PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα στην εκκίνηση



giannis - IKARIA
19-04-12, 15:15
Καλησπέρα απο Ικαρία!!!! εδώ και λίγες μέρες έχω ένα ψιλοπροβλιματάκι όταν ανοίγουν τα windows εμφανίζετε πρώτα το φόντο στην οθόνη και μετά από λίγα δευτερόλεπτα τα εικονίδια. αυτό μου το έκανε όταν είχα ιό παλαιότερα.το αντιβάιρους δεν βρίσκει τίποτα τι να συμβαίνει ;;
και κάτι άλλο τι ενέργεια καταναλώνει ο υπολογιστής την ώρα ;;

elinux
19-04-12, 16:00
Καλησπέρα Γιάννη.Ενδέχεται να ανοίγουν προγράμματα κατά την εκκίνηση του υπολογιστή με αποτέλεσμα να τον επιβαρύνεις.Πάνε στην εκτέλεση και πάτα 'msconfig' θα σου ανοίξει το βοηθητικό παραμέτρων έπειτα πας στην εκκίνηση(δίπλα από τα εργαλεία)και ξετσεκάρεις ότι δεν χρειάζεσαι .Θα σου ζητηθεί reboot για να πάρει τις καινούργιες ρυθμίσεις.Τώρα αν αυτό που είπες ισχύει μετά από format δες μήπως δεν πατάει καμιά ram καλά...Δοκίμασε Κaspersky και αν δε βρει τίποτα.Πας για low level format αυτά από μένα. Καλές δόκιμες!!

giannis - IKARIA
19-04-12, 17:25
Τώρα αν αυτό που είπες ισχύει μετά από format δες μήπως δεν πατάει καμιά ram καλά...Δοκίμασε Κaspersky και αν δε βρει τίποτα.Πας για low level format αυτά από μένα. Καλές δόκιμες!![/I]
δεν κατάλαβα τι εννοείς ;; το format το έκανα το Νοέμβρη το πρόβλημα παρουσιάστηκε εδώ και 1ευδομάδα!!!
με τα προγράμματα το έκανα.

Panοs
19-04-12, 17:36
παιδεια συγνομη για τη σφηνα απλα για να μην ανοιγω νεο θεμα μιασ και εδω μηλατε για software pc.στην επηφανεια εργασιασ μου βγαινει ενα καιμενακι κατω δεξια και λεει ενδεχετε να εχετε πεσει θύμα πλαστογράφησης λογισμικού και δεν μου αποθηκευει οποιαδήποτε εικονα και αν βαλω ωσ φοντο επηφανιασ εργασιασ.ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

Makissat
19-04-12, 17:46
δεν έχεις γνήσια windows γιαυτο στο λέει αυτό βάζεις φόντο κάποια φωτό και σου βγάζει μαύρη εικόνα ε?

elinux
19-04-12, 17:47
δεν κατάλαβα τι εννοείς ;; το format το έκανα το Νοέμβρη το πρόβλημα παρουσιάστηκε εδώ και 1ευδομάδα!!!
με τα προγράμματα το έκανα.
Ωραία αφού το πρόβλημα παρουσιάστηκε 5 μήνες μετά το format κάποιο πρόγραμμα που έβαλες καθυστερεί την εκκίνηση του υπολογιστή(δοκιμάζεις αυτό που σου είπα με το 'msconfig' αν σε κάνει τα ίδια βάλε kaspersky antivirus και κάνε scan να δεις μήπως και βρει κάτι που δεν βρίσκει το υπάρχων antivirus.Δες αν το σύστημα σου αναγνωρίζει τις ram 2gb 4gb κτλ.. αν δεν βλέπει την προκαθορισμένη ποσότητα gb έχεις θέμα... βγάλτες και ξαναβάλτες(φύσημα κάλο) δοκίμασε αυτά και μετά πάμε στα υπόλοιπα...

elinux
19-04-12, 17:54
παιδεια συγνομη για τη σφηνα απλα για να μην ανοιγω νεο θεμα μιασ και εδω μηλατε για software pc.στην επηφανεια εργασιασ μου βγαινει ενα καιμενακι κατω δεξια και λεει ενδεχετε να εχετε πεσει θύμα πλαστογράφησης λογισμικού και δεν μου αποθηκευει οποιαδήποτε εικονα και αν βαλω ωσ φοντο επηφανιασ εργασιασ.ξερει κανεις τι μπορω να κανω?
Να απενεργοποιείς τις αυτόματες ενημερώσεις όταν δεν έχεις γνήσια λογισμικά(Εκτός αν ξέρεις τι θέλεις και κάνεις λήψη ενημερώσεων με επιλογή δική σου).Υπάρχει τρόπος να το βγάλεις μόλις βρω χρόνο θα σε απαντήσω ..είναι λίγο μπελάς...

Makissat
19-04-12, 17:57
ανάλογα τι windows έχει!υπάρχει ανάλογο crack για κάθε έκδοση windows που έχεις πχ για τα 7 είναι το windows 7 loader σιγά τον μπελά...

elinux
19-04-12, 18:05
ανάλογα τι windows έχει!υπάρχει ανάλογο crack για κάθε έκδοση windows που έχεις πχ για τα 7 είναι το windows 7 loader σιγά τον μπελά...
Δεν μιλάω φίλε μου Μάκη για crack άλλα για διαγραφή αρχείων από το system 32 των windows:)Εαν μας πει ο Πάνος το λογισμικό του στείλε ένα να γίνει cracker:)

giannis - IKARIA
19-04-12, 18:11
Φίλε Νάσο τις ram τις βλέπει κανονικά. το kaspersky antivirus που το βρίσκω;;

Makissat
19-04-12, 18:15
Δεν μιλάω φίλε μου Μάκη για crack άλλα για διαγραφή αρχείων από το system 32 των windows:)Εαν μας πει ο Πάνος το λογισμικό του στείλε ένα να γίνει cracker:)


θα στείλω όσα θέλετε εξάλλου αυτή είναι η καλύτερη λύση και η πιο εύκολη:) έτσι δεν είναι?

elinux
19-04-12, 18:21
θα στείλω όσα θέλετε εξάλλου αυτή είναι η καλύτερη λύση και η πιο εύκολη:) έτσι δεν είναι?
Δώσε πράμα στο κόσμο Μάκη δώσε!!
:biggrin:

Makissat
19-04-12, 18:30
Δώσε πράμα στο κόσμο Μάκη δώσε!!
:biggrin:

άμα ξέρεις δίνεις και δεν πνίγεσαι με (μπελάδες) όπως λες σε κάτι απλό και εύκολο :)θα μάθεις k εσύ δεν είναι τίποτα:) αυτά...

Panοs
19-04-12, 18:34
δεν έχεις γνήσια windows γιαυτο στο λέει αυτό βάζεις φόντο κάποια φωτό και σου βγάζει μαύρη εικόνα ε?
γεια σου μακη.ναι μου βγαζει μαυρη εικονα.ειχα γνησια windows(xp) αλλα κατι εγεινε απο οταν εβαλα internet και μετα...που μπορω να βρω δωρεαν γνησια windows?

Panοs
19-04-12, 18:37
Να απενεργοποιείς τις αυτόματες ενημερώσεις όταν δεν έχεις γνήσια λογισμικά(Εκτός αν ξέρεις τι θέλεις και κάνεις λήψη ενημερώσεων με επιλογή δική σου).Υπάρχει τρόπος να το βγάλεις μόλις βρω χρόνο θα σε απαντήσω ..είναι λίγο μπελάς...

εχω windows xp profesional.πωσ απενεργοποιουνται οι ενημερωσεισ?

elinux
19-04-12, 18:37
άμα ξέρεις δίνεις και δεν πνίγεσαι με (μπελάδες) όπως λες σε κάτι απλό και εύκολο :)θα μάθεις k εσύ δεν είναι τίποτα:) αυτά...Έγινε Μάκη σε ευχαριστώ για τα επίπεδα που με ανέβασες στο θέμα cracking, τώρα δεν μένει να φτάσω σε white-grey-black sQL Injection και DdoS cracker χεχεχεχε:) Καλά να περνάμε!!

Makissat
19-04-12, 18:54
κοίτα αυτό το βιντεάκι εδώ http://www.youtube.com/watch?v=Dycy8TTa6QE για να μην μπερδευτείς και ακολούθησε τα βήματα στο τι κάνει

Panοs
19-04-12, 19:16
μακη ευχαριστώ το πρόβλημα λύθηκε.

Makissat
19-04-12, 19:31
ήταν απλό φιλαράκι όπως σου είπα k ήταν η καλύτερη λύση με το video για να μη σε μπερδεύουν εδώ με διαφορα ;) k με πολλούς μπελάδες!

Samios60
20-04-12, 09:04
Δοκιμασε πρωτα σε safe mode να δεις αν σου κανει τα ιδια αν οχι ειναι κάποιο προγραμμα αν ναι ειναι μάλλον hardware...

giannis - IKARIA
20-04-12, 15:24
Καλησπέρα Γιάννη.Ενδέχεται να ανοίγουν προγράμματα κατά την εκκίνηση του υπολογιστή με αποτέλεσμα να τον επιβαρύνεις.Πάνε στην εκτέλεση και πάτα 'msconfig' θα σου ανοίξει το βοηθητικό παραμέτρων έπειτα πας στην εκκίνηση(δίπλα από τα εργαλεία)και ξετσεκάρεις ότι δεν χρειάζεσαι Φίλε Νάσο καλημέρα!!!! τα πρώτα σημάδια δείχνουν ότι λύθηκε το πρόβλημα!!! σε ευχαριστώ:001_rolleyes: :001_rolleyes:
Επίσης ξέρει κανίς τι ρεύμα καίει ο υπολογιστής την ώρα ;;

Makissat
20-04-12, 21:31
Φίλε Νάσο καλημέρα!!!! τα πρώτα σημάδια δείχνουν ότι λύθηκε το πρόβλημα!!! σε ευχαριστώ:001_rolleyes: :001_rolleyes:
Επίσης ξέρει κανίς τι ρεύμα καίει ο υπολογιστής την ώρα ;;

axaxaxa σου έρχεται τσουχτερός ο λογαριασμός τις δει?εμενα πάντως από το pc και κάποια αλλα μέχρι πριν 1 χρόνο μου ερχόταν παρα πολύ τώρα με κάποιο τρόπο το έχω λύση αυτό :P

elinux
21-04-12, 01:07
axaxaxa σου έρχεται τσουχτερός ο λογαριασμός τις δει?εμενα πάντως από το pc και κάποια αλλα μέχρι πριν 1 χρόνο μου ερχόταν παρα πολύ τώρα με κάποιο τρόπο το έχω λύση αυτό :PΜπράβο Γιάννη χαίρομαι!!!Χελωνάτο η Κολονάτο φίλτατε Μάκη?:lool:

Makissat
21-04-12, 23:39
Μπράβο Γιάννη χαίρομαι!!!Χελωνάτο η Κολονάτο φίλτατε Μάκη?:lool:

Χελωνάτο

katmadas
22-04-12, 14:32
axaxaxa σου έρχεται τσουχτερός ο λογαριασμός τις δει?εμενα πάντως από το pc και κάποια αλλα μέχρι πριν 1 χρόνο μου ερχόταν παρα πολύ τώρα με κάποιο τρόπο το έχω λύση αυτό :P

Μπορεις να πεις τι ενοεις?

Makissat
22-04-12, 14:42
εσύ δηλαδή σαν τι κατάλαβες να εννοώ?μπορώ να πω αλλα όχι εδώ άμα είναι να σ στειλο pm

giannis - IKARIA
22-04-12, 15:43
και τι είναι νόμιμο παράνομο εύκολο δύσκολο ;;