PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα AVG



Σταύρος Απο
08-10-12, 13:14
Καλησπερα εχω εδω και ποσα χρονια το AVG για antivirus.Πριν λιγο καιρο μου εβγαλε ενα μηνυμα για να αναβαθμιστει και το πατησα αλλα τελικα μετραει αντιστροφα για 3ο μερες τ μπορω να κανω εκτος απο το να αγορασω?

makatas
08-10-12, 13:52
Απεγκατάσταση και εγκατάσταση του δωρεάν. Προσοχή στην εγκατάστασή του μην το κάνεις πάλι trial. Και απενεργοποίησε το safesurf και τις άλλες παπαριές-βασικός λόγος που προκαλεί καυστέρηση του φορτώματος των σελίδων ή και να μην φορτώνουν καθόλου.

vasilllis
08-10-12, 18:24
δοκιμασε και τον avast γιατι τωρα τελευταια το ψιλογαμ......σε h avg.

makocer
08-10-12, 19:42
Οτι απαντησε ο makatas (προσεξε στην εγκατασταση οταν σε ρωτα αν θες την απλη εκδοση ή την SUPER ΟΥΑΟΥ PRO !..........φυσικα η 1η ειναι FREE και η 2η TRIAL (θα πλερωσεις σε 30 μερε)

εγω θα σου προτεινα ΕΑΝ εχεις original windows xp/vista/7 να δοκιμασεις και το microsoft security essential της ιδιας της microsoft >ελαφρυ και απλο!
βεβαια αν εχεις πειρατικα μαλλον σε μπελαδες θα σε βαλει οποτε κανονισε........

electron
08-10-12, 20:06
Αν θυμάμαι καλώς, όταν επιχειρήσεις να το απεγκαταστήσεις θα σου προτείνει είτε να το αφαιρέσεις εντελώς είτε να κάνεις downgrade στην δωρεάν έκδοση. Φυσικά εσύ θα επιλέξεις το 2ο.

sakisr
08-10-12, 20:14
Αν θες δοκιμασε και το free Avast που σου δινει δικαιωμα χρησης για ενα χρονο.Επισης αξιοπιστο και με πολλες αναβαθμισεις καθημερινα.

rkiller
08-10-12, 20:48
Οτι απαντησε ο makatas (προσεξε στην εγκατασταση οταν σε ρωτα αν θες την απλη εκδοση ή την SUPER ΟΥΑΟΥ PRO !..........φυσικα η 1η ειναι FREE και η 2η TRIAL (θα πλερωσεις σε 30 μερε)

εγω θα σου προτεινα ΕΑΝ εχεις original windows xp/vista/7 να δοκιμασεις και το microsoft security essential της ιδιας της microsoft >ελαφρυ και απλο!
βεβαια αν εχεις πειρατικα μαλλον σε μπελαδες θα σε βαλει οποτε κανονισε........

Συμφωνώ απόλυτα με τον makocer αν ομως σου δημιουργήσει πρόβλημα με τα πειρατικά στείλε μου prive να σε βοηθήσω, για τα πάντα υπάρχει λύση...

Δημήτρηςκα
08-10-12, 23:30
Να σου πρωτείνω και εγώ με τη σειρά μου το microsoft essential που είναι free και επώνυμο αρκεί βέβαια να έχεις γνήσια windows

gravis
08-10-12, 23:35
Να σου πρωτείνω και εγώ με τη σειρά μου το microsoft essential που είναι free και επώνυμο αρκεί βέβαια να έχεις γνήσια windows
συμφωνω, το χρησιμοποιω 2 χρονια + και δεν ειχα ποτε προβλημα

ggr
08-10-12, 23:48
Συμφωνω με τον Σακη ,γιατι το avast ειναι και αρκετα ελαφρυτερο, για μενα ειναι το καλυτερο free antivirus

electron
09-10-12, 07:16
Για το avast θα συμφωνήσω και γω,ωστόσο το θέμα είναι να βοηθήσουμε τον άνθρωπο επι του συγκεκριμένου προβλήματος .

Σταύρος Απο
09-10-12, 20:53
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας που μου δώσατε. Το έσβησα εβαλα το AVG 2012 σπασμενο κλασσικά και βλέπουμε. Θελω να δω τωρα αν εχω προβλημα παλι,θα σας ενημερωσω πάντως ευχαριστω και παλι..

electron
10-10-12, 09:37
Aν ήθελες κάτι ολοκληρωμένο, θα μπορούσες φυσικά να μην πήγαινες στο <<κλασσικά σπασμένο>>. Το avast free που αναφέρθηκε για παράδειγμα, είναι ένα ολοκληρωμένο antivirus.