PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικος pacifica pa 800 (απο μεσα)



kokoblue
21-04-12, 21:03
Kαλησπερα παιδια πηρα τον τελικο αυτον που εχω τον no name Και τον ανοιξα λιγακι να τον καθαρισω...
καλα το τι χωμα βρηκα πανω στο ψυγειο και στους ανεμιστηρες δεν λεγετε...με αερα τον καθαρισα απο κομπρεσσερ
αντε λεω να τον βαλω να δω λιγο σε λειτουργεια και παρατηρησα πως ο ενας ο ανεμιστηρας δεν δουλευει....

Περνει λιγο μολις τον αναψω και σταματαει μετα...ο αλλος ειναι μια χαρα...
τι μπορει να συμβαινει εδω;;; θελει απλα μια αλλαγη ανεμιστηρα;;; η ειναι κατι παραπανω;;

Εβγαλα και καποιες φωτο για δειτε και πειτε μου τι σοι πραμα ειναι αυτος ο ενισχυτης.... SAKIS ΛΑΜΒΑΝΕΙ;;;



32029320303203132032

sakis
22-04-12, 19:17
αν εχει θερμοστατικο διπλης ταχυτητας ανεμιστηρα ειναι λογικο ...ξεκιναει παντα σε μεγαλη ταχυτητα διαβαζει οτι δεν εχει υψηλη θερμοκρασια και μετα η πεφτει η ταχυτητα του η σβυνει τελειως μεχρι να ανεβει η θερμοκρασια ...

δοκιμασε να τον παιξεις σε σημειο να ανεβει καπως η θερμοκρασια και μετα πρεπει να αναψει ...αν δεν ...ξαναμιλαμε

kokoblue
22-04-12, 21:12
Πως να τον κανω να ζεσταθει;;
δεν μπορω να τον δουλευω για ωρες δυνατα γτ θα με μαζεψουν μεσα...χαχα

τον εχω με 2 ηχεια 250αρια επανω behringer b215xl

Δεν ειναι μεταβλητης ταχυτητας γτ ο ενας δουλευει ασταματητα σε κανονικη ταχυτητα ουτε ανεβενει ουτε κατεβενει
Ο αλλος περνει 5,6 στροφες και σταματαει μν φανταστειτε...

Πεζει να ειναι τροφοδοτικο;;

kokoblue
22-04-12, 23:23
το ελυσα τελικα ανεμιστηρας ηταν..γτ τον ξεκουμπωσα την φισα του απο εκει και τον εβαλη στην αλλη θεση του αλλου ανεμιστηρα και εκανε και εκει τα ιδια
μολις κουμπωσα τον αλλον ειναι μια χαρα δουλευει...οποτε ανεμιστηρας...τα χαρακτηριστικα του ειναι:

12V 0.20A 8025