PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με laptop HP



makoulis
09-09-12, 22:35
Καλησπέρα σε όλους.... Μετά από κανονικό κλείσιμο στο λαπτοπ όταν το άνοιξα ξανά μου έβγαλε κάτω δεξιά το μήνυμα της εικόνας και έλειπαν τα εικονίδια που είχα στην επιφάνεια εργασίας και τα αρχεία από τα έγγραφα μου. Ακόμα άν το κλείσω και το ανοίξω χάνω ότι έχω αποθηκεύσει. Πώς μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα αυτό? ευχαριστώ πολύ.

turist
09-09-12, 22:52
Μπες στα εργαλεία διαχείρισης και τη διαχείριση του υπολογιστή μετά στο τοπικοί χρήστες και ομάδες και δες το όνομα χρήστη που έχεις αν είναι μέλος ποιων ομάδων. Αν έχει επισκεπτών κατάργησε το.

Inferno
09-09-12, 22:55
Πήγαινε στο run κ πάτα msconfig. Σε αυτό που θα σου βγάλει κοίτα στις καρτέλες general και boot μήπως έχεις πατήσει κάποια επιλογή για ασφαλές bootάρισμα κ τέτοια.

takisegio
10-09-12, 22:10
ειναι ιος κα ιεχει καταστρεψει εν μερει το προφιλ σου.φτιαξε καινουργιο χρηστη

makoulis
04-12-12, 16:44
έχω ένα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες με το λαπτοπ. χωρίς να κάνω τπτ ο επεξεργαστής δουλεύει στο τέρμα. όμως όταν ανοίγω την διαχείριση εργασιών λειτουργεί κανονικά όσο είναι ανοιγμένη. όταν την κλείσω τα ίδια πάλι. Το antivirus δεν μου βρήκε τπτ.

agis68
05-12-12, 03:13
εχεις μπει σε ασφαλή τρόπο να δεις αν εκεί κανει τα ίδια? Επίσης δες αν στους χρήστες υπάρχει χρήστης που δεν τον έχεις βάλει εσύ. Μια φορά σε λάπτοπ που φερανε είχε περαν των δύο νομίμων χρηστών και εναν με αραβισκους χαρακτηρες. Ο τυπος είχε εγκατασταθεί κανονικά δεν εντοπίζεται από κανενα αντιικό φυσικά και τράβαγε πόρους και χρησιμοποιούσε το λαπτοπ ως ξενιστη για να κάνει ότι εκεινος χρειαζόταν.

FH16
05-12-12, 10:37
Φταίει το magik desktop της HP, δοκίμασε να το κάνης αναβάθμιση, για περισσότερα δες στα forum της HP

FH16
05-12-12, 10:59
έχω ένα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες με το λαπτοπ. χωρίς να κάνω τπτ ο επεξεργαστής δουλεύει στο τέρμα. όμως όταν ανοίγω την διαχείριση εργασιών λειτουργεί κανονικά όσο είναι ανοιγμένη. όταν την κλείσω τα ίδια πάλι. Το antivirus δεν μου βρήκε τπτ.

Αν θες την άποψη μου με την πρώτη ευκαιρία κάνε ένα format το μηχάνημα και βάλε windows ατόφια όχι δηλαδή από επαναφορά, μη στήσεις κανένα πρόγραμμα από αυτά που δίνη η μαμά εταιρεία, φορτώνουν τα μηχανήματα με ανούσια τις ποιο πολλές φορές προγράμματα και δημιουργούν προβλήματα.

makoulis
05-12-12, 14:42
έβγαλα το magik desktop αλλά τπτ... και δέν βλέπω άλλο χρήστη στους λογαριασμούς χρηστών. Φορμάτ δεν θέλω να κάνω

Nikolaskn
05-12-12, 17:42
Το να βρεις τι φταιει ειναι αρκετα δυσκολο.Ισως κανοντας αναβαθμηση στο flash player ξεχασες να ξεκλικαρεις το εικονιδιο που σου εγκαθηστα και το macaffe..ισως φταιει καποια ταινια που κατεβασες προσφατα..ισως φταινε οι μνημες σου αν εχεις δυο ισως φταιει καποιος accelaretor..ισως...ισως...ισως ..Πηγαινε μερικες μερες πισω το πισι με το system restor μπας και φτιαξει.παιζει βεβαια να ειναι και καποιος ιος που δεν τον πιανει το αντιβιοτικο

takisegio
06-12-12, 00:19
κατεβασε και τρεξε σαν ADMINISTRATOR το combofix

FH16
06-12-12, 11:03
έβγαλα το magik desktop αλλά τπτ... και δέν βλέπω άλλο χρήστη στους λογαριασμούς χρηστών. Φορμάτ δεν θέλω να κάνω

Σου είπα να το αναβαθμίσεις όχι να το κάνης απεγκατάσταση :saad: , το magik desktop είναι εφαρμογή που έχει να κάνη με τους χρήστες, την διαχείριση τους και θεωρητικά την γρήγορη εναλλαγή μεταξύ τους.

makocer
06-12-12, 14:15
οι αιτιες μπορει να εχουν διαφορες πηγες (πχ google update services)
ακολουθησε τον παρακατω οδηγο προσεκτικα -αν εχεις αποριες βαλε ποστ εδω
αν εχεις πολυτιμα αρχεια στο προφιλ σου (πχ στην επιφανεια εργασιας) καλυτερα βγαλε τον δισκο και παρε backup σε αλλο πισι

http://www.sysprobs.com/fix-temporary-profile-windows-7 (http://www.sysprobs.com/fix-temporary-profile-windows-7)