PDA

Επιστροφή στο Forum : θερμοστατισ χορου



gagarin.gr
13-03-12, 12:12
γεια σας στο ομορφο φορουμ σας.μπενω κατευθιαν στο θεμα για να μην κουραζω.εχουν σηνδεση τον ουδετερο του θερμοστατι χωρου στον ουδετερο που δινει στον πινακα.(απο ενα βραχικικλομα του θερμοστατι του καυστιρα,απο την γηοσησ μου εριχνε το ρελε και του πανω διαμερισματος και του ισογειου).πηστευω οτι ειναι μαλον σηνδεδεμενος το ουδετερο που δινει ρευμα στον πινακα με το ουδετερο του θερμοστατι χωρου του ισογειου και για αυτο μου εριξε και τους δυο ρελεδες.που πρεπει να σηνδεθει ο θερμοστατησ.αν υπαρχει καποιο σχεδιο να με διευκολινεται θα σας ειμουν ευγνομον...

jami
13-03-12, 14:01
Αν δεν υπάρχει ξεχωριστός ουδέτερος απο την εγκατάσταση της αυτονομίας,αφαίρεσε τον εντελώς.Στο 90% των περιπτώσεων ο ουδέτερος είναι για ανάβει το λαμπάκι του θερμοστάτη.Προτείνω να καλέσεις τον εγκατατάτη σου ο οποίος είναι και υπέυθυνος για την κατασκευή της εγκατάστασης και να του πείς το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.Μην μπλέκεσαι με το ρευμα αν δεν είσαι ηλεκτρολόγος!

gagarin.gr
13-03-12, 14:39
σε ευριστο για το ενδιαφερον σου φιλε μου.εκινω που ψαχνω ειναι το σχεδιο σηνδεσμολογιας με τον πινακα του λεβιστασιου γιατι ειναι αυτονομα τα δυο διαμερισματα και δεν θα επρεπε να μου ριχνει το γενικο του διαμερισματοσ λογο αυτονομιασ του.για να σου δοσο να καταλαβεισ εκανε βραχικικλομα η γιοση του θερμοστατη του κικλοφοριτι και μου εριχνε τον γενικο απο τον πινακα του πανω διαμερισματοσ αλλα και του κατο (οχι την ασφαλεια του πινακα στο λεβιτοστασιο και στα διαμερισματα).το μονο που μπορο να φανταστο ειναι να παρω ουδετερο απο την ασφαλεια.ειναι σοστο???

jami
14-03-12, 09:30
Φίλε gagarin.gr οι αυτονομίες είναι δύσκολο κύκλωμα.Μην μπλέκεσαι.Φώναξε κάποιον ηλεκτρολόγο να σου λύσει το πρόβλημα σου.Επιμένω σε αυτό που λέω.Θα σου κοστίσει λιγότερα αναλογικά με την βλαβη που μπορεί να προκαλέσεις εσύ λόγω άγνοιας.

gagarin.gr
14-03-12, 10:20
χιλια ευχαριστο φιλε jami για ολο το ενδιαφερον σου.ευτηχος βρηκα ακρη και με πολι θελιση τα καταφερα...(ελπιζω να μην παρω καμια φωτια)σε ευχαριστο και παλι :)

Ηλιας Α
15-03-12, 00:10
χιλια ευχαριστο φιλε jami για ολο το ενδιαφερον σου.ευτηχος βρηκα ακρη και με πολι θελιση τα καταφερα...(ελπιζω να μην παρω καμια φωτια)σε ευχαριστο και παλι :)
<< .ευτηχος βρηκα ακρη και με πολι θελιση τα καταφερα >>
Παίξε κανένα τυχερό παιχνίδι ή πάρε λαχείο, πιστεύω πως θα κερδίσεις, και αν κερδίσεις μου δίνεις το 10%.
Ευχαριστώ.

gagarin.gr
17-03-12, 21:26
αυτος που ισχυριζεται οτι κατι δεν μπορει να γινει,δεν πρεπει να διακοπτει εκεινον που το κανει.Η λυση του προβληματος αναγεται στο να βρεισ αυτους που θα το λυσουν

katmadas
17-03-12, 21:35
αυτος που ισχυριζεται οτι κατι δεν μπορει να γινει,δεν πρεπει να διακοπτει εκεινον που το κανει.Η λυση του προβληματος αναγεται στο να βρεισ αυτους που θα το λυσουν

Οτι λες στην πρωτη σου φραση το αντικρουεις με την δευτερη!
Ευτηχως που αυτοι που δωσαν λυσεις κατα καιρους (Κιρκοφ,Τεσλα κ.α.) Δεν σκεφτοταν οπως εσυ γιατι θα ημασταν ακομα με τις φωτιες........

gagarin.gr
18-03-12, 22:40
Οτι λες στην πρωτη σου φραση το αντικρουεις με την δευτερη!
Ευτηχως που αυτοι που δωσαν λυσεις κατα καιρους (Κιρκοφ,Τεσλα κ.α.) Δεν σκεφτοταν οπως εσυ γιατι θα ημασταν ακομα με τις φωτιες........
mporei kai na exeis dikio.h logikh sou sou leei oti den 3ereis,paratata kai mhn asxolise giati den,3ereis to antikimeno.swsto se brisko.h dikia mou mou leei na to ereunisw,na to katalabw, na to shzhtisw,na to katanoisw telos panton kai na mporesw na to dior8osw.pera oti einai kati pou mou kentrizei to endiaferon(h mhxanologia)anti na blepw mouvie goustarw na to ftiaxnw,(xanome),(pera oti katafernw na shntirw ena olokliro diamerisma)(xwris na parakalaw 03:00 to bradi na er8ei) alla noio8w oti den eimai kai kolimenos.oti o ka8enas sthn douleia tou.oso zw 8a ma8enw 8a rwtaw 8a dokimazw 8a metraw 8a petaw kai den blepw to logo na mhn to prospa8isw prota re sh file...epidi to eipe o tesla...oxi edw mhlaei o gagarin twra :)