PDA

Επιστροφή στο Forum : internet key



Σταύρος Απο
10-10-12, 20:35
Καλησπερα σας.Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με τον γείτονα.Μου εδινε για αρκετα χρονια internet,ενώ προσφέρθηκα να του δίνω χρήματα αυτος δεν δεχτηκε.Τεσπα να μην τα πολυλογώ το κλειδωσε χωρις λογο και αφορμη και δεν μου δεινει τον κωδικο.Πως μπορω να το σπασω ετσι απλα για σπασιμο και αν δεν τα καταφερω θα παω να κανω μια συνδεση Cyta και τελειωσε και δεν θα τον εχω αναγκη.Ευχαριστω πολυ..

Fahrenheit Thanasis
10-10-12, 20:38
καλησπερα Σταυρο!
ξερεις τι modem εχει?

GeorgeVita
10-10-12, 20:40
... Πως μπορω να το σπασω ετσι απλα

Μα φυσικά με εργαλεία από τη NASA:

http://soil.gsfc.nasa.gov/uploads/images_db/18-4xfrm.gif (http://soil.gsfc.nasa.gov/uploads/images_db/18-4xfrm.gif)

wizard_xrc
10-10-12, 20:48
O μόνος τρόπος που δούλεψε για μένα ήταν αυτός :


http://www.youtube.com/watch?v=vONCR3Qg-MM&feature=player_detailpage#t=6s

Σταύρος Απο
10-10-12, 21:07
καλησπερα Σταυρο!
ξερεις τι modem εχει?

Ναι φιλε μου.Εχει thomson με συνδεση Cyta3488Ε6..

makatas
10-10-12, 21:13
Αυτό που θες να κάνεις είναι ανήθικο (και δύσκολο έως αδύνατο αν μιλάμε για wpa)

timekeeper
10-10-12, 21:14
Όταν λες σου έδινε, εννοείς το είχε εντελώς ξεκλείδωτο ή σου είχε δώσει τον κωδικό; Αν το είχε ξεκλείδωτο το πιο πιθανό είναι ότι πλέον ενεργοποίησε τον default κωδικό οπότε κάνε μια αναζήτηση για κάποιο εργαλείο που σπάει κωδικούς cyta. Αν όμως άλλαξε τον default κωδικό δεν είναι καθόλου εύκολο...

Σταύρος Απο
10-10-12, 21:18
Μου ειχε δωσει κανονικα τον κωδικο αλλα τωρα..τπτ

Σταύρος Απο
10-10-12, 21:18
Αυτό που θες να κάνεις είναι ανήθικο (και δύσκολο έως αδύνατο αν μιλάμε για wpa)
δεν ειναι ανηθικο ξερω τ κανω..

p270
10-10-12, 21:19
και γιατί να το σπάσεις αφού το κλείδωσε πάει να πει οτι δεν θέλει να το μοιράζεται με άλλους μιας και αυτός το πληρώνει

του ζήτησες το κλειδί και δεν στο έδωσε αν ναι πάρε δικό σου

και εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να σου δώσει κάνεις βοήθεια για να το κάνεις είναι άπλα ανήθικο

nickbaz
10-10-12, 21:21
Καλησπέρα στάυρο!!Αν έχει βάλει δικό του κωδικό και όχι τον default του router τότε δύσκολα τα πράγματα.
Υπάρχουν κάτι προγράμματα για thomson αλλά δουλέυουν μόνο αν έχει βάλει τον κωδικό του router.

Σταύρος Απο
10-10-12, 21:27
Καλησπέρα στάυρο!!Αν έχει βάλει δικό του κωδικό και όχι τον default του router τότε δύσκολα τα πράγματα.
Υπάρχουν κάτι προγράμματα για thomson αλλά δουλέυουν μόνο αν έχει βάλει τον κωδικό του router.
Οχι φιλε εχει βαλει δικο του κωδικο..:saad:

nickbaz
10-10-12, 21:32
Τότε πρέπει να βάλεις μια σύνδεση δικία σου και να είσαι ήσυχος.γνώμη μου πάντα!!!
φιλικά
Νίκος!!

rkiller
10-10-12, 21:43
Βάλε δική σου σύνδεση (και αν σου ζητήσει καμιά φορά πρόσβαση πες του πάρε τα @@ χαχαχα), η CYTA είναι κορυφαία για εμένα έχω σύνδεση στα 4Mbps και δεν έχω πέσει ποτέ κάτω από τα 3Mbps ενώ έχω πιάσει μέγιστο 11Mbps ακούγετε περίεργο αλλά ισχύει....

rch
10-10-12, 21:50
Αναλόγως το encryption. Άμα είναι WEP σπάει για πλάκα (το χω κάνει πολλάκις :-P), το WPA μόνο με λεξικό και με ότι αυτό συνεπάγεται. Ψάξε για την σουίτα backtrack, αλλά να έχεις στα υπόψην ότι δεν κάνουν όλες οι κάρτες.

Σταύρος Απο
10-10-12, 21:51
Βάλε δική σου σύνδεση (και αν σου ζητήσει καμιά φορα πρόσβαση πες του παρε τα @@ χαχαχα), η CYTA είναι κορυφαία για εμένα έχω σύνδεση στα 4Mbps και δεν έχο πέσει ποτέ κάτω από τα 3Mbps ενώ έχω πιάσει μέγιστο 11Mbps ακούγετε περίεργο αλλα ισχύει....
Επειδη δεν εχω καν γραμμή i τηλ ποσο καιρο θα κανει για να to συνδεσουν ωστε να εχω internet?

trampoukos
10-10-12, 21:56
BackTrack......:wiink:

rkiller
10-10-12, 22:00
Θα σε γελάσω, παρε τηλ στη CYTA να σου πουν τιμές χρόνο αναμονής για συνδεση και τα λοιπά, εχω 4 χρονια CYTA μπορει και παραπάνω δε θυμάμαι :-k ήμουν πάντος στους 100 πρώτους πελάτες... το τηλ για πληροφορίες είναι 13877
το έχει και στο site της CYTA

Fahrenheit Thanasis
10-10-12, 22:03
Ναι φιλε μου.Εχει thomson με συνδεση Cyta3488Ε6..

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΥΤΟ :
......................

Σταύρος Απο
10-10-12, 22:24
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΥΤΟ :
..................

T γραφω ακριβος γιατι δεν ξερω και πολλα..

Fahrenheit Thanasis
10-10-12, 22:26
T γραφω ακριβος γιατι δεν ξερω και πολλα..

σου λεει μεσα...

nickbaz
10-10-12, 22:34
οπως είπα και νωρίτερα υπάρχουν προγράμματα αλλά μόνο όταν έχει βάλει τον default κωδικό.
Από εκεί και πέρα όπως είπε και ο archangelos θα πρέπει να ξέρεις απο backtrack που είναι μια σουιτα
της linux.θα πρέπει να αγοράσεις και μια ασύρματη κάρτα που να πέρνει και Linux.Αλλά θελέι ψάξιμο και
γνώσει.

Σταύρος Απο
10-10-12, 22:36
Σας ευχαριστω πολυ θα το παλεψω και θα σας πω αποτελεσματα

nickbaz
10-10-12, 22:41
Μια τέτοια κάρτα ειναι και αυτή εδώ:http://eshop.satphonewarehouse.co.uk/Alpha-Long-Range-Wifi-Adaptor

makocer
10-10-12, 23:09
κι αν θες ,αφου καταφερεις και σπασεις κωδικους,ρουτερ,ιντερνετια (sic) ,πες μας και ΓΙΑΤΙ θες τοσο πολυ να κανεις ζημια στον γειτονα που σου εδινε τσαμπε ιντερνετ για ΧΡΟΝΙΑ! ! !
στα ματια μου παντως δειχνει και πολυ πυοσ+ια απο μερους σου...

joeiwannou
10-10-12, 23:13
Αν ψαξεις στο διαδικτυο για το backtrack εχει πολλα βιντεο με ολες τις εντολες που θα χρειαστεις για να βρεις το κλειδι του γειτονα.
Χρειαζεσαι να εισαι τυχερος γιατι ειναι αργη διαδικασια (πρεπει να "διαβασει"πολλα πακετα).

moutoulos
10-10-12, 23:24
Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με τον γείτονα.Μου εδινε για αρκετα χρονια internet,ενώ προσφέρθηκα να του δίνω
χρήματα αυτος δεν δεχτηκε.Τεσπα να μην τα πολυλογώ το κλειδωσε χωρις λογο και αφορμη και δεν μου δεινει τον κωδικο.
Πως μπορω να το σπασω ετσι απλα για σπασιμο


Απο μένα έχεις 10 μέρες BAN (απαγόρευση), για το θράσος που έχεις να ζητάς και τα "ρέστα".
Σιγά μη σε παρακαλέσεις κιόλας ...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ

Κανόνες (http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules)