PDA

Επιστροφή στο Forum : αποκωδικοποιητης digea



αντωνης147
21-02-12, 16:51
παιδια καλησπερα. στο χωριο μου οπου βρισκεται η μανουλα μου , προσφατα αυτα τα λαμογια που εχουν τη digea εκοψαν το σημα των καναλιων εκει με αποτελεσμα να πρεπει να αγορασω τωρα αυτες τις βλακειες για να μπορει η μανα μου να βλεπει.εχω 2 τηλεορασεις : 1 παλια και μια πιο καινουργια αλλα δεν εχει mpeg4 . υπαρχει τροπος να συνδεσω και τις 2 με εναν αποκωδικοποιητη?
οποιος γνωριζει ας με βοηθησει..

ezizu
21-02-12, 17:03
Υπάρχει τρόπος,αλλά θα παίζουν και οι δύο τηλεοράσεις το ίδιο κανάλι.Εκτός αυτού πιο πολύ θα είναι το κόστος και η φασαρία να κάνεις κάτι τέτοιο, από το να πάρεις και δεύτερο αποκωδικοποιητή(εφόσον έχουν ήδη εγκατεστημένο καλώδιο κεραίας και οι δύο τηλεοράσεις).Η τιμή των αποκωδικοποιητών mpeg4 ξεκινάνε από περίπου 25ευρώ,οπότε δεν συμφέρει. Δες στο skroutz ή στο παρακάτω link:
http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=33517

thanasis 1
11-07-12, 15:37
Υπαρχει αποκωδικοποιητης mpeg4 στον οποιο να μπορω να συνδεσω δυο τηλεωρασεις αλλα να μην βλεπω και στις δυο το ιδιο προγραμμα??Να μπορω να αλλαζω ξεχωριστα καναλι.Λογικα δεν θα υπαρχει και θα πρεπει να παρω δυο αποκωδικοποιητες.

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
11-07-12, 18:50
Υπαρχει αποκωδικοποιητης mpeg4 στον οποιο να μπορω να συνδεσω δυο τηλεωρασεις αλλα να μην βλεπω και στις δυο το ιδιο προγραμμα??Να μπορω να αλλαζω ξεχωριστα καναλι.Λογικα δεν θα υπαρχει και θα πρεπει να παρω δυο αποκωδικοποιητες.

Το απάντησες μόνος σου το ερώτημα

p.gabr
19-07-12, 11:15
νεα ερωτηση





Εχω μια samsung marsh 2009 LS19CFEKF/EN
http://www.samsung.com/gr/consumer/pc-peripherals-printers/monitor/others/LS19CFEKF/EN

παιρνει αυτο το ιντρφεις;;
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807310
στα χαρακτηριστικα του δεν την αναφερει ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;

τι να κανω;

hlsat
20-07-12, 01:21
νεα ερωτηση





Εχω μια samsung marsh 2009 LS19CFEKF/EN
http://www.samsung.com/gr/consumer/pc-peripherals-printers/monitor/others/LS19CFEKF/EN

παιρνει αυτο το ιντρφεις;;
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807310
στα χαρακτηριστικα του δεν την αναφερει ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;

τι να κανω;

Παρε αποδικωποιητη να ησυχασης

vasilllis
20-07-12, 10:40
δες την λιστα και αν ειναι συμβατη παρε την.

p.gabr
20-07-12, 10:48
Ευχαριστω παιδια

Στην λιστα δεν αναφερεται για αυτο ρωτησα

Τωρα αυτη ειναι και μονιτορ και μπορει να μην την συμπεριλαμβανουν

Θα παω να ρωτησω στο e shop ειναι κοντα μου

Nightkeeper
20-07-12, 11:40
Ευχαριστω παιδια

Στην λιστα δεν αναφερεται για αυτο ρωτησα

Τωρα αυτη ειναι και μονιτορ και μπορει να μην την συμπεριλαμβανουν

Θα παω να ρωτησω στο e shop ειναι κοντα μου


Πολλες φορες ενω υποτηθετε οτι τα Νεοτιον ειναι συμβατα με τα χχχ μοντελα δεν παιζουν ή δυσλειτουργουν,το καλητερο θα ειναι να το παρεις και να το δοκιμασης ή να παρεις ενα δεκτη εξωτερικο να εισαι ενταξει 100%..

vasilllis
20-07-12, 12:41
Πολλες φορες ενω υποτηθετε οτι τα Νεοτιον ειναι συμβατα με τα χχχ μοντελα δεν παιζουν ή δυσλειτουργουν,το καλητερο θα ειναι να το παρεις και να το δοκιμασης ή να παρεις ενα δεκτη εξωτερικο να εισαι ενταξει 100%..

συμφωνω.
αν μπορεις σε συννενοηση με το μαγαζι οτι θα την πας πισω.

p.gabr
20-07-12, 13:41
35622
Ευχαριστω για τις συμβουλες σας
αγορασα απο τοπικο καταστημα το crypto redι 170........ 42 ευρο

ggr
22-07-12, 23:19
Πολλες φορες ενω υποτηθετε οτι τα Νεοτιον ειναι συμβατα με τα χχχ μοντελα δεν παιζουν ή δυσλειτουργουν,το καλητερο θα ειναι να το παρεις και να το δοκιμασης ή να παρεις ενα δεκτη εξωτερικο να εισαι ενταξει 100%..

Μερικες φορες ειναι μεν συμβατα αλλα απαιτειται παραλληλα και αναβαθμιση της τηλεορασης, χθες πχ εβαλα μια καρτα σε μια LG 19" ανοιξαν τα καναλια αλλα εμφανιζοταν ενα παραθυρο "HD" που αλλαζε συνεχεια θεση. Πηγα στο site της LG κατεβασα την τελευταια αναβαθμιση , την περασα σε ενα φλασακι και απο κει στην τηλεοραση, και αυτο ηταν! παιζει μια χαρα. Βεβαια ειχα την δυνατοτητα να επιστρεψω την καρτα αν δεν μου εκανε και να παρω τα χρηματα μου πισω, οποτε αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αξιζει να το δοκιμασει καποιος.

vasilllis
23-07-12, 01:07
Μερικες φορες ειναι μεν συμβατα αλλα απαιτειται παραλληλα και αναβαθμιση της τηλεορασης, χθες πχ εβαλα μια καρτα σε μια LG 19" ανοιξαν τα καναλια αλλα εμφανιζοταν ενα παραθυρο "HD" που αλλαζε συνεχεια θεση. Πηγα στο site της LG κατεβασα την τελευταια αναβαθμιση , την περασα σε ενα φλασακι και απο κει στην τηλεοραση, και αυτο ηταν! παιζει μια χαρα. Βεβαια ειχα την δυνατοτητα να επιστρεψω την καρτα αν δεν μου εκανε και να παρω τα χρηματα μου πισω, οποτε αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αξιζει να το δοκιμασει καποιος.

ποσα gb ηταν το φλασακι? ενω εχω κανει μια αναβαθμιση εχει βγει ακομα μια.Προσπαθησα με ενα 8ρι και δεν την κανει.πιστευω οτι φταιει το μεγεθος.
<επισης teletext ειχε αυτη η τηλεοαρση?

Nightkeeper
23-07-12, 01:08
Μερικες φορες ειναι μεν συμβατα αλλα απαιτειται παραλληλα και αναβαθμιση της τηλεορασης, χθες πχ εβαλα μια καρτα σε μια LG 19" ανοιξαν τα καναλια αλλα εμφανιζοταν ενα παραθυρο "HD" που αλλαζε συνεχεια θεση. Πηγα στο site της LG κατεβασα την τελευταια αναβαθμιση , την περασα σε ενα φλασακι και απο κει στην τηλεοραση, και αυτο ηταν! παιζει μια χαρα. Βεβαια ειχα την δυνατοτητα να επιστρεψω την καρτα αν δεν μου εκανε και να παρω τα χρηματα μου πισω, οποτε αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αξιζει να το δοκιμασει καποιος.

Φυσικα και ειναι καλητερο απο τη στιγμη που εχει δυνατοτητα ο δεκτης να παιρνει Module,μονο και μονο που δεν εχει δευτερο remote control φτανει.

picdev
23-07-12, 02:15
το module δεν παίζει hd κανάλια, ψέματα ειναι ?

picdev
23-07-12, 02:17
ποσα gb ηταν το φλασακι? ενω εχω κανει μια αναβαθμιση εχει βγει ακομα μια.Προσπαθησα με ενα 8ρι και δεν την κανει.πιστευω οτι φταιει το μεγεθος.
<επισης teletext ειχε αυτη η τηλεοαρση?
λες να θέλει 8gb update ?:001_tt2: τα windows είναι 4gb , ούτε σκληρό δίσκο να είχε η tv για να το χωρέσει :001_tongue:,
λογικά δεν το είχες διαμορφώσει σε FAT32 , RTFM ,με λίγα λογια διάβασε τις οδηγίες

vasilllis
23-07-12, 02:18
το module δεν παίζει hd κανάλια, ψέματα ειναι ?
σε εμενα παντως δεν παιζει.lg32-3000.
δεν εχω και teletext.

picdev
23-07-12, 02:19
ετσι μου είπαν στο μαγαζί οτι δεν υπάρχει κάρτα που να παίζει, και αφού η tv έχει hdmi πήρα εξωτερικούς για κάποιον που μου ζήτησε με 33ε απο eshop , και παίζει και ταινίες mkv με ελληνικούς υπότιτλους ,

Hulk
23-07-12, 02:37
Ευχαριστω παιδια

Στην λιστα δεν αναφερεται για αυτο ρωτησα

Τωρα αυτη ειναι και μονιτορ και μπορει να μην την συμπεριλαμβανουν

Θα παω να ρωτησω στο e shop ειναι κοντα μου

Εχω παρει κι'εγω Παναγιωτη τετοια καρτα της NEOTION και επαιξε στη δικη μου που ειναι TOSHIBA, οποτε μπορει να παιξει.
Το προβλημα ειναι ομως οτι δεν ειναι συγχρονισμενος ο ηχος με την εικονα, εχει μια καθυστερηση και ειναι λιγο σπαστικο...:angry:

Αν θες πριν το αγορασεις να ερθω με την δικη μου καρτα να το δοκιμασουμε και να δεις αν δουλεψει.

ggr
23-07-12, 08:37
ποσα gb ηταν το φλασακι? ενω εχω κανει μια αναβαθμιση εχει βγει ακομα μια.Προσπαθησα με ενα 8ρι και δεν την κανει.πιστευω οτι φταιει το μεγεθος.
<επισης teletext ειχε αυτη η τηλεοαρση?.

8 GB ηταν, για το teletext δεν το κοιταξα.

vasilllis
23-07-12, 11:47
λες να θέλει 8gb update ?:001_tt2: τα windows είναι 4gb , ούτε σκληρό δίσκο να είχε η tv για να το χωρέσει :001_tongue:,
λογικά δεν το είχες διαμορφώσει σε FAT32 , RTFM ,με λίγα λογια διάβασε τις οδηγίες
καλημερα

οχι βεβαια,απλα το μονο διαθεσιμο που εχω ειναι 8αρι,φορμαρισμενο σε fat και ομως δεν το διαβαζει.
Απλα, ρωτησα γιατι κατι δεν παιζει σε fat και μεγεθη πανω απο 4gb για αυτο ρωταω.