PDA

Επιστροφή στο Forum : Καμια ιδεα?



thanasis 1
25-01-12, 13:34
Το παρακατω το πειρα απο ενα παλιο cd player η/υ.Εχει κανεις καμια ιδεα στο πως μπορω να το χρησιμοποιησω?:confused1:


28250

thanasis 1
30-06-12, 21:53
Παιδια σημερα εκανα μια εγχειρηση σε ενα παλιο κινητο και πηρα μια μικρη οθονη με 9 ακροδεκτες που ειχε μπροστα

http://imgur.com/g9ZbN

Θα μπορουσα να εμφανισω τιποτα γραφικο με αυτην ή μπα?

Επισης εχω 3 καμερες κινητων να τις πεταξω ή μπορω να κανω κατι με αυτες??

Γιώργος Φυσικός
30-06-12, 21:58
άμα βρεις το datasheet της και έχει απλό τρόπο οδήγησης, μπορείς να κάνεις τα πάντα με την οθονούλα

rep
30-06-12, 22:28
πεταξε τα ολα.και να βρεις το datasheet δεν θα κανεις κατι γιατι δεν θα βρεις προγραμμα και βιβλιοθηκη να τα δουλεψεις.

agis68
01-07-12, 11:15
οσο αφορά τη φωτογραφία στο 1ο ποστ....θα μπορουσε να χρησιμοποιηθεί το μοτέρ με σωστή οδήγηση....είναι βηματικό
όσο για οθόνες είναι χρήσιμες μονο αν διαθέτουν και τον controller μαζί και κυρίως απο Nokia & Motorola κινητά
Για τις κάμερες θέλει πολύ δουλειά....ενας φίλος με αrduinο τις χρησιμοποιούσε αλλά δεν ξερω πως...
μη πετάς τίποτα ακόμη και αχρηστο ως κύκλωμα μπορει να αξιοοποιηθεί ως στόλισμα σε steampunk projects....

makatas
01-07-12, 11:37
ως κύκλωμα μπορει να αξιοοποιηθεί ως στόλισμα σε steampunk projects....

Συμφωνώ φίλε μου απόλυτα! Εχω φτιάξει ένα γουστόζικο "πίνακα-κολάζ" από χαλασμένο pc hardware και θέλω να φτιάξω και κάτι βιομηχανικού τύπου με πλακέτες ηλεκτρονικών, βίδες, ρουλεμάν, ελατήρια κλπ...