PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΣΥΡΜΑΤΟΣ PARADOX



lefteris_gr
08-10-11, 01:09
Καλησπέρα σας ,
Ενδιαφέρομαι να βάλω στο σπίτι μου ένα ασύρματο συναγερμό της paradox θα ήθελα να σας ρωτήσω τι θα άλλο θα χρειαστώ εκτός από τα 3 ραντάρ , το πληκτρολόγιο και της 4 επαφές για τα παράθυρα ?Το άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εάν είναι εύκολος στον προγραμματισμό του και πως θα γίνει . Τέλος είναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΑ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΣΥΣΤΉΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥΣ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

crown
08-10-11, 13:28
Aπο τα συγκεκριμενα μακρυα.........................
Τα καλα συστηματα κοστιζουν ακριβα καμμια σχεση με paradox

ds electronics
08-10-11, 13:39
Aπο τα συγκεκριμενα μακρυα.........................
Τα καλα συστηματα κοστιζουν ακριβα καμμια σχεση με paradox

Φίλε μου με βρίσκεις εκ διαμέτρου αντίθετο.
Τα τοποθετώ εδώ και καιρό και το έχω και στο εργαστήριο μου.
Πολύ καλό αλλά ακριβό.

vasilllis
08-10-11, 15:49
Καθε εταιρια εχει τα δικα της.φανταζομαι εχει ενσωματωμενη σειρηνα και αν θες κωδικοποιητη η τηλεφωνητη για κληση σε περιπτωση παραβιασης.αλλο ενα χρησιμο ειναι εξ.σειρηνα να ειδοποιει γειτονες και επιδοξους κλεφτες οτι το οικημα προστατευεται.αν θες μπορεις να βαλεις ενα συστημα με ενσυρματα κεντρο-σειρηναπληκτρολογιο και ασυρματους αισθητηρες.
Απο ασφαλεια ειναι απαραβιαστοι (τουλαχιστον dsc που ξερω) χωρις να αποκλειω ψευδοσυναγερμους.
Αλλο ενα μειον το κοστος σε μπαταριες που γινεται ασυμφορο αν θες τεχνικο να στις αλλαζει αλλιως παλευεται.
Παντως απο οσο ξερω οι paradox θεωρουνται απο τους πολυ καλους.ποιους τυπους κοιτας.

crown
08-10-11, 16:40
φιλε απο το ΗΡΑΚΛΕΙΟ μηπωs κατα λαθοs μιαs και εισαι συναδελφοs (ελπιζω οχι ηλεκτρολογοs)με το συμπαθιο για αυτουs...εχειs ακουσει καθολου. λεω μηπωs κατι για VERITAS&PREMIER?????

ds electronics
12-10-11, 20:52
φιλε απο το ΗΡΑΚΛΕΙΟ μηπωs κατα λαθοs μιαs και εισαι συναδελφοs (ελπιζω οχι ηλεκτρολογοs)με το συμπαθιο για αυτουs...εχειs ακουσει καθολου. λεω μηπωs κατι για VERITAS&PREMIER?????

Αγαπητέ μου φίλε απο ΘΕΣ/ΝΙΚΗ είμαι ηλεκτρονικός εγκαταστάτης και το θέμα είναι στο γεγονός εάν είναι ικανοποιητικό το σύστημα που βρήκε της paradox. Λοιπόν επαναλαμβάνω ότι είναι ικανοποιητικό σύστημα.
Εάν τώρα ΨΑΧΤΟΥΜΕ φυσικά και θα βρούμε μερικές δεκάδες ΚΑΛΑ συστήματα. Τώρα σχετικά με το εάν είναι το veritas καλό ή κακό αυτό εξαρτάται απο ποιος το εγκατέστησε. Κάτι το οποίο ισχύει (http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&hs=Ku3&rls=org.mozilla:el:official&sa=X&ei=p9KVTs2BPM-ZOuH1qbUH&ved=0CBUQBSgA&q=%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%8D%CE%B5%CE%B9&spell=1) για όλα τα συστήματα γενικά.
Εγώ προσωπικά το τελευταίο καιρό (1-2 χρόνια) εισάγω κάτι κινέζικα της longhorn και ανάλογα με το ποιος τεχνικός μου θα το τοποθετήση το σύστημα ανταποκρίνεται ανάλογα.
Όσα έχω βάλει εγώ λειτουργούν εξαιρετικά αλλά δεν παύει να είναι χαμηλής ποιότητας σύστημα σε αντιδιαστολή με τα ''ΕΠΩΝΥΜΑ''.
Δεν υποστηρίζω καμιά εταιρεία αλλά φίλε μου δεν μπορούμε να λέμε και ότι μας κατέβει.

jomor
12-10-11, 23:42
αυτά είναι?

http://www.csst-longhorn.com/doce/product-detail-398.html

μια ενδεικτική τιμούλα για κάτι τετοιο ?

ds electronics
12-10-11, 23:48
αυτά είναι?

http://www.csst-longhorn.com/doce/product-detail-398.html

μια ενδεικτική τιμούλα για κάτι τετοιο ?

Δεν μιλάμε για αυτό αλλά για την σειρά LHD8002 με την LCD οθόνη full ασύρματο 16άρι με επιπλεόν 4 ενσύρματες ζώνες.
Στην λιανική του με ένα radar wireless ,δύο επαφές wireless ,σειρήνα μέσα/έξω και 2 τηλεκοντρολ βγαίνει χωρίς τοποθέτηση γύρω στα 390Ε