PDA

Επιστροφή στο Forum : καρτα mpeg 4



thabibikas
30-08-12, 16:08
καλησπερα.μολις τελειωσαν οι διακοπες μου και γυρισασ στην αθηνα, η τηλεοραση μου τωρα δεν παιζει αναλογικα καναλια . εχει υποδοχη για καρτα , αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω και αν ειναι συμβατη με την τηλεοραση μου. εχω μια philips 37pfl. Σας παρακαλω δωστε μου τα φωτα σας

plouf
30-08-12, 16:15
θα βρεις σε ολα τα καταστηματα ηλεκτρονικων , κοτσοβολω, ΓΕΡΜΑΝΟ κτλ

τωρα για τη συμβατότητα συνηθως ειναι αλλα σιγουρα δεν ξειρει κανεισ.. πρεπει να το ρισκαρεις...

υ.γ καλο θα ληταν να το ειχες κανει απο πριν βεβαια .. ;-)
υ.γ.2 παντα θα παιζε ιενας εξωτερικος βεβαια ;-)

thabibikas
30-08-12, 17:18
ευχαριστω φιλε μου

thabibikas
30-08-12, 17:49
Να ρωτησω και κατι αλλο να μου πειτε αν υπαρχει.(αν και δεν εχω ακουσει κατι τετοιο) θα ηθελα ενα ενισχυτη αποκωδικοποιητη που να περνει σημα απο την κεραια κ μετα σε αυτον να συνδεω το splitter και να φευγει σημα mpeg4 σε ολες τις tv μεσω των πριζων τηλεορασης χωρης την χρηση scart hdmi και λοιπα. υπαρχει κατι τετοιο?

plouf
30-08-12, 19:44
όλοι αυτο θέλουν αλλα δεν γίνεται ;-)

η χρήση ενος αποκωδικοποιητή σε πολλές τηλεοράσεις γίνεται μονο και εφοσον ΟΛΟΙ θα βλέπουν το ίδιο ,αρα δεν βολευει!!! θες 1 αποκωδικοποιτη ανα τηλεόραση

KOKAR
05-09-12, 18:05
το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις την Philips με πια μοντέλα CI είναι συμβατή η TV σου, δεν μπορεί, κάποιο θα έχουν να σου προτείνουν.

Γιώργος Ανώνυμος
07-09-12, 17:01
Είναι μέρος των specs των εν λόγω δεκτών η λίστα συμβατότητας με τύπους τηλεοράσεων. Σε κάποιες περιπτώσεις η συμβατότητα ισχύει για συγκεκριμένους τύπους λογισμικού (τους πιο πρόσφατους), όπως συμβαίνει στις LG.