PDA

Επιστροφή στο Forum : ρολοι δεη



vellamos
21-06-12, 14:43
καλησπερα παιδια. εχω ενα χωραφι το οποιο εχει αγροτικο ρευμα για την πομονα.τωρα με την δηλωση που πρεπει να κανουμε γινεται χαμος μιας και ειμαστε πολλοι συμμετοχοι και μερικοι δεν θελουν να πληρωσουν. ετσι σκεφτηκα να παρω το ρευμα και το νερο στο ονομα μου. θελω να ρωτησω αν χρειαζοναι χρηματα για να παρω το ρολοι στο ονομα μου και αν γινεται να παρω και την πομονα...καπου ακουσα οτι θελει 2000 ευρω και τρελαθηκα.....

lcharal
21-06-12, 19:04
καλησπερα παιδια. εχω ενα χωραφι το οποιο εχει αγροτικο ρευμα για την πομονα.τωρα με την δηλωση που πρεπει να κανουμε γινεται χαμος μιας και ειμαστε πολλοι συμμετοχοι και μερικοι δεν θελουν να πληρωσουν. ετσι σκεφτηκα να παρω το ρευμα και το νερο στο ονομα μου. θελω να ρωτησω αν χρειαζοναι χρηματα για να παρω το ρολοι στο ονομα μου και αν γινεται να παρω και την πομονα...καπου ακουσα οτι θελει 2000 ευρω και τρελαθηκα.....

Τι δήλωση??? από περιέργεια....
όχι ρε φιλαράκο! Δε νομίζω να απαιτούνται τόσα χρήματα. Σε μονοφασική οικιακή παροχή πριν από τρία χρόνια μου ζήτησαν 60 €. Τώρα για την πομόνα, τι να σου πω... κάποια χρήματα θα πρέπει να δώσεις για να την παρεις, δε νομιζεις?

xsterg
21-06-12, 19:36
ειναι για αγροτικη χρηση. εκει παιζουν αλλα τιμολογια. ο μονος αρμοδιος ειναι η δεη. αν δεν σε συμφερει οικονομικα παντως υπαρχει και η λυση των φωτοβολταικων.

JOUN
21-06-12, 21:07
αν δεν σε συμφερει οικονομικα παντως υπαρχει και η λυση των φωτοβολταικων.
;;; ​Δηλαδη; Του προτεινεις να βγαλει την παροχη της ΔΕΗ και να δουλεψει την πομονα με τα φωτοβολταικα;; Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο..

vellamos
22-06-12, 11:04
εχει βγει ενας νομος που λεει οτι πρεπει να δηλωθουν οι πομωνες ως τις 26 δεκεμβριου αλλιως θα κοπει το ρευμα αλλα και θα σφραγιστει το νερο. αυτο το κανουν ωστε να σε υποχρεωσουν να παρουν 150 ευρω για φετος και καθε χρονο 400-600 ευρω.τα φωτοβολταικα δεν με συμφερουν μιας και ο χωρος που εχω ειναι λιγος. η αλλη λυση ειναι γενητρια αλλα θα πας καρφωτος απο τους διπλα και εχει προστιμο 20.000 ευρω.

vasilllis
22-06-12, 12:09
;;; ​Δηλαδη; Του προτεινεις να βγαλει την παροχη της ΔΕΗ και να δουλεψει την πομονα με τα φωτοβολταικα;; Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο..

να πουλαει και στην δεη.
Και θα ερθουν οι τριτοξαδελφοι και δευτεροθειοι μολις μυριστουν το χρημα να ζητανε ενα μερτικο και αυτοι στο κοινο τους χωραφακι.

button
22-06-12, 16:16
ειναι για αγροτικη χρηση. εκει παιζουν αλλα τιμολογια. ο μονος αρμοδιος ειναι η δεη. αν δεν σε συμφερει οικονομικα παντως υπαρχει και η λυση των φωτοβολταικων.

Αν δεν κάνω λάθος δεν μπορείς να έχει Φ/Β χωρίς ΔΕΗ νόμιμα

nikknikk4
22-06-12, 19:04
καλησπερα παιδια. εχω ενα χωραφι το οποιο εχει αγροτικο ρευμα για την πομονα.τωρα με την δηλωση που πρεπει να κανουμε γινεται χαμος μιας και ειμαστε πολλοι συμμετοχοι και μερικοι δεν θελουν να πληρωσουν. ετσι σκεφτηκα να παρω το ρευμα και το νερο στο ονομα μου. θελω να ρωτησω αν χρειαζοναι χρηματα για να παρω το ρολοι στο ονομα μου και αν γινεται να παρω και την πομονα...καπου ακουσα οτι θελει 2000 ευρω και τρελαθηκα.....

ΔΕΗ
http://www.dei.gr/

Δικηγόροι σε Ναύπακτος Αιτωλοακαρνανία
http://www.xo.gr/dir-az/D/Dikigoroi/Naypaktos%20Aitoloakarnanias/

Συμβολαιογράφοι σε Ναύπακτος Αιτωλοακαρνανίας
http://www.xo.gr/dir-az/S/Symvolaiografoi/Naypaktos%20Aitoloakarnanias/