PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγχειρίδιο εγκατάστασης και προγραμματισμού για alarco Ζ1



gasscd
18-11-11, 13:52
θα ήθελα μήπως κάποιος έχει εγχειρίδιο για το ανωτέρω συναγερμό.

Επίσης εάν ξέρει κάποιος με ποιο πληκτρολόγιο μπορεί να συνεργαστεί.

Ένας γνωστός μου έδωσε την μονάδα χωρίς χειρηστήριο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ggr
19-11-11, 15:37
Μονο με το δικο του πληκτρολογιο δουλευει, αν βρεις ενα τοτε μπορω να σε βοηθησω για τον προγραμματισμο του, δεν εχω manual αλλα τον ξερω τον συγκεκριμενο συναγερμο.

gasscd
19-11-11, 18:16
O συναγερμός πρέπει να ήταν ασυρματος.

Πληκτρολόγιο το βλέπω λίγο απίθανο να βρεθεί.

Μήπως γνωρίζεις τι τερματικές αντιστάσεις παίρνει?

ggr
19-11-11, 18:43
Δεν θελει τερματικες ολες οι ζωνες ειναι nc . Συνηθως οι ζωνες ηταν προγραματισμενες ως εξης 1 με καθυστερηση 2,3 αμεσες 4 ιατρικης βοηθειας 5 24ωρη. Επισης ειχαν προεγκατεστημενα στη μνημη τα τηλεφωνα του κεντρου ληψης σηματων της alarco. Οποτε μπορεις να τον ενεργοποιεις με το κλειδι που εχει η με το τηλεχειριστηριο αν εχεις.

geo1973
19-11-11, 20:55
εφοσον εχει κλειδοδιακοπτη μπορεις να του συνδεσεις ενα πληκτρολογιο με εξοδους nc/com τυπου access και να τον χειριζεσαι απο εκει...

ggr
19-11-11, 21:13
Βεβαιως γινεται κι αυτο ,απλα δεν θα μπορει να τον προγραμματιζει.

gasscd
19-11-11, 21:15
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Την επόμενη εβδομάδα θα ασχοληθώ με αυτό και θα σας ενημερώσω εάν πέτυχε.Σχετικά με πληκτρολόγιο με εξοδους nc/com τυπου access έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστό?

Α και κάτι ακόμη.

Μπορώ να καταργήσω την εσωτερική σειρήνα που έχει και να βάλω μια εξωτερική?

gasscd
20-11-11, 12:39
Υπάρχει η πιθανότητα χωρίς πληκτρολόγιο να κάνω reset ώστε να επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?

ggr
20-11-11, 21:18
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Την επόμενη εβδομάδα θα ασχοληθώ με αυτό και θα σας ενημερώσω εάν πέτυχε.Σχετικά με πληκτρολόγιο με εξοδους nc/com τυπου access έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστό?

Α και κάτι ακόμη.

Μπορώ να καταργήσω την εσωτερική σειρήνα που έχει και να βάλω μια εξωτερική?

Eξωτερικη σειρηνα μπορεις να βαλεις αλλα αν θελει αρνητικη εντολη για να ξεκινησει θα πρεπει να τη συνδεσεις στο διπλανο+ απο αυτο που ειναι συνδεδεμενη η εσωτερικη. (ειναι η επαφη του ρελε που δινει μονιμα 12V και τα κοβει οταν δινει συναγερμο)

ggr
20-11-11, 21:20
Υπάρχει η πιθανότητα χωρίς πληκτρολόγιο να κάνω reset ώστε να επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?

Αυτο δεν το θυμαμαι, εχει κανενα jumper η πινοσειρα πανω στην πλακετα?

gasscd
22-11-11, 09:55
Αυτο δεν το θυμαμαι, εχει κανενα jumper η πινοσειρα πανω στην πλακετα?

Στην συννημένη φώτο δίπλα απο το 0D01 έχει ενα jumper που το ονομάζει jumper 1

25701

fotis1965
13-04-13, 11:28
Καλημέρα εγω εναν alarco z3 αλλα δεν ξερω τον προγραμματισμο.Εχω πληκρολογιο αλλα δεν το χειριζομαι.Τον αναβω με το κλειδο (η) το τηλεχειριστήριο. Μπορείς να μου πεις ΠΩΣ ΒΑΖΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΛΠ?

giannis nx
13-04-13, 13:16
Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα θα εμπιστευτειτε την ασφαλεια ενος σπιτιου-χωρου σε εναν συναγερμο που τον δινανε δωρο καποτε αν αγοραζες τραπεζια κ καρεκλες;;;;;