PDA

Επιστροφή στο Forum : virtual dj



fm344
30-03-12, 20:49
κατεβασα το προγραμμα αυτο.ολα καλα,εκτος απο την αυτοματη εναλλαγη των τραγουδιων.
ξερει καπιος που ειναι αυτη η εντολη?

Danza
30-03-12, 22:26
Κάτω που έχει την λίστα διαλέγεις τα τραγούδια και τα "σέρνεις" πιο δεξιά, μόλις πας τον κέρσορα δεξιά απο την λίστα με τα τραγούδια θα σου βγάλει ένα παράθυρο, εκεί μέσα λοιπόν αφού φτιάξεις την playlist σου τότε στο ίδιο παράθυρο πάνω αριστερά έχει ένα εικονίδιο σαν "κεραυνός", το πατάς και τότε κάνει τις αλλαγές αυτόματα.

Hary Dee
03-04-12, 04:05
Ντένη το βρήκες;

Πληροφοριακά:Η αυτόματη εναλλαγή τραγουδιών στο Virtual DJ έχει πολλές επιλογές για το πως να το κάνει αυτό, πχ απλά να κόβει τη σιγή, να βάλει το επόμενο κομμάτι έτσι ώστε να ταιριάξουν το beat κλπ.

giannis - IKARIA
03-04-12, 14:59
Καλησπέρα απο Ικαρία πως ρυθμίζετε η αυτόματη εναλλαγή τραγουδιών ;; γιατί όταν τελειώνει το κομμάτι στα 14 τελευταία δευ/ρα μου βάζει παράλια το επόμενο κομμάτι ή μου κόβει 4-14 δευ/τα από το επόμενο.

fm344
06-04-12, 19:15
Καλησπέρα απο Ικαρία πως ρυθμίζετε η αυτόματη εναλλαγή τραγουδιών ;; γιατί όταν τελειώνει το κομμάτι στα 14 τελευταία δευ/ρα μου βάζει παράλια το επόμενο κομμάτι ή μου κόβει 4-14 δευ/τα από το επόμενο.
oxi δεν το βρηκα

mariosm
06-04-12, 21:38
Καλησπέρα απο Ικαρία πως ρυθμίζετε η αυτόματη εναλλαγή τραγουδιών ;; γιατί όταν τελειώνει το κομμάτι στα 14 τελευταία δευ/ρα μου βάζει παράλια το επόμενο κομμάτι ή μου κόβει 4-14 δευ/τα από το επόμενο.

Στο παραθυρο που εχεiς την play list πανω αριστερα εχει δυο εικονιδια. Το πρωτο πανω ειναι Enable/Disable Automatic mixing για να ενεργοποιησεις την αυτοματη εκτελεση της play list.
Το ποιο κατω εικονιδιο ειναι Playlist managment. Πατας πανω στο εικονιδιο και στο πινακακι που βγαζει, εκει που γραφει Automix type τωρα εχεις επιλεγμενο το Smart. Θα πρεπει να επιλεξεις το None.

giannis - IKARIA
07-04-12, 01:58
εντάξει το έφτιαξα!!!! άλλη μια ερώτηση μπορώ να ρυθμίσω τουε χρόνους του cd ;; κανονική μέτρηση και αντίστροφη ;; όπως έχει στο Automix type Smart

mariosm
07-04-12, 13:57
άλλη μια ερώτηση μπορώ να ρυθμίσω τουε χρόνους του cd ;; κανονική μέτρηση και αντίστροφη ;; όπως έχει στο Automix type Smart

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Τι διαφορα υπαρχει στις ενδειξεις των χρονων μεταξυ Smart και None;

giannis - IKARIA
07-04-12, 15:05
Στο Smart δείχνει τούς χρόνους του κομματιού ενω στο None της play list

fm344
08-04-12, 11:06
Στο παραθυρο που εχεiς την play list πανω αριστερα εχει δυο εικονιδια. Το πρωτο πανω ειναι Enable/Disable Automatic mixing για να ενεργοποιησεις την αυτοματη εκτελεση της play list.
Το ποιο κατω εικονιδιο ειναι Playlist managment. Πατας πανω στο εικονιδιο και στο πινακακι που βγαζει, εκει που γραφει Automix type τωρα εχεις επιλεγμενο το Smart. Θα πρεπει να επιλεξεις το None.

