PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικα Κυκλωματα και Σχεδια για Συσκευες Τηλεχειρισμου Μοντελων Αεροπλανων κ.λ.π



hlsat
09-07-12, 20:20
Να λοιπον κατι νεο στο Φορουμ που αρχιζει απο εμενα.

Βαρεθηκα τα ηλεκτρονικα στον επαγγελματικο μου χωρο και αποφασισα να ξαναγινω χομπιστας ηλεκτρονικος.
Παραλληλα με τα ηλεκτρονικα εχω σαν χομπι τον Μοντελισμο εδω και παρα πολλα χρονια.
Οταν ξεκινησα το χομπυ αυτο παραλληλα εψαχνα να βρω και σχετικα σχεδια για αυτες της συσκευες.
Βεβαια αυτο ηταν αδυνατον για το 1975 στην Ελλαδα και ετσι αναζητησα σχετικες πληροφοριες και βιβλιογραφια απο το Εξωτερικο.
Μετα απο παρα πολλα χρονια αποφασισα σε σχετικα Φορουμ του χομπυ να δημοσιευσω οτι ειχα στα χαρτια για αυτα τα πραγματα.
Φυσικα μου ηρθε η μουρλα να τα ξανασχεδιασω με σχετικο προγραμμα για αυτην την δουλεια και ετσι ψαχνωντας εφτασα εδω στο δικο σας Φορουμ.
Ετσι οχι μονο να με βοηθατε οπως ζητησα σε αλλο θεμα αλλα και να σας δωσω κατι απο εμενα γιατι σιγουρα θα υπαρχουν φιλοι που τα ψαχνουν.

Αργοτερα και οταν τα βρω θα σας δωσω σε αλλο θεμα και κυκλωματα και σχεδια απο την θρυλικη περιοδο των Μεσαιων Κυματων για μενα απο το 1968 και μετα γιατι ειδα οτι και αυτα συζητιουνται ακομη οπως και για τα FM.

Οτι δημοσιευσω ειναι πληρως ελεγμενο περι πνευματικων δικαιωματων δηλαδη ελευθερα.
Αυτο ισχυη για οτι δεν ειναι δικης μου σχεδιασης.


Φιλικα Ηλιας 57 Ξανθη.

hlsat
09-07-12, 21:04
Τηλεκατευθυνση Futaba FP-2GS.

-nikos-
09-07-12, 21:07
αυτο ειναι για ενα σερβο,,,εχεις και για 5 ??

hlsat
09-07-12, 21:29
Ο πομπος φιλε Νικο ειναι δυο καναλιων και ο δεκτης επισης αλλα δεν υπαρχη το κυκλωμα Decoder διοτι το ολοκληρωμα του δεν το βρισκω οποτε βαζεις ενα αλλο Decoder.
Δυο καναλια ο πομπος αρα δυο σερβο ελεγχο.
Ναι εχω πολλα σχεδια θα ανεβουν σιγα σιγα εδω αργοτερα μην βιαζεσαι.

Φιλικα Ηλιας 57 Ξανθη.

hlsat
10-07-12, 15:36
Τηλεκατευθυνση Ace Digital Systems 7ch.