PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως βγάζω το μαμούνι stdrt από τον υπολογιστή μου?



SV1EDG
09-06-12, 15:14
Νομίζω ο τίτλος τα λέει όλα.Κόλλησα το παραπάνω και συνέχεια το avira μου βγάζει μήνυμα.Εχω δοκιμάσει διάφορα (boot safe mode) αλλά δεν έχω κατάφέρει τίποτα.Είμαι έτοιμος για format αλλά αν έχει κανείς καμμιά ιδέα και το γλυτώσω καλά θα είναι.

HFProject
09-06-12, 15:34
το combofix το δοκίμασες ?

SV1EDG
09-06-12, 17:39
Thanx Κώστα.Φαίνεται ότι έκανε δουλειά.Στο temp που κρυβόνταν έχουν σβηστεί τα αρχεία του.

Papas00zas
09-06-12, 17:50
http://www.google.gr/search?q=stdrt&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el-GR:unofficial&client=firefox
Εδώ βγαζει αποτελέσματα για αφαίρεση του ιού. Δες και στο virus.gr

-nikos-
09-06-12, 18:10
πως το κολησες αν επιτρεπετε ??
για να προσεχουμε και εμεις....:001_unsure:

SV1EDG
09-06-12, 21:34
Ούτε που ξέρω.Εγινε στο netbook που χρησιμοποιώ μόνο για συγκεκριμένα πραματα.Πρέπει να το είχε κάποιο πρόγραμμα που εγκατέστησα τελευταία και όχι από το internet αφού με αυτόν σερφάρω ελάχιστα.

p.gabr
09-06-12, 21:49
Καλησπερα Μαριε


Αυτο το μαμουνι ειναι;


34200




















VASILIS SERVIS .................... εγγύηση

SV1EDG
10-06-12, 03:23
Ναι Παναγιώτη ..αυτό ακριβώς !!!

Γιώργος Φυσικός
10-06-12, 06:33
μην έχεις κλείσει το UAC?

SV1EDG
10-06-12, 13:35
Γιώργο αυτό το έχω κάνει αλλά το θέμα είναι τι έτρεξα και εγκαταστάθηκε.Γιατί και μην να μου έβγαζε το πιο πιθανό ήταν να κάνω αποδοχή και να συνεχίσω.

sv9dri
10-06-12, 14:22
Καλησπερα Μαριε


Αυτο το μαμουνι ειναι;


34200




















VASILIS SERVIS .................... εγγύηση
Συγνώμη αν χαλάω το θέμα αλλά μετά και από αυτό και επειδή έχουν προηγηθεί και άλλες χαρακτηριστικές φωτογραφίες από τον Παναγιώτη (βλ. "κοίτα τι γίνεται στο χωριό μου" ), προτείνω να τον ανακηρύξουμε επίσημο εικονογράφο του φόρουμ !

Γιώργος Φυσικός
10-06-12, 16:03
κακώς έχεις κλείσει το uac.

Hary Dee
11-06-12, 04:18
Δες και στο virus.grΠόσους μήνες έχεις να μπεις; Το έχει κλείσει το "μαγαζί" ο Αντώνης από καιρό. Για να δούμε... θα ξανανοίξει ποτέ;

SV1EDG
11-06-12, 18:43
κακώς έχεις κλείσει το uac.

Καλώς ή κακώς έγινε.Ξαναλέω ότι δεν νομίζω ότι θα άλλαζε κάτι γιατί έχω δει μηχανάκια να την πατάνε με ιούς ακόμα και με το UAC ενεργοποιημένο.Κι αυτό γιατί μπήκαν σε site με στοίχημα και...άλλα,έκαναν accept τα πάντα και μετά ρωτάγανε τι πήγε λάθος.Προσωπικά δεν μπαίνω σε τέτοιες σελίδες ή παρόμοιες.Γι αυτό και καταλήγω στο ότι ήταν software ο φταίχτης.Τέλος καλό όλα καλά.

Papas00zas
11-06-12, 20:45
Πόσους μήνες έχεις να μπεις; Το έχει κλείσει το "μαγαζί" ο Αντώνης από καιρό. Για να δούμε... θα ξανανοίξει ποτέ;

Τελευταία μπήκα πριν 10-11 μήνε αν θυμάμαι καλά, τώρα είδα ότι έχει κλείσει.
υ.γ. η υπογρφή σου με κάνει να θέλω να ξεράσω....βγάλ'την καλύτερα.

Γιώργος Φυσικός
11-06-12, 21:33
Ξαναλέω ότι δεν νομίζω ότι θα άλλαζε κάτι γιατί έχω δει μηχανάκια να την πατάνε με ιούς ακόμα και με το UAC ενεργοποιημένο.Κι αυτό γιατί μπήκαν σε site με στοίχημα και...άλλα,έκαναν accept τα πάντα και μετά ρωτάγανε τι πήγε λάθος.Προσωπικά δεν μπαίνω σε τέτοιες σελίδες ή παρόμοιες.Γι αυτό και καταλήγω στο ότι ήταν software ο φταίχτης.Τέλος καλό όλα καλά.

γιαυτό και στην ΔΙΚΗ σου περίπτωση κακώς το έκλεισες :) δεν μιλάω γενικά... εσύ θα το πρόσεχες, θα υποψιαζόσουν και θα το έλεγχες, άλλος όχι... σε σένα θα είχε αξία το uac στους άλλους όχι... Και γω το έχω αφήσει ανοιχτό παρ'όλο που μου τα κάνει πασχαλιάτικα...

Hary Dee
11-06-12, 21:50
υ.γ. η υπογρφή σου με κάνει να θέλω να ξεράσω....βγάλ'την καλύτερα.[off topic]Ναι αλλά είναι ένα καλό χαστούκι σε αυτούς που λένε ελαφρά τη καρδία περί "διακοπής κύησης", "δικαιώματα της μητέρας" και λοιπά. Είναι έγκλημα κατά ανυπεράσπιστων παιδιών. Αν αυτά τα παιδάκια τα δείχνανε μετά στους γονείς τους, δεν νομίζω ότι θα μπορούσαν να έχουν τη συνείδησή τους ήσυχη ότι δεν έγινε και τίποτε...[/off topic]

Γιώργος Φυσικός
11-06-12, 22:16
Ποιά παιδάκια; Α μιλάς για το έμβρυο... ναι, σόρι, δεν είναι παιδάκι, ούτε βρέφος, ούτε νεογνό, είναι έμβρυο...