καλημερα.
στο πρωτο εικονιδιο που λες,δεν κανει τιποτα.απλα το ενφανιζει.
στο δευτερο,κανω τις ρυθμησεις,αλλα δεν κανει μιξη.
μολις τελειωνη το ενα τραγουδι,διχνει οτι εινια σε αναμονη το δευτερο.πρεπει να πατησω το πλαι για να παιξει.
τι λαθος εχει?

mariosm
08-04-12, 12:58
στο πρωτο εικονιδιο που λες,δεν κανει τιποτα.απλα το ενφανιζει.

Πρεπει να πατησεις πανω να γινει πρασινο.


Στο Smart δείχνει τούς χρόνους του κομματιού ενω στο None της play list

Στο δικο μου δεν συμβαινει αυτο. Ειναι το ιδιο και στις δυο επιλογες. Ποια version εχεις;

itta-vitta
08-04-12, 12:59
Έχω το BPM 4 pro πλήρης έκδοση. Νομίζω ότι είναι πιο εύχρηστο. Είχα δοκιμάσει παλιά και το βίρτουαλ αλλά το ΒΡΜ μου άρεσε περισσότερο. Αν το θέλει κανείς, πολύ ευχαρίστως να το δώσω. Το μέγεθός του είναι 14,8 μβ. Στέλνεται και μεσω μέιλ.

mariosm
08-04-12, 15:38
Το μέγεθός του είναι 14,8 γίγα

Αυτο ειναι σωστο;
Μηπως ειναι μεγα και οχι γιγα;

giannis - IKARIA
08-04-12, 16:31
Στο δικο μου δεν συμβαινει αυτο. Ειναι το ιδιο και στις δυο επιλογες. Ποια version εχεις;
εντάξει είναι τώρα όταν ξανάνοιξα το πρόγραμμα ήταν όλα οκ

giannis - IKARIA
08-04-12, 16:32
Στο δικο μου δεν συμβαινει αυτο. Ειναι το ιδιο και στις δυο επιλογες. Ποια version εχεις;
εντάξει είναι τώρα όταν ξανάνοιξα το πρόγραμμα ήταν όλα οκ θα είχε κολλήσει

itta-vitta
08-04-12, 16:51
Αυτο ειναι σωστο;
Μηπως ειναι μεγα και οχι γιγα;

Σωστά, έχεις δίκιο.

djsadim
08-04-12, 17:25
στα έγραφα μου στον φάκελο virtualdj υπάρχει το manual του προγράμματος σε pdf τα λέει αναλυτικά για το πρόγραμμα και τις λειτουργίες του.
Ακόμα μπορείς να ψάξεις και στο επίσημο forum του προγράμματος στην ελληνική κοινότητα
http://www.virtualdj.com/forums/119063/Greek_Forum.html (http://www.virtualdj.com/forums/7/Greek_Forum.html)
και εδώ
http://www.virtualdj.com/forums/119063/Greek_Forum/____ARXEIO_____XRISIMA_LINKS_KAI_TOPICS___.html

giannis - IKARIA
08-04-12, 18:29
στα έγραφα μου στον φάκελο virtualdj υπάρχει το manual του προγράμματος σε pdf στα Ελληνικά υπάρχει το το manual του προγράμματος ;;; ο σύνδεσμος του φρουμ στα Ελληνικά δεν ανοίγει

djsadim
08-04-12, 19:28
στα ελληνικά δεν υπάρχει
ο πρώτος σύνδεσμος διορθώθηκε

giannis - IKARIA
28-05-12, 01:49
Καλησπέρα!! έχω ένα προβληματάκι σε όσα τραγούδια κατεβάζω από το you tube γίνετε το εξής : στην αντίστροφη μέτρηση του τραγουδιού εμφανίζεται ένας 20λεπτός χρόνος +- 5 λεπτά και το διάγραμμα του τραγουδιού δεν φορτώνει. ο οποίος δεν έχει σχέσει με το τραγούδι. ο κανονικός χρόνος και διάγραμμα εμφανίζετε 10 δευτερόλεπτα πρη το τέλος του τραγουδιού. τι να συμβαίνει ;;

33563

Danza
28-05-12, 02:03
Άλλαξε πρόγραμμα που κατεβάζει τα τραγούδια απο το ytube......

Ποιό χρησιμοποιείς?

giannis - IKARIA
28-05-12, 02:14
χρησιμοποιώ το video2mp3.net
σε μερικά τραγούδια δεν τι κάνει.

Danza
28-05-12, 02:19
flvto.com πολύ μπροστά! Δοκίμασέ το και πες μου

PCMan
28-05-12, 06:49
Μην μπλέκεις με url και βλακείες.
Βάλε αυτό (http://www.bestvideodownloader.com/). Τα κατεβάζει σε ότι μορφή θες.

sakis
28-05-12, 13:11
εχω ενα ανεκδοτο να σας πω σχετικο με τα virtual αλλα κυριως με τους controller Hercules RMX Native instruments κλπ κλπ ...

Ανοιγω την Χρυση ευκαιρια και βρισκω εναν κοντρολερ της native instruments σχεδον σφραγισμενο στο κουτι αγορασμενο μολις 10 ημερες με φουλ προγραμμα μαμισιο αυθεντικο κλπ κλπ ...ενα προιον αξιας σαν να λεμε 600 ευρω και ο τυπος το σκοτωνει σχεδον στα μισα λεφτα .

Παω λοιπον το χτυπαω το αγοραζω αφου το εδωσε ο τυπος τζαμπα ..... τον πληρωνω ετοιμαζω και μια αποδειξη ( ζηταω ταυτοτητα κλπ ) μην ειναι τιποτα κλεμμενο και αφου πληρωνω το βαζω στο αυτοκινητο παιρνω και την αποδειξη και ρωταω τον τυπο γιατι αφου θεωρω οτι ο προιον ειναι αξιοπεπεστατο μαμισιο και ακριβο γιατι το σκοτωσε τοσο φτηνα ?

Ο τυπος μου λεει οτι το προιον ειναι μαπα και κολλαει το θανατα στουκαρει φρακαρει και ολα τα μουρλα λες και ειναι Windows Millennium

Kαλα του λεω ... καταλαβα ...ζηταω απλα να ριξω μια ματια στον υπολογιστη του ο οποιος μου λεει ο τυπος οτι δεν το συζηταω ειναι τουμπανο.... κοιταω ριχνω μια ματια και βλεπω ενα μηχανημα πραγμαι τουμπανο ... τετραπυρηνο με 3γιγα μεσα αλλα ομως


ειχε vista
ειχε πανω καμμια δεκαρια διαφορετικους browser
ειχε Norton antivirus
ειχε τουλαχιστον αλλα 4-5 προγραμματα τυπου spy boot cc cleaner
ειχε Google chrome Google earth και καμμια δεκαρια αλλες μαλακιες της Google
ειχε καμμια δεκαρια partition σε δυο δισκους 220GB ο καθενας
ειχε καμμια 30αρια φακελους με μουσικη διασπαρτους μεσα στα διαφορα partition
ειχε ολους τους τιτλους μεσα στα τραγουδια ""φιαγμενους"" στα ελληνικα.....

κατα τα αλλα του εφταιγε το προγραμμα .... το μαλακα !!!!!!!

sakis
28-05-12, 13:17
Στο μαγαζι εχουμε ενα μηχανημα στημενο με traktor lite controller BCD 3000 behringer το οποιο ειναι ενα μηχανημα P4 2.2 με 2gb μνημη και ενα δισκο 0,5 τερρα με την μουσικη windows XP sp3 και κανενα αλλο απολυτως προγραμμα επανω του .... απο το 2007 μεχρι σημερα δεν εχει κολησει ποτε και σε καμμια δουλεια ...... σαφως δεν εχει γινει καμμια ανβαθμιση ποτε και το μηχανημα δεν εχει μπει και ποτε στο ιντερνετ ( μπορει και να μην εχει ουτε καρτα δικτυου απανω του ουτε καν θυμαμαι )

Danza
28-05-12, 17:23
Τα controller τα χω επιεικώς χ3σμ3να με το συμπάθειο.....

Παίζω με μια 4κάναλη sound blaster, στα front έχω το Deck A και στα Rear το Deck B, οπότε με έναν δικάναλο μίκτη βάζω το Ch1 στο Front και το Ch2 στο Rear και παίζω πολύ άνετα!
Και με το λάπτοπ που το βγάζω μεροκάματο με τον μίκτη ρυθμίζω το πρόγραμμα να βγάζει έξοδο Mono separated και ρίχνω Υ στις εισόδους του μίκτη.....
Ούτε μου κόλλησε, ούτε μου φρίκαρε και ασπροπρόσωπο με έβγαλε!

sakis
28-05-12, 17:28
παλι τα ιδια Δημητρη ...δλδ στο μαγαζι που παιζεις για μεροκαμματο χρεωνεις τα μισα λεφτα ??? Το λεω γιατι με τον τροπο που παιζεις μαλλον παιζεις και την ..... μιση μουσικη Τωρα την αποψη σου για τους κοντρολερ μπορω να σου πω οτι δεκαδες μεγαλοι dj's προφανως την εχουν και αυτοι χ3σμ3νη οπως χαρακτηριστικα ειπες και συ ....

Danza
28-05-12, 17:34
παλι τα ιδια Δημητρη ...δλδ στο μαγαζι που παιζεις για μεροκαμματο χρεωνεις τα μισα λεφτα ??? Το λεω γιατι με τον τροπο που παιζεις μαλλον παιζεις και την ..... μιση μουσικη Τωρα την αποψη σου για τους κοντρολερ μπορω να σου πω οτι δεκαδες μεγαλοι dj's προφανως την εχουν και αυτοι χ3σμ3νη οπως χαρακτηριστικα ειπες και συ ....

Σάκη το ότι δεν χρειάζομαι κονσόλα για να παίξω είμαι για λιθοβολισμό?
Στο μαγαζί που θα πάω να παίξω για να χρεώσω κάτι πρέπει να χω κονσόλα ή πρέπει να ξέρω να παίζω?
Απο τότε που ξεκίνησα με το διπλό cd player Stanton S650 MK2 και μετά πήγα στο VDJ δεν μου χρειάστηκε κονσόλα. Οτιδήποτε θέλω να κάνω τα κάνω με το ποντίκι.

Επίσης θέλω να μου πείς ποιός μεγάλος DJ παίζει με κονσόλα τύπου Hercules, γιατί απο όσα έχω δεί εγώ βάζουν έναν μίκτη pioneer, 2 cd player που τα "τρέχουν" με το Traktor και παίζουν. Επίσης άλλοι δεν έχουν καν υπολογιστή και παίζουν με cd player και βυνίλια.

sakis
28-05-12, 17:46
ο βασικοτερος λογος που δεν παιζουν μεγαλοι τζοκευ με virtual +hercules ειναι οτι τα hercules ενω κανουν ενα καρρο μαγκιες τελικα δεν εχουν καλο ηχο ...Αντιθετα ολοι οι υπολοιποι που τρεχουν προιοντα native instruments τα οποια μαμανε απο καθε σκοπια ...πολλοι απο αυτους τρεχουν με μακ για λογους σταθεροτητας , και αυτοι που τρεχουν cd πλαυερ με traktor η αλλο τρεχουνε με time code και οπωσδηποτε με εξωτερικη καρτα ηχου που συνηθως ειναι και πολυ σοβαρη ....

Κανενας απο τους παραπανω δεν καταφευγει σε μπακαλικες λυσεις οπως καλωδια Υ KAI ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΟΣ ΗΧΟΣ αυτα ειναι μπακαλοδουλειες στο κατω κατω της γραφης μια εξωτερικη καρτα ηχου για αυτη την δουλεια που ειναι usb και χωριζει ακουσικα και εξοδο στερεο δεν εχει ουτε ενα 50αρικο και ειναι και αξιοπρεπης


σε λιθοβολω γιατι ακομα μια φορα συζητας για κατι προχειρο και μπακαλικο βιαστικα ως συνηθως και εσυ μονος σου υποβαθμιζεις αυτο που γραφεις ...εγω απλα σου λεω την πεπατημενη ....

αυτα Μητσακο

Danza
28-05-12, 17:57
Συμφωνώ, αλλά δεν υποβαθμίζω τίποτα, εσύ απλά δεν κατάλαβες τι εννοώ.

Εσύ έχεις ένα κατάστημα και χρεώνεις όσο γουστάρεις γιατί έχεις σοβαρά και ακριβά μηχανήματα. Εγώ που παω για ένα μεροκάματο δεν έχω την πολυτέλεια να έχω μηχανήματα που κάνουν παπάδες και έτσι αρέσκομαι στα ύψιλον, επίσης με 50Ε παίρνω μια εξωτερική κάρτα ήχου USB και παίζω τα deck με το front rear όπως περιέγραψα παραπάνω και δεν έχω μονοφωνικό σήμα στις εισόδους. Και θα μου πείς γιατί δεν την παίρνεις τότε, γιατί αυτό το 50άρικο θα μου "βουλώσει" κάποια άλλη "τρύπα".

Αντί να κράζεις λοιπόν επι μονίμου βάσεως έλα και λίγο στην δικιά μας θέση που είμαστε χομπίστες και πάμε κάπου για να βγάλουμε τα τσιγάρα μας και τον καφέ μας και έλα να μου πείς αν εσύ στα 26 σου (δεν είχες μαγαζί και σοβαρά μηχανήματα που κοστίζουν 20 μηνιάτικα), είχες 5 πράγματα κάπως της προκοπής και περίμενες πότε θα σε καλέσουν να παίξεις ένα βράδυ για να πάρεις ψίχουλα αλλά να βγάλεις την προσωπική σου ευχαρίστηση και κατά συνέπεια να ευχαριστήσεις και αυτόν/η που σε κάλεσε.

Αυτά Σάκη

sakis
28-05-12, 19:19
μην τσαντιζεσαι Δημητρη ξερεις οτι αυτα που σου λεω τα λεω με καλοσυνη και με την προθεση να σε βοηθησω να γινεις καλυτερος σε αυτο κανεις απλα βλεπω οτι εχεις ταλεντο , εχεις εφευρετικοτητα καιε χεις και πολυ ορεξη ενω συναμα εχεις αποψη για παρα πολλα θεματα .Αυτο σημαινει οτι εισαι φιαγμενος απο την παστα του καλου τεχνιτη και εχεις τις προυποθεσεις να γινεις θεος ( και κονομημενος ) καποι μερα ...

οσο για τα 26 που λες στα 26 μου Δημητρη επαιρνα 450,000 δρχ τον μηνα και εκτελουσα χρεη τεχνικου προισταμενου για μια επιχειρηση που ειχε 3 club με μεγαλα συστηματα 2 εστιατορια 2 beach bar 2 μπουτικ και ενα κοσμηματοπωλειο ... Να εισαι σιγουρος οτι δεν το λεω για να περιαυτολογησω εκεινες τις εποχες τα νυχτοκαματα καπως ετσι ηταν ... ουτε για να αποδειξω οτι ειμαι καμμια ταλενταρα .... ηταν φυσικο αποτελεσμα μια και δουλευω απο 13 χρονων και φυσικα στα 26 ειχα 13 ολοκληρα χρονια πειρα
ο καθενας μπορει να το κανει αυτο ... η μονη διαφορα ειναι και εγω οπως και εσυ ειχα εφευρετικοτητα και καποια ποιοτητα στη δουλεια μου και ετσι εφτασα εδω που ειμαι σημερα ...

Φιλικα
Σακης

Danza
30-05-12, 02:49
Άρα καταλαβαίνεις οτι δεν έχω ευκαιρία όπως και άλλοι σαν εμένα, εσένα που έχουν εφευρετικότητα και μεράκι σε αυτό που κάνουν.
Πιστεύεις οτι αν κάποιος ερχόταν και μου έλεγε, "έλα εδώ αγόρι μου να δουλέψεις, θέλω ένα άτομο να κάνει αυτό αυτό και αυτό, βλέπω οτι το έχεις το θέμα οπότε ξεκινάμε" θα έλεγα όχι? Σαφώς και θα πήγαινα χωρίς 2η κουβέντα. Κοινώς άλλη η δική σου εποχή που το χρήμα κυκλοφορούσε σαν τρελό και τα μερο(νυχτο)κάματα ήταν στο ζενίθ τους και άλλη εποχή αυτή που ζούμε τώρα.

