PDA

Επιστροφή στο Forum : TP-Link Wireless Extender/Bridge N 150Mbps TL-WA730RE



nickbaz
07-11-12, 20:07
Καλησπερα παιδια!!εχω το συγκεκριμενο extender και εχω το εξης θεμα:ο γειτονας μου και φιλος προσφερθηκε να μου δωσει internet γιατι εγω δεν εχω
τηλεφωνο και λογο ανεργειας αυτη την περιοδο δεν μπορω να βαλω δικο μου internet.Για να μην μακρηγορω το ssid του ειναι κρυφω.Αυτο δεν ειναι προβλημα γιατι μου τα εγραψε ολα σε ενα χαρτι με τον κωδικο του.το θεμα μου ειναι οτι στο menu του extender δεν μου λεει να εισαγω καπου το ssid αλλα και οταν παω να βαλω τον κωδικο του δεν δεχετε το τελευταιο συμβολο που ειναι το & .ξερετε κατι επι του θεματος?

ghostrider
07-11-12, 23:18
κανε ρυθμιση client εκει απο αποοτι θυμαμαι μπορεις να δωσεις ssid στο client συνδεεσαι με καλωδιο αν το κανεις repeater τοπε
σενδεεσαι και ασυρματα

zanhtc
12-12-12, 23:41
Καλησπέρα αγαπητέ φίλε έχω το ίδιο extender θα σε συμβούλευα λοιπόν να πάς απο τον φίλο σου να το σετάρεις απο εκεί. Για να μήν κάνεις και δυσκολότερη την ζωή σου πές του να ρυθμίσει για λίγο το ssid του να φαίνεται μέχρι να το ρύθμίσεις και στην συνέχεια ας το κάνει κρυφό. κοίταξε επίσης την κρυπτογράφηση που έχει κάνει στο wifi του ώστε να περάσει και ο κωδικός που βάζεις.