PDA

Επιστροφή στο Forum : Εντυπώσεις απο ψηφιακούς δέκτες και κριτική του edision mini triton hd



thomasg24
22-11-11, 18:23
Τώρα που το ψηφιακό σήμα έρχεται στα μέρη μου στην δυτική Ελλάδα θα ήθελα από του πλέον έμπειρους σε άλλες πόλεις που έχουν αρκετό καιρό το ψηφιακό σήμα να πουν εντυπώσεις από ψηφιακούς δέκτες...εδώ σε εμάς φέρνουν μέχρι και τα μπακάλικα!χαχαχαχα....τελικά υπάρχει δέκτης που να είναι ποιοτικά ιαπωνικός?? ψάχνοντας ανακάλυψα ότι οι crypto κατασκευάζονται στην Ελλάδα!Ισχύει?Επίσης ο πρώτος δέκτης που έβαλα ήταν ένας edision mini triton hd..λειτουργεί μια χαρά άλλα σε .mkv βίντεο δεν υποστηρίζει dts ήχο και δεν παίζει καθόλου ο ήχος στην ταινία δεν κάνει δηλαδή κάποιο downscaling!στα avi είναι οκ αλλά τους υπότιτλους τους βγάζει με ροή και κάποιες φορές ανάλογα το μέγεθος ξεπερνάει το όριο της οθόνης!

spiroscfu
22-11-11, 18:40
Εντυπώσεις απο ψηφιακούς δέκτες και κριτική του edision mini triton hd Και εγώ την ίδια απορία έχω,
γενικά ποιοι πάνε καλά.

panos_panopoulos
29-11-11, 09:28
Στο περιοδικό των Δορυφορικών Νέων Δεκεμβρίου γίνεται δοκιμή σε 25 επίγειους ψηφιακούς δέκτες. Επίσης αν δε θέλεις να το αγοράσεις μπορεί κάποιος να σου δώσει τον κωδικό του τεύχους που αναγράφεται στα περιεχόμενα του περιοδικού, να μπείς να διαβάσεις το άρθρο απο ε δ ώ (http://www.doriforikanea.gr/sub/index.php)
έχει κανείς κωδικό ; :001_smile:

panos_panopoulos
01-12-11, 13:14
Οχι φιλαράκι δεν έχουμε:thinking:

Κάτι θα γίνει μαρκάρτε με το ποντίκι μετά απο εδώ: L22L