PDA

Επιστροφή στο Forum : Roiscok RP-208CN και πρόβλημα εξόδου απο την κατάσταση προγραμματισμού.



ttoni
09-12-11, 22:19
Καλησπέρα σε όλους,

θα μπω κατευθείαν στ θέμα για να μην σας κουράσω:
εγκαθιστώ για πρώτη φορά των ROISCOK RP 208CN και εχω το εξής πρόβλημα. Ενώ τον προγραμμάτισα αρχικά όπως το περιγράφει το manual τουπροσπάθησα να βγώ απο την κατάσταση προγραμματισμού αλλά το σύστημα αρνιόταν. Πατάω διαδοχικά τα εξής όπως περιγράφει το manual:
1)# 0206
2) μπαίνω στον προγραμματισμό και συμπληρώνω διευθυνση(είς)
3) μετά πατάω έξοδο όπως γράφει το manual Σελ.32 (Installer Code: 0206) και πατάω ARM. ΤΙΠΟΤΑ:confused1:

έχω και την εξής απορία:
Στο πάνω μέρος της σελίδας 31 γράφει ότι μπαίνεις στην διαδικασία προγραμματισμού με:# και mastercode που είναι το 1234 και έξοδο πάλι με Mastercode:1234 και ARM.

Δοκίμασα και τους δυο τρόπους χωρίς επιτυχία. Τι κάνω λάθος??:crying:

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση που θα μου στείλετε.

Καλό Βράδυ.

johnnkast
10-12-11, 03:15
πολυ πιθανο να ειναι βραχυκυκλωμενο το τζαμπερακι που κανει general reset.Ειναι περιπου στο κεντρο της πλακετας.....

stinger
10-12-11, 15:49
αυτο που κανεις λαθος ειναι οτι εχεις αφησει το τζαμεπακι βραχυκυκλωμενο και δεν μπορει ο συναγερμος να προγραμματιστει με το τζαμπερακι σε αυτην την θεση...το λεει και το εγχειριδιο αν το διαβασεις......το ειχα ξεχασει κι εγω μια φορα και μου εκανε το ιδιο..

jomor
10-12-11, 21:05
εμένα δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα στον προγραμματισμό, όταν όμως έκοβα τα ρεύματα έχανε όλες τις ρυθμίσεις. Ψάχνοντας ανακάλυψα ότι το jumperακι ήταν βραχυκυλωμένο όπως ήρθε από το εργοστάσιο.

ttoni
11-12-11, 00:27
Όντως αυτό ήταν. Δεν είχα βγάλει το jumperaki. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την τόσο γρήγορη ανταπόκριση σας παιδιά.

Καλό Βράδυ και να είστε καλά.