PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με συναγερμό opel



adiavastos.274
23-11-11, 18:05
καταρχας καλησπερα θα ηθελα λιγο τα φωτα σας σχετικα με ενα προβλημα μ :( ολα ξεκινησαν ενα πρωι οταν ανακαληψα οτι το οπελακι που πηρα μετα κοπον και βασανων απο τον παππου της γειτονιας μου εχει συναγερμο ... ητανε πρωι του χειμονα και εκει που εψαχνα στο ντουλαπακι να βρω αμα εχει κανενα χαρντομαντιλο βρηκα ενα κομπιουτερακι πατισα αρκετες φορες το κουμπακι και τπτ .... ομως με τον καιρο φορτισε η μπαταρια του αυτοκινητου η οποια οταν το πηρα το αμαξη δεν ειχε καθολου το ειχα βαλει με καλοδια μπρος οταν το πηρα και ξαφνικα ξεκινησε να κλειδονει κτλπ το προβλημα ειναι ομως οτι μετα απο 5 λεπτα απο εδω απο εκει βρηκα στον χωρο τησ μηχανης ενα στρογγηλο πραγματακι το οπιο ειχε την ευαισθησια ειτε ομως το γιρισα στο --- ητε στο +++ τπτ αυτο το βιολι του δεν θελω τον συναγερμο για ασφαλεια αλλα περιησοτερο για να μην το κλεινω με το κλειδι κτλπ το αμαξακι μου ειναι μοντελο του 95' οπελ κορσα χ14χε μηχανη αμα βοηθαει και ο σηναγερμος απο οσο ξερω μονο με την απολεια ρευματος δλδ αμα ανοιξω την πορτα και εχει απολεια ρευματοσ η με το τρανταγμα δεν ξερω ντιπ απο ηλεκτρονηκα οποτε πλζ μην μου τα λετε επιστημονικα οπος γραφω και στο nickname ειμαι αδιαβαστος ευχαριστω παρα πολυ αααα και κατι ακομα απο της πισο πορτες οταν ανοιγω την πορτα δεν ανοιγει παντα το λαμπακι :)

leosedf
23-11-11, 19:25
Μήπως να το πάς σε κανέναν ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων?

adiavastos.274
23-11-11, 22:53
[QUOTE=leosedf;476636]Μήπως να το πάς σε κανέναν ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων?[/QUOTE
ευχαριστω για την σημβουλη ΑΛΛΑ !! λεφτα γιοκ αμα μπορουσε κανεις να βοηθησει? :)

leosedf
23-11-11, 23:38
Για να καταλάβουμε, στην αρχή κλείδωνε και τώρα δεν κλειδώνει?
Μπορείς να ψάξεις να δεις τι μοντέλο είναι? πχ στο κουτάκι τι γράφει και αν έχει νούμερα πάνω κλπ.

adiavastos.274
24-11-11, 08:16
[QUOTE=leosedf;476717]Για να καταλάβουμε, στην αρχή κλείδωνε και τώρα δεν κλειδώνει?
Μπορείς να ψάξεις να δεις τι μοντέλο είναι? πχ στο κουτάκι τι γράφει και αν έχει νούμερα πάνω κλπ.
παλια κλειδωνε και δεν χτυπουσε ο συναγεργος με το παραμικρο τωρα μολις περασουν τα 5 λεπτα τα πρωτα αρχιζει να βαραει :( σκεφτομαι μηπως ειναι χαλασμενο κανενα μπουτον και βλεπει ο συναγερμος οτι ειναι ανοιχτη η πορτα??? λεω εγω τωρα :P ο συναγερμος ειναι ενα απλο κουτι αμα βρω πληροφοριες θα της ανεβασω ... εγω θελω τον συναγερμο περισοτερο για το κλειδομα και να μην βαραει ο συναγερμος δεν με νοιαζει ... αρκει να κλειδονω της πορτες με το κομπιουτερακι ;)