PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με vibration alarm



SpirosArfara
11-09-11, 15:02
καλημέρα συμφορουμίτες και από εμένα.!καλό φθινόπορο.παρακολουθώ το site εδώ και κάτι μήνες και έχω πάθει πλάκα..είναι φοβερό και μακάρι να μείνει έτσι!!
Αντιμετοπίζω όμως ένα πρόβλημα με ένα vibration alarm που πήρα πρόσφατα.Στην πλακέτα που έχει μέσα,δίπλα από τα ολοκληρωμένα,έχει μια πλακετούλα πιο μικρή η οποία είναι κατακόρυφα τοποθετημένη πάνω στην κεντρική.Πάνω λοιπόν σε αυτή την μικρή πλακέτα είχε ένα κυβάκι,πράσινο,το οποίο είχε μέσα μια μικρή βίδα και ένα συρματάκι διπλωμένο δυο τρεις φορές γύρο από αυτό και έβγαζε δύο συρματάκια τα οποία ήταν κολλημένα και στην πλακέτα...Αφού κατάλαβα ότι ήταν κομμένο ένα από τα δύο σύρματα προσπάθησα να το κολλήσω με αποτέλεσμα να ξετυλιχθεί όλο το σύρμα από μέσα.αφού προσπάθησα να το ξανατυλίξω(όσο μπορούσα) το κόλλησα στην πλακέτα.έπειτα από αυτό δεν δουλεύει η τηλεχείρηση και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το alarm.έχει κανείς καμία γνώμη-ιδέα για το τι μπορώ να κάνω ώστε να ξαναδουλέψει;
έφαγα όλο το βράδυ με πειράματα μήπως και το πετύχω και δουλέψει..
Ευχαριστώ εκ τον πρωτέρον.

dalai
11-09-11, 16:42
......Αντιμετοπίζω όμως ένα πρόβλημα με ένα vibration alarm που πήρα πρόσφατα...........
Ουτε πιο ειναι λες ουτε μια φωτογρ. δεν εχεις...Ε ποσσο πια καλοι νομιζεις οτι ειμαστε??? :P :D

SpirosArfara
14-09-11, 15:01
Έχεις δίκιο....είναι το http://www.lightinthebox.com/Vibration-alarm-TRA076-_p64322.html και από ότι ρώτησα κάποιον που ασχολείται με τέτοια μου είπε πως είναι ένα πηνίο.δηλαδή μία βίδα με ένα φερήτη και ένα σύρμα τυλιγμένο γύρο από αυτό.τώρα για φωτογραφία δεν ξέρω πως μπορώ να ανεβάσω αλλά θα προσπαθήσω τις επόμενες μέρες γιατί δεν προλαβαίνω τώρα...