PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίνακας!!



AlexMaster
25-10-11, 13:11
Καλησπέρα παιδία!!

Έχω ένα πρόβλημα.. :saad: Μου καίγεται συνέχεια ο πίνακας από μέσα,και έχω φωνάξει 2 ή 3 φορές τον ηλεκτρολόγο,δεν θυμάμαι πόσες φορές, αλλά πάλι χαλάει..
Παίζει να είναι τίποτα κομπίνα του ηλεκτρολόγου??? :cursing:

lepouras
25-10-11, 13:45
Ο ηλεκτρολόγος τη σου λέει πως φταίει.
Εσύ τη είδες όταν λες ότι καίγεται ο πίνακας συνεχείς.
Πόσο παλιός είναι ο πίνακας.
Σου έδωσε εναλλακτικές(π.χ αντικατάσταση πίνακα) και για λόγο κόστους αρνήθηκες?
άλλως ηλεκτρολόγος είδε το πρόβλημα ώστε να έχεις και δεύτερη άποψη?
Μπορείς να βάλεις μια φώτο να καταλάβουμε τι εννοείς?
Τα ρωτάω γιατί η εικόνα που λαμβάνω είναι αόριστη οπότε δεν γίνετε να πάρεις και συγκεκριμένη απάντηση.

takisegio
25-10-11, 14:49
μαλον εχεις λεπτα καλωδια και μεγαλεσ σε ampere ασφαλειες.εν τελει πες μας πιο συγκεκριμενα τι σου λεει ο ηλεκτρολογος και ανεβασε φωτο να δουμε!!!!!!

onasos
02-11-11, 09:12
όπως προείπε και ο takisegio το πιο πιθανό είναι να έχεις μεγάλες ασφάλειες. Η άλλη περίπτωση (που δε θέλω να πιστέψω ότι ισχύει) ειναι, οι χαλαρές επαφές στους διακόπτες και στις ασφάλειες. Αλλά αφού τον έχει δει 2 φορές ο ηλέκτρολόγος , κατι τέτοιο λογικά είναι απίθανο!

xsterg
03-11-11, 19:59
φιλε πες μας πιο αναλυτικα τι πινακας ειναι και σε τι βγαζει το προβλημα. αν μπορεις επισης και καμια φωτογραφια θα βοηθουσε την κατασταση.

AlexMaster
07-11-11, 16:41
Βραχυκυκλώνει μου είπε, και επίσης ο πίνακας είναι καμιά 20ετία!
Ο ηλεκτρολόγος δεν λέει τίποτα, ήρθε το έφτιαξε και μετά από 2 εβδομάδες περίπου (λίγο παραπάνω ίσως) πάλι τα ίδια..Έγινε 2 φορές αυτό!
Όχι δεν πήρα 2ο ηλεκτρολόγο να έρθει γιατί πίστευα ότι αυτός θα είναι καλός αλλά έχω αμφιβολίες μήπως το αφήνει έτσι για να το φτιάχνω συνέχεια και να τον πληρώνω..Θα κανονίσω να φέρω κι έναν δεύτερο να δω τι παίζει!!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον παιδιά και συγνώμη που άργησα να απαντήσω, πνίγομαι λίγο στη δουλειά και το είχα ξεχάσει τελείως :saad::saad::saad:

takisegio
07-11-11, 17:03
αλλα λογια να αγαπιομαστε!!!!!!τι βραχυκυκλωνει;;;;;;;;;;;;;;;;οτι να ναι

AlexMaster
09-11-11, 14:15
Αυτό λέω κι εγώ δεν ξέρω τι μου λέει ο τύπος..Θα κοιτάξω να φωνάξω άλλον να μου πει κι αυτός τι παίζει!