Αναγκαστηκά πηγαίνω και στήνω εκδηλώσεις low budget γιατί απλά δεν έχω άλλα περιθώρια και αυτά που βγάζω είναι ίσα τα τσιγάρα μου, η βενζίνη μου και να βοηθάω το σπίτι μου. Αυτή την ρημάδα την ευκαιρία περιμένω. :wiink:


Υ.γ. στο έχω ξαναπεί, ΔΕΝ αρπάζομαι.... Είσαι μεν αυστηρός αλλά το προτιμώ απο το να μου χαιδεύουν τα αφτάκια χωρίς να μαθαίνω.....
Υ.γ. έχω 3 προγράμματα (mix non stop) με καψούρες ηχογραφημένα απο πάρτυ που έπαιξα, άμα τα θες πες να στα φέρω!

sakis
30-05-12, 11:11
xa xa xa Οχι Φιλε Δημητρη ευχαριστω !!!....δεν ειμαι ακριβως σε αυτο το ειδος μουσικης .... οσο για την εποχη και τα μερο-νυχτο-καμματα εχε κατα νου οτι οπλισμενος με γνωση εμπειρια θεληση και εφευρετικοτητα παντα θα μπορεις να κυνηγας το καλυτερο μεροκαματο που υπαρχει ...

giannis - IKARIA
10-12-12, 22:40
καλησπέρα απο Ικαρία έχω ένα θεματακι με το VirtualDJ πείρα μερικά mp3 από ενα φίλο 10GB και παρουσιάζει το εξής όταν τα βάζω στην λίστα για να παίζει μόνο του δεν αναγνωρίζει την χρονική διάρκεια του τραγουδιού και όλης της λίστας. την χρειάζομαι οπωσδήποτε την χρονική διάρκεια διότι θα κάνω εκπομπή σε ενα τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό.

PCMan
10-12-12, 23:35
καλησπέρα απο Ικαρία έχω ένα θεματακι με το VirtualDJ πείρα μερικά mp3 από ενα φίλο 10GB και παρουσιάζει το εξής όταν τα βάζω στην λίστα για να παίζει μόνο του δεν αναγνωρίζει την χρονική διάρκεια του τραγουδιού και όλης της λίστας. την χρειάζομαι οπωσδήποτε την χρονική διάρκεια διότι θα κάνω εκπομπή σε ενα τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό.

Αν το κάνει και όταν τα βάζεις εσύ στα decks τότε ξανακατέβασε τα τραγούδια.
Τα τραγούδια έχουν λάθος/πρόβληματικό φορματ και προφανώς κατέβηκαν από youtube με κάποιο "σάπιο" πρόγραμμα.

giannis - IKARIA
10-12-12, 23:55
όταν παίζει το τραγούδι είναι οκ!! το πρόβλημα είναι κάτω δεξιά στον χώρο της λίστας. δοκίμασα να τα ξανακάνω mp3 αλά τίποτα.
και όταν παίζει η λίστα στο κάτω μέρος που γράφει την διάρκεια τις λίστας αρχίζει να μετράει τον χρόνο που παίζει.
στα τραγούδια που έχω κατεβάσει σε άλλα τραγούδια βλέπει τον χρόνο και σε άλλα όχι.
τι να συμβαίνει ;; :saad: :saad: :confused1:

giannis - IKARIA
12-12-12, 21:25
Καλησπέρα!! το βρήκα το πρόβλημα ήταν τελείως κουλό!!! δεν αναγνώριζε τον χρόνο στα τραγούδια που δεν έχει παίξει το VirtualDJ όταν τα φόρτσα ένα ένα
εμφανίστηκε ο χρόνος

Tasos Tasos
18-12-12, 08:43
????:confused1:

Hary Dee
26-12-12, 17:15
Παιδιά έχω σταμπάρει ορισμένα κομμάτια που μου τα σκοτώνει λίγο το VirtualDJ. Κυρίως κομμάτια με σαξόφωνο και τρομπέτα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Σημείωσεις: Μιλάμε για έκδοση 6 & 7 σε Windows 7, δεν πειράζω καθόλου equalizers κλπ.