PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl



Periergos
16-03-12, 22:33
Χαιρετίζω όλους,από τους διαχειριστές του Forum,έως και τον πιο πρόσφατα εγγεγραμμένο.Με περιορισμένες γνώσεις στα pc και στα ηλεκτρονικά,μεγάλος και σε ηλικία (Μπάρμπα-Μήτσος),σεβόμενος και την πολύ καλή δουλειά που γίνεται εδώ,σερφάροντας κατά διαστήματα στο hlectronika,ξεκινώ την συμμετοχή μου με μια απορία που θεωρώ ότι χρήζει διευκρινίσεως.Από τις 5 τηλεφωνικές μπρίζες του σπιτιού μου,μόνο σε 2 έχω καλή ταχύτητα internet.Στις άλλες σέρνεται.Κάθε γνώμη-απάντηση ευπρόσδεκτη με σεβασμό.Ευχαριστώ

Αποστόλης1
17-03-12, 00:35
Καλώς όρισες, αλλά δεν λες πως είναι η εγκατάσταση(μεταφέρεις το μόντεμ??), άλλαξε τις πρίζες μεταξύ τους να δεις αν υπάρχει διαφορά.

Periergos
17-03-12, 11:56
Αποστόλη 1,ευχαριστώ για την προθυμία σου και επανέρχομαι=Προφανώς και πρόκειται για το σπίτι μου και αλλάζω το Μodem.Δηλαδή το μόντεμ αποδίδει μόνο σε δύο από τις πέντε μπρίζες.Μετά την δημοσίευσή μου πήγα και στον γείτονα που είχε χαμηλή ταχύτητα από την ίδια εταιρία και είχε το ίδιο πρόβλημα.Μεταφέραμε το μόντεμ σε άλλη μπρίζα και όλα οκ,Στην συνέχεια το γνωστοποίησα και στην εταιρία να ενημερώνουν και τους καταναλωτές σε τέτοιες περιπτώσεις να μην παιδεύονται όπως εγώ για 2 χρόνια.Τους ενοχλούσα για την μικρή ταχύτητα και μου έλεγαν "είσαι μακριά από το κέντρο".Ευχαριστώ