PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με mozila



giannis - IKARIA
29-04-12, 15:30
καλησπέρα!! έχω πρόβλημα δεν μου ανοίγει ο mozila!! κάνω επανακηνση κάνω ξανά εγκατάσταση αλα τίποτα!! τι να συμβαίνει ;;

giannis - IKARIA
29-04-12, 15:33
επίσης όταν πάω να τον εγκαταστήσω ξανά ο υπολογιστής τον βλέπει ανοιχτό ενώ δεν είναι

agis68
29-04-12, 15:46
δυστυχώς συμβαίνει πολύ συχνά τελεταια μετα την αναβάθμιση σε 11.


Εγω το έλυσα ως εξης...

Το απεγκατέστησα πλήρως και εσβησα όλα τα registry records μπαίνοντας στο registry...

Επαννεκίνηση.

Εγκατάσταση νεου μοζιλλα (11) όχι τυπική....

τρέξιμο και οταν ξεκιναει πας Διαχείσρηση Εργασιων / βρίσκεις firefox και δεξι κλικ....ορισμο συνάφειας και σβήνεις (ξετσεκάρεις) το cpu1

με αυτό τον τροπο ησύχασα και δεν εχει παρουσιάσει πρόβλημα απο τοτε



εννοείται οτι το τρεχεις ως διαχειριστής

gas_liosia
29-04-12, 16:02
Στον task manager --> Processes φαίνεται ανοιχτός; Αν ναι, μπορείς να τον κλείσεις από εκεί. Αλλά μετά από επανεκκίνηση περίεργο μου φαίνεται να τρέχει από μόνος του χωρίς να τον έχεις ανοίξει.

giannis - IKARIA
29-04-12, 16:04
που βρίσκω το registry και Διαχείσρηση Εργασιών ;; εχω το μοζιλλα 12

NickVanEsther
29-04-12, 16:06
Έχει να κάνει με την νημάτωση της διεργασίας, έχουν κάνει βλακεία :Ρ Λογικά θα σου δουλέψει αν απενεργοποιήσεις το CPU 0 όπως είπε ο agis68.
Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις και το Google Chrome :D

NickVanEsther
29-04-12, 16:08
Διαχείριση εργασίών: Δεξί κλικ στην μπάρα εργασίας (ο task manager είναι).
Registry: άνοιξε το cmd και πάτα regedit, αλλά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα για να το κάνεις απεγκατάσταση και να καθαρίσει μετά και την registry αυτόματα χωρίς τον κίνδυνο να μείνει τίποτα πίσω ή να διαγραφεί κάτι άλλο κατά λάθος..
Κατέβασε την δωρεάν έκδοση του Revo uninstaller =)

ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69
29-04-12, 20:54
Προσωπικά σταμάτησα το ρολόι στην έκδοση 3.6.28.
Από εκεί και πέρα με ένα απλό Log-OFF user & Log On, το μηχάνημα κλείνει μόνο του ότι ήταν ανοιχτό από πριν.
Κρυφό ή φανερό.

dejavu
03-05-12, 13:01
Και εγω αυτό έκανα.:001_rolleyes:
Τώρα σκεύτομαι τα Linux.

agis68
03-05-12, 14:12
Προσωπικά σταμάτησα το ρολόι στην έκδοση 3.6.28.
Από εκεί και πέρα με ένα απλό Log-OFF user & Log On, το μηχάνημα κλείνει μόνο του ότι ήταν ανοιχτό από πριν.
Κρυφό ή φανερό.

Το ειχα πράξει και εηω αυτό Κυριάκο αλλά μια μέρα αναβαθμιστηκε μονο του (χωρίς δική μου παρέμβαση) Μετα δεν μπορουσα να βρω πουθενα εκδοση 3.6 που ηταν η σταθερότερη όλων....αν την εχεις.....μου τη στέλνεις?

Αν απαντησεις θετικα θα σου στειλω στοιχεια μου με ΠΜ



ευχαριστω

agis68
03-05-12, 14:15
Διαχείριση εργασίών: Δεξί κλικ στην μπάρα εργασίας (ο task manager είναι).
Registry: άνοιξε το cmd και πάτα regedit, αλλά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα για να το κάνεις απεγκατάσταση και να καθαρίσει μετά και την registry αυτόματα χωρίς τον κίνδυνο να μείνει τίποτα πίσω ή να διαγραφεί κάτι άλλο κατά λάθος..
Κατέβασε την δωρεάν έκδοση του Revo uninstaller =)

Καλύτερα για να μη σβησεις τιποτα που δεν κανει....κατεβασε απο IOBIT.COM το δωρεαν UNISTALLER....αυτό διωχνει και τα registry απομεινάρια....οπότε εισαι σίγουρος