το γαμωτο με αυτα ειναι οτι δεν ξέρεις για πόσο θα λειτουργούν
για αυτό θα σου πρότεινα να πάρεις του LIDL που εχει και 3 χρόνια εγγύηση και αν γινει τίποτα θα στο αλλάξουν a.s.a.p
η αν δεν το εχουν θα πάρεις τα χρήματα που έδωσες ( αρκεί βέβαια να έχεις την απόδειξη αγοράς η φωτοτυπία αυτής )

navar
27-07-11, 18:56
Κωνσταντινε ένα ανάλογο έχει και το LIDL στα 75€ , το γαμωτο με αυτα ειναι οτι δεν ξέρεις για πόσο θα λειτουργούν
για αυτό θα σου πρότεινα να πάρεις του LIDL που εχει και 3 χρόνια εγγύηση και αν γινει τίποτα θα στο αλλάξουν a.s.a.p
η αν δεν το εχουν θα πάρεις τα χρήματα που έδωσες ( αρκεί βέβαια να έχεις την απόδειξη αγοράς η φωτοτυπία αυτής )
αυτό του Lidl δεν είναι μόνιμο , δλδ το βγάζουν μία στο τόσο ως προσφορά !
άσε που το κοίταξα και έχει τις μισές επιδόσεις σε σχέση με αυτό που δείχνω !

taxideytis
27-07-11, 19:03
http://www.e-toolsmarket.com/index.php?target=products&product_id=34056

πήρα πριν ένα μήνα το παραπάνω...νομίζω οτι αξίζει να δωσεις κάτι παραπάνω για να πάς απο τα 100 στα 120-130 bar. Έχει διαφορά.

navar
27-07-11, 19:11
http://www.e-toolsmarket.com/index.php?target=products&product_id=34056

πήρα πριν ένα μήνα το παραπάνω...νομίζω οτι αξίζει να δωσεις κάτι παραπάνω για να πάς απο τα 100 στα 120-130 bar. Έχει διαφορά.
μα και αυτό που έδειξα και εγώ είναι 120bar
και σε σχέση με αυτό που λές εσύ , έχει +10lt/min παραπάνω (370 αντί για 360)
σίγουρα δεν είναι το ίδιο ποιοτικά , αλλα έχει τα μισά λεφτά !!!
και δυστυχώς για 135€ δεν με παίρνει τέτοια περίοδο ! αλλα τα 70€ τα παλεύω !

ευχαριστώ πάντως :)

taxideytis
27-07-11, 19:15
ουπς τώρα το είδα..καλό...χτύπα το...

ipso
27-07-11, 19:21
Πάρε Bosch αξιόπιστα επώνυμα και φθηνά.

navar
27-07-11, 19:33
Λοιπόν πήρα τηλέφωνω , άλλωστε εδώ δύο βήματα είναι στην λάρισα !
μου είπε οτι έχει δύο εκθεσιακά κομμάτια αυτήν την στιγμή μόνο , και την παρασκευή θα μου έχει καινούργιο !
οπότε θα πεταχτώ μια βόλτα να το πάρω !
τον ψάρεψα αρκετά και μου ακούστηκε πολύ σίγουρος για την συγκεκριμένη εταιρία !

όταν το πιάσω λοιπόν στα χέρια μου θα σας πώ και εντυπώσεις !

αν ενδιαφέρεται και κανένας άλλος εδώ το pdf (http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CDsQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.annovireverberi.it%2Ffiles%2F spare-parts%2Fhobby%2Fblueclean%2F142_12768_ted.pdf&rct=j&q=ANNOVI%20REVERBERI%20142%20&ei=vy4wTqOHH8nOswa5-7UW&usg=AFQjCNGWQrOb6AQ_VVfPC9aXpooI89XClw&cad=rja) του !

navar
27-07-11, 19:35
Πάρε Bosch αξιόπιστα επώνυμα και φθηνά.
στα ίδια bar τα bosch ξεκινάνε απο τα 170€ !
πολλά τα λεφτά άρη !!!

KOKAR
27-07-11, 22:49
Κωνσταντινε ένα ανάλογο έχει και το LIDL στα 75€ , το γαμωτο με αυτα ειναι οτι δεν ξέρεις για πόσο θα λειτουργούν
για αυτό θα σου πρότεινα να πάρεις του LIDL που εχει και 3 χρόνια εγγύηση και αν γινει τίποτα θα στο αλλάξουν a.s.a.p
η αν δεν το εχουν θα πάρεις τα χρήματα που έδωσες ( αρκεί βέβαια να έχεις την απόδειξη αγοράς η φωτοτυπία αυτής )


αυτό του Lidl δεν είναι μόνιμο , δλδ το βγάζουν μία στο τόσο ως προσφορά !
άσε που το κοίταξα και έχει τις μισές επιδόσεις σε σχέση με αυτό που δείχνω !

δεν έδωσες βάση στο ...αν δεν το εχουν θα πάρεις τα χρήματα που έδωσες ( αρκεί βέβαια να έχεις την απόδειξη αγοράς η φωτοτυπία αυτής )
άλλωστε τα 3 χρόνια εγγύηση ειναι κάτι που δεν περνάει απαρατήρητο !

navar
28-07-11, 00:54
του έδωσα βάση και μεγάλη μάλιστα !
αλλα εσύ να δώσεις βάση στην άλλη που θέλει να πλύνει τα χαλιά σπίτι και να την ψήσεις να περιμένει το Lidl !
και μόλις και εσύ γνωρίσεις τις συνέπειες , τότε απλά θα με συγχαρείς που θα πάρω ένα άλλο που έχει μόνο 2 χρόνια εγγύηση :P ;P

takisegio
28-07-11, 01:24
εχεις δικιο τι 2 χρονια τι 3 αν ειναι να χαλασει θα το παθει συντομα οποτε κανε του ενα καλο test drive.

KOKAR
28-07-11, 15:32
του έδωσα βάση και μεγάλη μάλιστα !
αλλα εσύ να δώσεις βάση στην άλλη που θέλει να πλύνει τα χαλιά σπίτι και να την ψήσεις να περιμένει το Lidl !
και μόλις και εσύ γνωρίσεις τις συνέπειες , τότε απλά θα με συγχαρείς που θα πάρω ένα άλλο που έχει μόνο 2 χρόνια εγγύηση :P ;P

μα ρε φίλε , εδω εμεις μιλάγαμε για πλυστικά μηχάνημα και ξαφνικά μου βάζεις τον παράγοντα W.A.F και με καρφώνεις στον τοίχο.....
δεν είναι σωστά πράγματα αυτά !

lepouras
28-07-11, 16:15
φόρτωστα και εσύ και τράβα στην νεροτριβή να τα πλύνεις οικολογικά παραδοσιακά και με τέλειο αποτέλεσμα στον οικισμό Αι Γιάννης Ροπωτου:lool::001_tt2:

PCMan
29-07-11, 03:07
Εμείς πάντως έχουμε ένα απο το lidl που το είχαμε πάρει γύρω στο 2000 και δουλεύει ακόμα μια χαρα μετά απο τόσα χρόνια.
Θυμάμαι το είχαμε πάρει 50.000δρχ και ήταν νομίζω η πρώτη φορά που το είχε φέρει.
Χαρακτηριστικά δεν ξέρω..

taxideytis
29-07-11, 20:07
είχα μια κουβέντα σήμερα σε ένα ταξίδι αστραπή που έκανα στην αθήνα με θέμα τα πλυστικά...που γέμισε η αγορά, και μάλιστα τόσο φθηνά. Ο λόγος που χαμήλωσαν οι τιμές, έιναι τα μοτέρ, που το κέλυφός τους έινια πλέον απο πλαστικό και όχι μεταλλικό πλέον. Κια μου συνέστησε 10 λεπτά το πολύ σε συνεχόμενο πάτημα της σκανδάλης. Βέβαια δεν άνοιξα κάποιο να το επιβεβαιώσω...

navar
29-07-11, 21:39
Επανέρχομαι σήμερα μετά το πλύσιμο ενας χαλιού (καταναγκαστικά έργα),του αυτοκινήτου άλλου μέλους τις οικογενείας (καταναγκαστικό και αυτό) αλλα και του δικού μου αυτοκινήτου (όχι καταναγκαστικό μεν , έργο δέ ) με το συγκεκριμένο πλυστικό που δείχνω στο πρώτο λινκ ! (ναί το πήρα τελικά !)

έχω να πώ πως τα 120bar απο τα 100 που έχουν όλα τα κλασικά φασόν είναι μεγάλη διαφορά όσο και αν φαίνεται λίγο !
το μηχάνημα ούτε ζεστάθηκε ούτε τίποτα , αρκετά βολικό και δυνατό !
είμαι ικανοποιημένος προς το παρών για τα 72€ που έδωσα !

άντε και όποιος έρθει τρίκαλα , εκτός απο καφέ , κοντοσούβλι , κεμπάπ πρόβειο ,ποτάκι στα καλύτερα, κερνάω και ενα πλύσιμο ! (όσο είμαι στην ίδια φάση που νιώθω σαν παιδάκι με καινούργιο παιχνιδάκι, αν και είμαι σίγουρος οτι μετά απο ενα Χ διάστημα πάλι αγγαρεία θα μου φαίνεται το πλύσιμο !)

taxideytis
30-07-11, 00:30
120bar απο τα 100 που έχουν όλα τα κλασικά φασόν είναι μεγάλη διαφορά


yes...:001_smile: