PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΩΝΕΥΤΑ ΣΠΟΤΑΚΙΑ ΣΕ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ



QUANTUM13
08-01-12, 15:18
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΟΥ ΚΑΗΚΕ ΕΝΑ ΧΩΝΕΥΤΟ ΣΠΟΤΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΛΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ, ΣΤΟ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ ΤΟΝ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΩ. ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΣΠΟΤ.

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΙΧΑΛΗΣ

makis.civ
08-01-12, 15:28
γειά σου Μιχάλη, καλώς ήρθες, πώς είναι δυνατόν να μπήκε ο μ/ς απο την τρύπα και να μην μπορεί να βγεί? εκτός και αν δεν μπήκε απο αυτή την τρύπα και είχε φτιάξει ο γυψάς κάποιου είδους θυρίδας. Σε αυτή την περίπτωση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κόψεις την γυψοσανίδα.

Hulk
08-01-12, 15:47
Προσπαθησε να το βγαλεις γυρνωντας το υπο διαφορες γωνιες μηπως και καπου το πετυχεις και χωρεσει και βγει,
αλλιως στην χειροτερη περιπτωση αν δεν θες να κανεις ζημια στην γυψοσανιδα και να ανοιγεις μερεμετια μπορεις να τον
αφησεις μεσα τον καμμενο και να βρεις στο εμποριο ενα πολυ μικροτερο που να χωραει, θα βγαλεις τα καλωδια απο τον
παλιο θα τα συνδεσεις στον καινουργιο και ολα καλα. Ολα αυτα φυσικα με κομμενη την παροχη μην εχουμε τραγωδιες...
Οποτε σε μια μελλοντικη ανακαινιση του χωρου η καποιο βαψιμο μπορεις να ανοιξεις τοτε μερεμετια και να βγαλεις το
παλιο εξω.

QUANTUM13
08-01-12, 16:06
Νομίζω ότι θα κάνω αυτό που μου είπες Hulk. Γιατί διαφορετικά θα καταστρέψω τη γυψοσανίδα......Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τη σόι δουλειές είναι αυτές.δεν μπορούσαν να βάλουν έναν ποιο μικρό ματασχηματιστή???
Θα προσπαθήσω και πάλι με διάφορες γωνίες να τον βγάλω.Ελπίζω να τα καταφέρω.Σας ευχαριστώ πολύ.

button
08-01-12, 16:12
Καμιά φοτο δώσε να δούμε τι σόι μάστορας ήταν

QUANTUM13
08-01-12, 16:18
Μάλλον θα βάλω πιο μικρό μετασχηματιστή και να τελειώνω. Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Hulk
08-01-12, 16:48
Μπορει να τα ειχε περασει ο ηλεκτρολογος οταν ειχαν βαλει οι γυψοσανιδαδες μονο τα σιδερα, και να ειχε αφησει
αναμονες για της λαμπες, οποτε οταν πηγε να βαλει τα σποτ ηταν ολα ετοιμα.

thespyros
25-08-16, 09:30
Τελικά τι Έγινε? ?

lepouras
25-08-16, 10:10
Τελικά τι Έγινε? ?
τη να έγινε μετά από 4+ χρόνια. ή σκοτώθηκε ή έκανε ανακαίνιση στην οροφή ή και να τα κατάφερε και να άλλαξε μ/σ. πάντως δεν ξανά μπήκε από τότε.......

moutoulos
25-08-16, 12:14
Μάλλον θα βάλω πιο μικρό μετασχηματιστή και να τελειώνω.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Αυτό ήταν το "άσχημο" ...

thodoris1975
25-08-16, 19:04
Δηλαδή υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν διαδικασία εγγραφης για να κάνουν μόνο μια ερώτηση και τέλος μετά δεν ξαναπατάνε μονό να κάνουν την δουλίτσα τους εκείνη την στιγμή δηλαδή ; :confused1:

Fire Doger
25-08-16, 19:20
Δηλαδή υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν διαδικασία εγγραφης για να κάνουν μόνο μια ερώτηση και τέλος μετά δεν ξαναπατάνε μονό να κάνουν την δουλίτσα τους εκείνη την στιγμή δηλαδή ; :confused1:
Yeap....
Επίσης και για να τους κάνουμε τις ασκήσεις της σχολής, εργασίες, project
Για να ψαρέψουν αν ο τεχνικός της γειτονιάς τους έκλεψε στην βλάβη
Για να πάρουν τζάμπα πράγματα απ' το χάρισέ το.
Για να φτιάξουν ανιχνευτή χρυσού κ.α. διάφορα...

street
25-08-16, 20:25
εγω ημουνα ρε με αλλο νικ τοτε μην σκιαζεσαι :lool: εχεις πολλα να μαθεις ακομα :lool:































τρολαρω :001_tt2:

sakisr
26-08-16, 02:04
Πλακα-πλακα πρεπει να δινουμε απαντησεις μετα απο πενηντα τουλαχιστον ποσταρισματα.Το προσεξα κι εγω πριν καιρο με ενα τυπο που ολο αγωνια ρωτουσε κατι και μολις πηρε μερικες απαντησεις δε ξαναφανηκε...Κατι για μεγαφωνα νομιζω ρωτουσε.Εδω πρεπει να κανουν κατι οι διαχειριστες.

Fire Doger
26-08-16, 02:21
Πλακα-πλακα πρεπει να δινουμε απαντησεις μετα απο πενηντα τουλαχιστον ποσταρισματα.Το προσεξα κι εγω πριν καιρο με ενα τυπο που ολο αγωνια ρωτουσε κατι και μολις πηρε μερικες απαντησεις δε ξαναφανηκε...Κατι για μεγαφωνα νομιζω ρωτουσε.Εδω πρεπει να κανουν κατι οι διαχειριστες.
Μα η λογική του forum αυτή δεν είναι?
Και όλα είναι απλές ερωτήσεις που με λίγο ψάξιμο βρίσκεις την απάντηση στο διαδίκτυο, το θέμα είναι πως δεν το βλέπει μόνο αυτός που ρωτάει αλλά τα post έχουν χιλιάδες προβολές, όλο και κάποιος άλλος αποκτά γνώσεις, όπως εγώ που δεν έχω ιδέα από ήχο ή κάποιος άλλος αρχίζει να ενδιαφέρεται για μικροελεγκτές κλπ.

Επισκευές αμφιβάλω αν κανείς χωρίς γνώσεις (για να αποκλείσουμε και την περίπτωση που μπορεί να το βρει μόνος του) κατάφερε να επισκευάσει κάτι που αξίζει τον κόπο από ένα forum. Το μόνο κακό είναι που βλέπουν οι τζαμπατζήδες την αλλαγή ενός πυκνωτή για μια βλάβη και νομίζουν όλα έτσι είναι.

Στις αγοραπωλησίες υπάρχει αυτός ο περιορισμός και πολύ σωστά.