PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ SIGMA APOLLO



dett
11-08-11, 21:32
Οι αχρησιμοποιητες ζωνες πρεπει να τερματιστουν με αντισταση;Και κατι αλλο.Στο manual δειχνει στην απλη συνδεση ανιχνευτη συνδεδεμενο το zone του πινακα me to com του ανιχνευτη και την N.c επαφη του ανιχνευτη με το com του πινακα.Παιζει ρολο αυτο γιατι σε αλλους πινακες εχω δει com με com και n.c με zone.

her
12-08-11, 20:43
Αν κάνεις τον κατάλληλο προγραμματισμό δεν χρειάζεται να τις τερματίσεις. Αλλιώς τερμάτισε τες, δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχει σχέση πως θα συνδέσεις το radar στο παράδειγμα που έδωσες, το ίδιο είναι.

dett
12-08-11, 21:09
Αν κάνεις τον κατάλληλο προγραμματισμό δεν χρειάζεται να τις τερματίσεις. Αλλιώς τερμάτισε τες, δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχει σχέση πως θα συνδέσεις το radar στο παράδειγμα που έδωσες, το ίδιο είναι.Με τον καταλληλο προγραμματισμο εννοεις να την κανω ανενεργη οπως μου γραφει το manual του συναγερμου;

her
12-08-11, 21:34
νομιζω. πρεπει να το κοιταξω, δεν το θυμαμαι καλα. με πληκτρολογιο lcd προγραμματιζεις ;

dett
13-08-11, 15:03
νομιζω. πρεπει να το κοιταξω, δεν το θυμαμαι καλα. με πληκτρολογιο lcd προγραμματιζεις ;Ναι με lcd.Παντως τον συνδεσα μονος μου για πρωτη φορα.Ειναι πολυ ευχρηστος και με αρκετες λειτουργιες για τα λεφτα του.Ολα λειτουργουν o.k και τισ αχρησιμοποιητες ζωνες τις εχω προς το παρον με αντισταση.Και κατι αλλο, το πληκρολογιο δεν διαθετει καποιο ειδος tamper αμα ανοιχτει;Γιατι δεν εχω δει κατι νομιζω.

her
13-08-11, 15:20
κανενα πληκτρολογιο απο οσο ξερω δεν εχει tamper. Δεν τίθεται θέμα ασφάλειας, για αυτό.

turist
13-08-11, 19:38
Έχουνε tamper τα πληκτρολόγια κάποιων εταιριών όπως της Inim π.χ.