PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναλογικα απο παρνηθα



gsvagelis
22-07-12, 21:41
Καλησπερα.
οταν σταματησε η εκπομπη αναλογικου σηματος εκανα ξανα αναζητηση καναλιων και επιασα ολα τα ιδιωτικα καναλια , αλλα με αρκετα <<χιονια>>.
εκτιμω οτι θα πρεπει να γυρισω την κεραια προς παρνηθα , ωστε να βελτιωθει η εικονα.
μενω στα πατησια.
ψαχνω τον διαχειριστη για να παρω το κλειδι της ταρατσας , αλλα μαλλον την εκανε για διακοπες.
ξερει καποιος να μου πει εαν ισχυει οτι η παρνηθα εχει ακομα αναλογικο σημα?
ευχαριστω.

p.gabr
22-07-12, 21:46
Μια χαρα ολα ..........προχωρα

Μουχουν βγαλει το λαδι οι γιαγιουλες.Δεν ειναι το γυρισμα, αλλα το φτειαξε μετα τα καναλια 1,2,αντε να φτειαξουμε και αυτην πουλακι μου Ασε που εχουν και απο τρεις τηλεορασεις

καταραμενα control
35700

ggr
22-07-12, 22:06
Μια χαρα ολα ..........προχωρα

Μουχουν βγαλει το λαδι οι γιαγιουλες.Δεν ειναι το γυρισμα, αλλα το φτειαξε μετα τα καναλια 1,2,αντε να φτειαξουμε και αυτην πουλακι μου Ασε που εχουν και απο τρεις τηλεορασεις

καταραμενα control
35700
Που να δεις οταν βαζουν και ψηφιακο δεκτη.... με 2 τηλεκοντρολ, "ποιο παταω πρωτα? " "γιατι δεν αλλαζει καναλι? " κτλ... Υπομονη θελει για ολους μας.

ggr
22-07-12, 22:09
Καλησπερα.
οταν σταματησε η εκπομπη αναλογικου σηματος εκανα ξανα αναζητηση καναλιων και επιασα ολα τα ιδιωτικα καναλια , αλλα με αρκετα <<χιονια>>.
εκτιμω οτι θα πρεπει να γυρισω την κεραια προς παρνηθα , ωστε να βελτιωθει η εικονα.
μενω στα πατησια.
ψαχνω τον διαχειριστη για να παρω το κλειδι της ταρατσας , αλλα μαλλον την εκανε για διακοπες.
ξερει καποιος να μου πει εαν ισχυει οτι η παρνηθα εχει ακομα αναλογικο σημα?
ευχαριστω.

Θα συνεχισουν απο παρνηθα οχι για πολυ ομως... απ οτι εχω ακουσει το 2013 θα κλεισουν κι απο εκει.

Κατι ασχετο, μηπως πρεπει να μεταφερθει το θεμα στην ενοτηταΔορυφορική & Επίγεια Λήψη (http://www.hlektronika.gr/forum/forumdisplay.php?f=349)

αλπινιστης
23-07-12, 13:26
Μια χαρα ολα ..........προχωρα

Μουχουν βγαλει το λαδι οι γιαγιουλες.Δεν ειναι το γυρισμα, αλλα το φτειαξε μετα τα καναλια 1,2,αντε να φτειαξουμε και αυτην πουλακι μου Ασε που εχουν και απο τρεις τηλεορασεις

καταραμενα control


Δεν πρεπει να υπαρχει κατι δυσκολοτερο απο το να εξηγησεις σε εναν εκπροσωπο της τριτης ηλικιας, το πως θα βρει το καναλι του scart! Και αφου το δειχνεις x y z φορες, μετα απο δεκα λεπτα, χτυπαει το τηλεφωνο σου...."Παλι δεν δουλευει! Δεν δειχνει τιποτα!!!"
Υπαρχουν και λαμπρες εξαιρεσεις αλλα μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου...

Και το καλυτερο απο εμπειρια στα νοτια προαστεια:
Ηλικιωμενος, παιρνει τον δεκτη, του τον συντονιζω, παει συναδελφος να του το συνδεσει στο σπιτι γιατι δεν το εβρισκε (το σκαρτ κλασσικα) και μετα σκαει 2-3 τηλεφωνα στα οποια ωρυοταν για τον δεκτη που ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΗΧΟ!!! Ελα ομως που ο παππους δεν ακουγε και απο το τηλεφωνο. Μια και δυο παει παλι ο συναδελφος, διαπιστωνει οτι ο παππους ειναι μισοκουφος και.....δυναμωνει την φωνη της τηλεορασης!!!!!!

picdev
23-07-12, 15:22
ρε παιδιά όλοι οι δέκτες σχεδόν απο κάλυψη τηλεκοντρόλ είναι @#$@%, ποσο !#$ μπορεί να ειναι αυτοί οι κινέζοι?
εσείς λέτε για γέρους, εγώ έβλεπα τη μάνα μου να προσπαθεί να τον ανοίξει για κανένα δεκάλεπτο , πάταγε όλα τα κουμπιά εκτός απο το on :lool: