PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με το πληκτρο του τονισμου στο λαπτοπ



atatas
27-10-12, 16:02
Εχω προβλημα με το πληκτρο του τονισμου. Ως γνωστο παταω πρωτα το πληκτρο του τονου (αυτο που ειναι διπλα στο Λ, δεξια) και μετα το γραμμα για να τονιστει και αντι για ενα τονο βγαινουν δυο τονοι διπλα απο το γραμμα. Η γλωσσα ειναι γυρισμενη κανονικα, στα ελληνικα.

wizard_xrc
27-10-12, 16:15
Οι δυο τόνοι που λες βγαίνουν αριστερά από το γράμμα ? Σαν να έχεις πατήσει shift+τόνος και μετά το γράμμα ? δες μην σου έχει κολλήσει το shift σε αυτήν την περίπτωση.

xampos
27-10-12, 16:42
Πάνε στις ρυθμίσεις τησ γλώσσας καιδες ποιά από όλες τις επιλογές Ελληνική έχεις υπάρχουν διάφορες π.χ. η 220 319 πολυτονική και διαφορες άλλες κάτι από εκεί πρέπει να παίζει

KOKAR
28-10-12, 22:40
φίλε έχεις τσιμπήσει "μαμούνι".....

itta-vitta
06-11-12, 10:31
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα στο λάπτοπ. Θα είναι ίδιας μάρκας.

angel_grig
06-11-12, 12:15
Δες λιγο το πληκτρολογιο σου..μερικα λαπτοπ εχουν το UK (αγγλικο) πληκτρολογιο αντι για το US (αμερικανικο) οποτε μπορει να χρειαστει να αλλαξεις στο control πανελ την ρυθμιση για το πληκτρολογιο

itta-vitta
06-11-12, 12:40
Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά και δεν έγινε τίποτε. Δεν πολυχρησιμοποιώ το λαπτοπ και εχω αφήσει το πρόβλημα αυτό, έτσι. Κάτι είχε γίνει με το πληκτρολόγιο που βγαίνει σε ψηφιακή μορφή στο δεξιό μέρος στο πεδίο αναζήτησης, στην αρχική σελίδα του google. Ενώ μέσα στο πεδίο σε γλωσσα ελληνική τονίζει κανονικά, αν ανοίξεις ένα έγγραφο word βγάζει τον διπλό τόνο (΄΄). Οπότε δεν υπάρχει θέμα κολλήματος του πλήκτρου τονισμού.

tzoutzoukman
21-01-13, 01:39
φίλε έχεις τσιμπήσει "μαμούνι".....

Συμφωνώ τρέξε το mailwarebytes (ψάξτο στο google) να σου κάνει ένα καθάρισμα στο keylogger που κολλησες και θα συνέλθει μην πειράζεις ρυθμίσεις κτλ