PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτοματισμός Γκαραζόπορτας



xmaze
09-04-12, 20:30
31697

Εχω αυτόν τον μηχανισμό και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.
Θέλω να προσθέσω άλλους δυο πομπούς για να έχω 4 για μία πόρτα. Μπορώ να το κάνω? Δεν μπορώ να βρώ το βιβλιαρακι της συσκευης για να δώ τί μπορώ να κάνω!!

Αν ναι. μήπως ξέρει κανέις με ποιόν τρόπο προσθέτεις καινούργιους πομπούς?? ευχαριστώ

leosedf
09-04-12, 21:19
Μεταφέρθηκε στους αυτοματισμούς.

geo1973
09-04-12, 22:06
σε καποιο μαγαζι που αντιγραφει κοντρολακια σκεφτηκες να πας?

vasilllis
09-04-12, 22:46
31697

Εχω αυτόν τον μηχανισμό και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.
Θέλω να προσθέσω άλλους δυο πομπούς για να έχω 4 για μία πόρτα. Μπορώ να το κάνω? Δεν μπορώ να βρώ το βιβλιαρακι της συσκευης για να δώ τί μπορώ να κάνω!!

Αν ναι. μήπως ξέρει κανέις με ποιόν τρόπο προσθέτεις καινούργιους πομπούς?? ευχαριστώ


το πιο σωστο ειναι να βρεις την εταιρια που τα εμπορευεται και να βγαλεις οσα κοντρολ θες.αλλιως αντιγραφη με αμφιβολα αποτελεσματα.

thm
10-04-12, 15:54
Σχεδόν σίγουρα είναι παλαιότερος δέκτης της TELCOMA. Το εγχειρίδιο για την τρέχουσα έκδοση (που δείχνει να έχει την ίδια λογική σε ότι αφορά τον προγραμματισμό, τις ρυθμίσεις των βραχυκυκλωτήρων κλπ) είναι στο http://www.telcoma.it/images/t_downloads/user_guide/radiocomando-edge/TANGO_SLIM_NOIRE_istruzione_V.04.2008.pdf

xmaze
11-04-12, 01:18
Σχεδόν σίγουρα είναι παλαιότερος δέκτης της TELCOMA. Το εγχειρίδιο για την τρέχουσα έκδοση (που δείχνει να έχει την ίδια λογική σε ότι αφορά τον προγραμματισμό, τις ρυθμίσεις των βραχυκυκλωτήρων κλπ) είναι στο http://www.telcoma.it/images/t_downloads/user_guide/radiocomando-edge/TANGO_SLIM_NOIRE_istruzione_V.04.2008.pdf


Χίλια ευχαριστω, όλα δουλευουν ρολοι!!! Αυτο ακριβως ήθελα!!!

εξτρα ερωτηση...η πλακετα εχει μόνο ΄΄ενα ρελέ..πως μπορω να επεκτεινω της δυνατοτητες, ωστε να ελεγχει περρισότερες λειτουργίες?

vasilllis
11-04-12, 09:36
Χίλια ευχαριστω, όλα δουλευουν ρολοι!!! Αυτο ακριβως ήθελα!!!

εξτρα ερωτηση...η πλακετα εχει μόνο ΄΄ενα ρελέ..πως μπορω να επεκτεινω της δυνατοτητες, ωστε να ελεγχει περρισότερες λειτουργίες?

να αλλαξεις τον δεκτη με ενα καινουργιο που θα εχει 2-4 εντολες.Θα παρεις και οσα καινουργια κοντρολακια θες και εισαι οκ.Πριν καμια 5ετια 2 εντολων ειχα 60€

thm
11-04-12, 12:00
Ο συγκεκριμένος δέκτης μπορεί να γίνει, από μονοκάναλος που είναι τώρα, μέχρι και τετρακάναλος εάν κουμπώσεις στις αντίστοιχες υποδοχές (τις CH2, CH3 & CH4) αντίστοιχες πλακετούλες επέκτασης.
Δεν ξέρω πάντως που μπορείς να βρεις προϊόντα αυτής της εταιρείας στην αγορά.