PDA

Επιστροφή στο Forum : Hack



trampoukos
24-09-12, 07:35
Γεια σας ειμαι νεος στον χωρο των υπολογιστων και θα ηθελα να μαθω πως γινεται το hacking πως χτυπανε τις σελιδες και πως κλεωουνε τους κωδικους ξερει κανεις για αυτα ...?? ευχαριστω

vasilllis
24-09-12, 09:48
ασχετα με αυτα,αν καποιος ξερει να με ενημερωσει-και εγω νεος ειμαι- πως αχρηστευουμε συναγερμους καμερες σπαμε κλειδαριες και παραβιαζουμε λουκετα.

-nikos-
24-09-12, 09:57
εγω θα ηθελα καποιος να παει και να κλεψει χρηματα και τιμαλφη

με διαρηξη η με χακαρισμα προσωπικων δεδωμενων και

μετα να καταθεσει αυτα τα χρηματα σε λογαριασμο τραπεζης που θα του υποδηξω,,,,,

Ευχαριστω.

Nightkeeper
24-09-12, 10:04
Με Username ''TRAMPOUKOS'' ,ονομα ''ΠΑΠΑΣ'' και απο τον ''ΠΑΠΙΟ'' Θα επρεπε να τα γνωριζες αυτα.....Ελεος ρε πστ μου !!!

Nightkeeper
24-09-12, 10:10
εγω θα ηθελα καποιος να παει και να κλεψει χρηματα και τιμαλφη

με διαρηξη η με χακαρισμα προσωπικων δεδωμενων και

μετα να καταθεσει αυτα τα χρηματα σε λογαριασμο τραπεζης που θα του υποδηξω,,,,,

Ευχαριστω.


Νικο καλημερα...Τη πραγματα ειναι αυτα ? Ο trampoukos ρωταει φυσικα το ''ΠΩΣ'' ,Εσυ παρακαμπτης την ολλη διαδικασια και τα θες στο ''πιατο'' ??? :biggrin:

SV1JRT
24-09-12, 10:12
Για να "Χακάρεις" μια σελίδα ή να σπάσεις ένα τραπεζικό σύστημα. ΚΑΤΑΡΧΗΝ, θέλει ΤΡΕΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ και λιώσιμο ντουζίνων παντελονιών στις καρέκλες. Απο εκει και πέρα, ΟΤΑΝ γίνει κάποιος ΕΙΔΙΚΟΣ στα κομπιούτερ και γνωρίζει ΤΕΛΕΙΑ τα πάντα γύρω απο τα κομπιούτερ, μπορεί να εκμεταλευτεί "τρύπες" στην ασφέλεια των συστήματων που σκοπεύει να χακάρει, με σκοπό να τρυπώσει μέσα στο σύστημα.
Δηλαδή, πρέπει ο χάκερ να είναι ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ απο τους διαχειρηστές του συστήματος που επιτίθετε και να βρεί ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ που δεν είδαν οι διαχειρηστές.

Αυτά που βλέπεις στις ταινίες και δείχνουν κάποιο πανύβλακα να βρίσκει με την δευτερη - τρίτη προσπαθεια τον κωδικό του υπολογιστή και να βλέπει με την μία ολα τα αρχεία που θέλει, απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Είναι σαν να προσπαθήσει παιδάκι του δημοτικού να κάνει εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς με δεμένα τα μάτια.

dim3945
24-09-12, 10:12
εγω θα ηθελα καποιος να παει και να κλεψει χρηματα και τιμαλφη

με διαρηξη η με χακαρισμα προσωπικων δεδωμενων και

μετα να καταθεσει αυτα τα χρηματα σε λογαριασμο τραπεζης που θα του υποδηξω,,,,,

Ευχαριστω.

ενδιαφέρομαι κι εγώ για κάτι τέτοιο ΜΗ ΜΕ ΞΕΧΝΆΤΕ :lool::lool:

Samios60
24-09-12, 10:46
Λοιπον πρωτα πρωτα βρισκεις το BC μετα εντοπιζεις αν η σελιδα ειναι ευαλωτη σε SQL στην συνεχεια κανεις ενα image της σελιδας με ολους τους υποφακελους ....μετα ....σιγα μην σας πω αλλα .....:biggrin: