PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ VAG ΚΗΝΗΤΙΡΑ



polakias
31-01-12, 00:00
Παληκαρια επιδει ειμαι αρκτετα ασχετος μετα θεματα το προγραματων..
αλλα θελω να αναβαθμησω λιγο το αμαξακη μου

Γνωρηζει κανεις κανενα τροπο μεσο εγκεφαλου η με καποιο προγραμα να το ανεβασουμε λυγακι σε ιπποδυναμη

leosedf
31-01-12, 01:33
Νίκο καλώς ήλθες αλλά είναι λίγο δύσκολο να μυρίσουμε δάχτυλα για το τι αμάξι πρόκειται.
Καμιά πληροφορία?

spiroscfu
31-01-12, 01:57
Εγώ φοράω revo και είναι μια χαρά αλλά και ακριβό.

Λέει ομίλου vag.

wow
31-01-12, 03:35
Εγώ φοράω revo και είναι μια χαρά αλλά και ακριβό.

Λέει ομίλου vag.

1.8tsi εχεις Σπυρο?


polakias αν δεν ειναι turbo μην του βάλεις προγραμμα δεν κερδιζεις τπτ.

kxenos
31-01-12, 03:44
Καλησπέρα. Υπάρχουν προγράμματα "κονσέρβα" και προγράμματα custom. Προσωπικά, μετά τα πρώτα χουνέρια δεν ξαναβάζω κοσνέρβα που να με πληρώνουν. Αγοράζουν το programmer και το πρόγραμμα π.χ. από Αγγλία, στο φοράνε εσένα και βγαίνεις εσύ εθνική, Ιούλιο με 40C και ανοίγεις 2,3,4 και παίρνεις το μοτέρ στο χέρι και σου λέει μετά "ε ρε φίλε, το'σκισες". Ε για να το σκίζω το έφτιαξα ρε μεγάλε!
Αν είναι ατμόσφαιρα κοίτα για κά'να κιτάκι φίλτρο-πρόγραμμα-εξάτμηση αλλά μη περιμένεις να δεις διαφορά. Για σοβαρή βελτίωση θα πάει πολύ το μαλλί, πούλα το και πάρε Ζ4. Αν είναι τουρμπάτο ήδη, υπάρχουν λύσεις αλλά προσοχή στους σκιτζίδες.

spiroscfu
31-01-12, 10:39
Ναι Γιάννη 1,8tsi (tfsi) leon,
αν είναι ατμοσφαιρικό όντως η διαφορές είναι αρκετά μικρότερες αλλά για να δουλέψει σωστά ότι και να είναι θέλει τουλάχιστον φίλτρο ελευθέρας, όπως λέει και ο Κωνσταντίνος συμφωνώ και εγώ καλύτερα ένα πρόγραμμα καλής εταιρίας παρά κονσέρβα (για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο).

polakias
02-02-12, 21:43
καλησπερα παληκαρια ..σας ευχαρηστω για της απαντησεις ..!!

Οντως τα προγραματα κονσερβα δεν εχουν και τοσο καλη φιμι
Εχω ενα polaki που λετε 1400cc 75hp του εχω βαλει ενα τελικο ελευθερο και ενα βαρελακι ..και ειδα κατι λιγα ..οχι τιποτα ιδιετερο
Δεν ζηταω πολλα +10hp 8α ειμουν οΚ axaxaxax!! τωρα εαν υπαρχει καποια λυσι πιο φθηνη ..px αν ξερεται κατι να πειραξω καπως τον εγκεφαλο Η να φτιαξω κανενα προγραματακη απο μονος εστι φθηνα!!! εχεται κατι Υποψι σας???

leosedf
02-02-12, 21:48
Νίκο γράφουμε με Ελληνικούς χαρακτήρες. Αν μπορείς κάνε επεξεργασία και γράψε Ελληνικά.
http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules