PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταστημα στην Αττικη εγκαταστασης car audio ice (in car entertament)



panosdanas
05-03-12, 17:30
Καλησπερα σας Κυριοι
Θελω την βοηθεια σας να βρω ενα τετοιο καταστημα (καταστηματα) για να εγκαθιστουν πουλουν ενισχυτες sub-woofer κτλ
Μενω Νεο Κοσμο.
Ευχαριστω πολυ

cards44
06-03-12, 16:31
καλησπέρα
κοντά σου πρέπει να είναι http://www.auto-view.gr

marfa
06-03-12, 17:46
http://caraudioperformance.gr/ The Best...

panosdanas
06-03-12, 18:38
lοιπον ακουτε παιδια κατα αρχας υγεια και ευτυχια στις οικογενειες σας και προσοχη να προσεχεται. Πηγα λοιπον σημερα το πρωι στην ηχοκινηση στην ηλιουπολη 620 ολα κομπλε και 380 η τοποθετηση και νομιζω οτι εχω κλεισει σε αυτον γιατι εχει μεγαλη ποικηλεια και εγω διαλεξα την ποιοτητα στα μηχανηματα.Δηλαδη τελος η μανια μου ειναι η μουσικη 20 χρονια τωρα μαζι τοσα και καποια λιγα ηλεκτρονικα που ξερω δηλαδη τιποτα τριχες. υπογουφερ 110ε jbl 250w rms 12 ints, ενισχυτης 110ε επι 3 jbl 2x75w rms me s/n raTIO 108db!!!!! kai 0,04 thd split μπροστα conchord c6 100w rms 92db 2,5 crossover freaquency. ETazera οβαλ boss chaos me 74 ευρουλακια 93db 250w rms λεει ας το πιστεψουμε. το συστημα το φανταζομαι ιδανικο γιατι οπως λεει και ενα ξενο τραγουδι there is no strenghth in numbers αλλα και οι κινεζει ειπαν μια εικονα χιλιες λεξεις. φωτο δεν εχω τωρα

panosdanas
06-03-12, 19:22
δεν κανουν τα δυο παραπανω σαιτ. εντξη το βρηκα ηχοκινηση ενα φιλαρακι ηρθε χθες το βραδυ σπιτι μου και μου το πε

marfa
06-03-12, 19:26
30234:001_rolleyes:

panosdanas
23-03-12, 02:46
ψαχνω τις ιντσες των μεγαφωνων στο citroen c4 και δεν βρισκω πουθενα ολο το βραδυ ψαχνω ιντερνετ και τιποτα μπροσ πισω πορτες διδρομα με 40 ευρο το ζευγαρι και θελει και ταμπλο τωρα 4 ιντσες νομιζω ειναι και 6 ιντσες στις πορτες βοηθηστε με...........!!!!!!!!!!!!
ευχαριστω εκλεισα με 90 ευρο ολα και τα 6 μοναδες απο auto view kalh ποιοτητα μου φαινεται
:w00t:

stelios_a
24-03-12, 21:38
αυτο που θα σου πω . ειναι οτι καμια μα καμια μαρκα εκτος απο τα conhcord δεν ειναι ποιοτικη αλλα ουτε και καλη μαρκα για car audio . να επισημανω οτι το καθε καταστημα θα σου προτινει συγκεκριμενες μαρκες διοτι απο εκει εχει την καλυτερη εκτπωση οπως επισης σε καποιες ειναι αντιπροσοπος. ( τρελο κερδος ) .. οσο για εγκατασταση αν σου ειπε 380 ειναι πααααααααρα πολλα. αλλα να ξερεις οτι σωστο και δυνατο ηχοσυστημα με αυτα που εγραψες δεν προκειτε να φτιαξεις . στην αρχη θα σου αρεσει γιατι θα ειναι ποιο δυνατο απο το υπαρχον σου . οταν ομως περασει λιγος καιρος η ακουσεις καποιου αλλου που θα εχει δωσει ιδια η λιγοτερα χρηματα απο σενα και θα εχει κατι πολυ καλυτερο θα δεις οτι θα το μετανιωσεις . ολοι μας οταν φτιαξαμε το πρωτο μας συστημα ετσι την πατησαμε. σου εχω στειλει και ενα πμ να δεις αν θες

Danza
25-03-12, 00:49
Έχεις ΠΜ φίλε....

marfa
26-03-12, 12:39
beyma τα καλυτερα που εχω ακουσει :001_tt2:

stelios_a
26-03-12, 16:34
αν τα καλυτερα που εχεις ακοθσει ειναι τα beyma , ειμαι σιγουρος οτι δεν ξερεις τι παει να πει ηχος.. :)

marfa
26-03-12, 17:23
Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τα BEYMA και απο το ηχοσυστημα που εχω :001_rolleyes:

marfa
26-03-12, 17:25
Πεμπτη βραδυ στο Σ Ε Φ να ακουσεις ηχο CARAUDIOPERFORMANCE... :biggrin:

stelios_a
26-03-12, 19:06
δεν λεω δυναμη εχουν . αλλα δεν ακους μουσικη. :) . ακους οτιδηποτε αλλο εκτος απο μουσικη :)

Danza
26-03-12, 20:31
Πεμπτη βραδυ στο Σ Ε Φ να ακουσεις ηχο CARAUDIOPERFORMANCE... :biggrin:

Καλά μην τρελαίνεσαι.... Υπάρχουν πολλά αμάξια που παίζουν καλύτερα και δεν ανήκουν σε κανένα "κλάμπ"/κατάστημα.

Danza
26-03-12, 20:38
Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τα BEYMA και απο το ηχοσυστημα που εχω 31154 311523115331155 :001_rolleyes:

Impact Stelth / SPL, μια εταζέρα στον αέρα χωρίς κλίσεις να κοιτάνε μπροστά, οι κόρνες κοιτάνε τον ουρανό και όλο το σύνολο είναι χύμα χωρίς δεσίματα και οι μπαταρίες πίσω απο τους ενισχυτές με 4G καλώδιο και αυτό το λες ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ?
Τουλάχιστον σου έβαλε φύσα στην εταζέρα να είναι αποσπώμενη........................................ ...

Όσο για το ΣΕΦ το ξέρω απο τότε που πήγαιναν 2-3 αυτοκίνητα και τότε άκουγες πραγματική μουσική. Τώρα ακούς μια παραμόρφωση :001_smile:

marfa
26-03-12, 20:47
Με RnB και HIP HOP σε φορματ mp3 128 kbps κατεβασμενα απο YOUTUBE TORENTS που ακουω, τι ποιοτητα θα καταλαβεις??? :001_rolleyes:

Danza
26-03-12, 20:57
Με RnB και HIP HOP σε φορματ mp3 128 kbps κατεβασμενα απο YOUTUBE TORENTS που ακουω, τι ποιοτητα θα καταλαβεις??? :001_rolleyes:

άμα το πάμε έτσι οι συνεπηβάτες και οι απ'έξω τι χρωστάνε? :wiink:
Μην πετάτε τα λεφτά σας σε άκυρα συστήματα επειδή ήθελε να τα ξεφορτωθεί ο μαγαζάτορας....

marfa
26-03-12, 21:03
Στην αρχη το αμαξι το ειχα καλα φτιαγμενο μεχρι που γεννηθικε το παιδι και δεν ειχα που να χωσω καροτσακι και παιδικο καθισμα, τα ξηλωσα και τα πεταξα στην αποθηκη, τωρα οπως το εχω κανει το ηχοσυστημα μπαινει και βγαινει σε 10', γι'αυτο ειναι ετσι χαλια οπως το βλεπετε. Παντος παιζει και τωρα καλα, την ημερα οικογενειακο αμαξι και το βραδυ προσωπικο.

Danza
26-03-12, 21:21
Στην αρχη το αμαξι το ειχα καλα φτιαγμενο μεχρι που γεννηθικε το παιδι και δεν ειχα που να χωσω καροτσακι και παιδικο καθισμα, τα ξηλωσα και τα πεταξα στην αποθηκη, τωρα οπως το εχω κανει το ηχοσυστημα μπαινει και βγαινει σε 10', γι'αυτο ειναι ετσι χαλια οπως το βλεπετε. Παντος παιζει και τωρα καλα, την ημερα οικογενειακο αμαξι και το βραδυ προσωπικο.

Μπορώ να στο κάνω να είναι οικογενειακό και προσωπικό χωρίς να πειράξεις ένα βιδάκι..... Θέληση και όρεξη χρειάζεται απλά χωρίς να κοιτάς να βγάλεις τον μήνα απο έναν πελάτη. :wiink:

marfa
26-03-12, 21:54
Το καινουριο αμαξι που θα παρω θα ειναι πιο μεγαλο και θα μπουν ολα στη θεση τους. Bye :001_rolleyes:

stelios_a
26-03-12, 22:31
εγω παντως σε οποιοδηποτε συστημα ειμαι κατα των beyma. γιατι δεν εχουν σωστο ηχο.. μονο φασαρια ειναι και τιποτα αλλο . ο εξω ακουει . εσυ ομως οχι * γενικα μιλαω οχι για σενα συγκεκριμενα ) spl και ποιοτητα μαζι δεν πανε .. μπορεις ομως να φτιαξεις κατι και δυνατο και χωρις ιδιεταιρες παραμορφωσης με πολυ λιγα λευτα . εγω ειπα στο παιδι με πμ να μην παει σε μαγαζι και αν εχει ορεξη να ερθει απο δω να τα τοποθετισουμε μαζι ολα και με μηδενικο κοστος ( μια μπυριτσα οσο κρατισει η εγκατασταση σιγα .. :) ελπιζω να τον προλαβα αν και δεν νομιζω. τα μαγαζια ζητουν πολλα λευτα για εγκατασταση και δεν αξιζει . οσο για αυτο ναι .. ποτε δεν πηγα σε μαγαζι και του ειπα εχω αυτα φτιαξε μου αυτο
παντα ζητουσα συγκεκριμενα πραγματα γιατι ο καθε ενας θα σου δωσει αυτο που θα κερδισει περισσοτερα . :) οσο για πανελ παρολο που ειμαι κατα αυτων των ηχοσυστηματων γιατι οι πιο πολλοι ειναι ανεγκεφαλοι ειμαι υπερ των cadence και οχι τον beyma