PDA

Επιστροφή στο Forum : windows live mail και yahoo.gr



billtech
14-10-12, 01:26
καλησπερα,
καταφερε κανενας ρε παιδια να δουλεψει το windows live mail με το yahoo.gr? δλδ με λογιαριασμο απο το yahoo.gr?
εκανα εισαγωγη τις ρυθμησεις για να συγχρονισει και να επικοινωνησει και συνεχεια μου λεει να βαλω κωδικο και μαιλ. τα εχω βαλει και τα ζηταει συνεχεια.

plouf
14-10-12, 01:36
εκανα δοκιμη παιζει..

username ολοκληρο to email sou
popserver pop3.live.com
check SSL
παρακαμψη και χρηση πόρτας 995 (αντι του 110)

billtech
14-10-12, 01:38
μα εβαλα το μαιλ μου ολο με @yahoo.gr μετα..
κωδικο κανονικα...

το popserver pop3.live.com που το εβαλες?

plouf
14-10-12, 01:40
κατσε θες να τραβηξεις τα μαιλ ΑΠΟ hotmail το yahoo h το ανάποδο?

billtech
14-10-12, 01:41
να βλεπω τα μαιλ μου απο το windows live mail αλλα αυτα που ειναι στο yahoo. του hotmail δουλεψε με την μια.

plouf
14-10-12, 01:44
ταυτόχρονα δεν γίενται προφανώς εννοεις να πηγαίνουν στο hotmail (και να μην υπάρχουν στο yahoo)

αυτό γίνεται ποιο απλά πας στο yahoo επιλογες->επιλογες -> pop kai μεταβίβαση -> Προώθηση Ταχυδρομείο Yahoo! σε μια άλλη διεύθυνση email:

και βάζεις το email του hotmail, έτσι το yahoo θα τα στέλνει μόνο του στο hotmail (προώθηση)

billtech
14-10-12, 01:45
μα απο οσο διαβασα γινετε και ταυτοχρονα...εγω θελω να τα εχω και τα 2 εκει μεσα. αλλα οχι με προωθηση. και απο τις επιλογες που σου δινει σε αφηνει να εχεις παραπανω απο ενα μεσα

plouf
14-10-12, 01:48
δεν υπάρχει το "ταυτοχρονο" τουλαχιστον όχι ετσι όπως το σκέφτεσαι.

μπορεις αμα θες στην προώθηση να του πεις να κρατάει αντιγραφο ΚΑΙ στο yahoo.
Βέβαια όταν σβήνεις απο το ένα δεν θα σβήνονται στο άλλο.

billtech
14-10-12, 01:52
Μα και μονο του το yahoo.gr το εβαλα και παλι δεν το πηρε....

plouf
14-10-12, 01:54
Μα και μονο του το yahoo.gr το εβαλα και παλι δεν το πηρε....

δεν καταλαβα τι λες

billtech
14-10-12, 01:56
σκεφτομαι μηπως δεν περνει του .gr αλλα του .com ... γτ το pop.mail.yahoo.com εχει .com στο τελος.

plouf
14-10-12, 02:02
σκεφτομαι μηπως δεν περνει του .gr αλλα του .com ... γτ το pop.mail.yahoo.com εχει .com στο τελος.

οχι ετσι πάει..

πράγματι δεν με αφήνει.. ομως πρακτικα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ απο το να το βάλεις στο yahoo να κάνει προώθηση...

billtech
14-10-12, 02:05
δεν γινετε να μην υπαρχει λυση....

plouf
14-10-12, 02:07
υπάρχει πολύ απλή λύση.. προώθηση απο το yahoo..
εξάλου δεν ειναι πρώτη φορά που απο τη microsoft κανουν λάθη :)

σου λέω μια τελευταία φορά πριν την πέσω.. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ;-)

billtech
14-10-12, 02:10
και αμα θελω να στειλω μαιλ απο το yahoo??

plouf
14-10-12, 02:14
αν ενοέις να στειλεις μαιλ απο το hotmail με αποστολεα το @yahoo.gr

αυτό γίνεται εχει ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ επιλογή ΟΥΤΟΣ η αλλος για το "απο"


Εισερχόμενα>Επιλογές>Αποστολή/Λήψη μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από άλλους λογαριασμούς

Μπορείτε να στέλνετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από αυτούς τους λογαριασμούς
Κατά τη σύνθεση ενός νέου μηνύματος, μπορείτε να επιλέξετε την αποστολή του από οποιονδήποτε από αυτούς τους λογαριασμούς. Οι παραλήπτες ενδέχεται να δουν "Από τη διεύθυνση plouf@hotmail.gr εκ μέρους του χρήστη name@example.com".

εκει απο κάτω λέει "Προσθήκη άλλου λογαριασμού για την αποστολή αλληλογραφίας " το πατάς και δημιουργεις όσα "απο" θες

stel18
23-10-12, 17:55
εγκατεστησε το προγραμμα pop peeper βαλε ολoυς τους λογαριασμους σου και θα ενημερωνεσε σε καθε email

cycler
23-10-12, 20:06
Από όσο ξέρω -πέρσι είδα τελευταία φορά- η yahoo δεν χρησιμοποιεί POP για τους τσαμπέ χρήστες. Χρησιμοποιεί IMAP. Άλλαξε το σερβερ που βάζεις.

billtech
23-10-12, 20:53
ποιο να αλλαξω?