PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος στην παρέα...



Nik Peris
13-08-12, 23:43
Καλησπέρα σε όλους.!!!! Είμαι νέος στην παρέα σας με ελάχιστες γνώσεις αλλά έχω πολύ όρεξη να ξεκινήσω να ασχολούμαι πλέον συστηματικά με τα ηλεκτρονικά... Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σ' αυτό προτείνοντας μου κάποια καλα βιβλία να αγοράσω που θα με βοηθήσουν στην εισαγωγή μου στα ηλεκτρονικά... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

MAIKLKF
13-08-12, 23:56
καλός ήρθες στην παρέα μας θα γράψουν η νεότερη για βιβλία για το τη νεότερο έχει κυκλοφορήσει τώρα στην αγορά

Nik Peris
14-08-12, 01:14
Ευχαριστώ!!

Papas00zas
14-08-12, 01:20
Βιβλία Ε.Ι. (Ευγενίδιο Ίδρυμα), μια καλή αρχή.
εδώ: www.eugenfound.edu.gr

Nik Peris
14-08-12, 01:49
ευχαριστώ και πάλι!!!!

giannis - IKARIA
16-08-12, 01:08
Περικλή καλώς ήρθες στην παρέα μας !!!

ggr
25-08-12, 18:08
Επισης μπορεις να βρεις θεματα θεωριας και αρθρα στις αντιστοιχες ενοτητες του site, αλλα και γενικοτερα στο διαδικτυο αφου πλεον αποτελει τεραστια πηγη πληροφοριων για οποιαδηποτε θεμα.

Inferno
25-08-12, 18:32
Πολύ καλό βιβλίο (και φθηνό σχετικά) για να ξεκινήσεις είναι του Rizzoni. Είναι μεταφρασμένο στα ελληνικά από εκδόσεις Παπαζήση.
Στην Αθήνα μπορείς πανεύκολα από το κεντρικό των εκδόσεων στην Ομόνοια αλλά έχει κ Θεσσαλονίκη.
Αυτό έχει 3 τόμους. Οι 2 πρώτοι θέτουν σοβαρές βάσεις στα ηλεκτρονικά ενώ ο τρίτος είναι πιο ηλεκτρομηχανολογικός.

Την θεωρία την εξηγεί άψογα και έχει άπειρα λυμένα παραδείγματα.

Επίσης καλό βιβλίο (αλλά νομίζω κάνει κανά 100άρικο μπορεί κ παραπάνω) είναι η Ηλεκτρονική του Malvino το οποίο υπάρχει κ αυτό στα ελληνικά από εκδόσεις Τζιόλα.

mariosinsuex
25-08-12, 19:10
Επίσης καλό βιβλίο (αλλά νομίζω κάνει κανά 100άρικο μπορεί κ παραπάνω) είναι η Ηλεκτρονική του Malvino το οποίο υπάρχει κ αυτό στα ελληνικά από εκδόσεις Τζιόλα.[/QUOTE]

Χαλάλι η υπομονή και η απίστευτη οικονομία που έκανα για να το πάρω....
Γιγάντιο και σε μέγεθος και σε βοήθεια.....

picdev
25-08-12, 19:13
απο εμπειρία μου , μιας και έχω την βασική ηλεκτρονική του malvino, καλύτερα να αποφεύγετε μεταφρασμένα βιβλία και να πέρνετα τα αγγλικά ,
αλλιώς προτιμήστε έλληνα συγγραφέα, σε κάποια σημεία δεν βγαίνει εύκολα νόημα, βέβαια το ίδιο συνέβαινε σε ολα τα μεταφρασμένα που έχω πιάσει στα χέρια μου