PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΠ ΤΟΠ ΚΑΙ ΡΟΥΤΕΡ (ΕΛΕΟΣ)



johny16
24-12-12, 20:13
Εκει που καθομουν ωραια και καλα ξαφνικα ο προσαρμογεας παυει να συνδεεται στην συνδεση του ρουτερ (hol) ετσι στα ξαφνικα παρολα αυτα ομως μπορω να συνδεθω στο δικτυο του δημου κανονικοτατα οταν ομως παω να συνδεθω στο ρουτερ του σπιτιου μου δεν γινεται! Να σημειωσω οτι δοκιμασαμε πριν με αλλο λαπτοπ και συνδεθηκε κανονικα στο ρουτερ!!!! Επισης το λειτουργικο που εχει το δικο μου λαπτοπ ειναι windows 8. Λετε να εκανε καμια μα...κια το λειτουργικο και να τρεχουμε? Τι εκλεισα τον προσαρμογεα του λαπτοπ τι τον ανοιξα το ιδιο!:cursing::cursing::cursing:

electron
24-12-12, 20:16
Δοκίμασε να του περάσεις νεώτερους οδηγούς από αυτούς που έχει.

xampos
24-12-12, 20:27
ξεκίνα με επανεκκίνηση και το ρουτερ και το λαπτοπ. μετά προσπάθησε να μπεις στην αρχική σελίδα του ρούτερ σου λογικά 192.168.χ.χ αναλογα με το ρούτερ σου. κοίτα και το τείχος προσασίας και μετά βλέπουμε τι αλλα να κοιτάξεις.

johny16
24-12-12, 20:35
okeik θα του ριξω ενα ματι ;)

turist
24-12-12, 23:31
Δοκίμασε επίσης να διαγράψεις τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις του ασύρματου από το λαπτοπ "κάνοντας κατάργηση απομνημόνευσης αυτού του δικτύου".

kostas_par
24-12-12, 23:50
Κοίτα μήπως έχεις βάλει π.χ. δημοσιο δίκτυο ενώ έχεις οικιακό κτλ.

geo_ef
28-12-12, 18:08
Δοκίμασε από τον πίνακα ελέγχου να κάνεις επαναφορά συστήματος με ημερομηνία προγενέστερη του προβλήματος.

kontras
28-12-12, 18:16
Αφού τα δοκίμασες όλα αυτά δοκίμασε και κάτι άλλο :001_tt2:. Στις ρυθμίση του ασύρματου στο web interface κάπου θα λέει για το κανάλι που χρησιμοποιείτε. δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι. το ξέρω ότι ακούγεται κουλό αλλά μου χει τύχει και έτσι διόρθωσα το πρόβλημα.

xampos
28-12-12, 18:31
φίλε kontra δεν είναι καθόλου κουλό αυτόι που λες σκ'εψου να έχεις μερικά ρούτερ εκεί κοντά με καλή ισχυ, είναι σαν να έχεις μια τηλεόραση και 10 τηλεκοντρόλ.

ale george
28-12-12, 20:30
γεια χαρα
το εχω παθει και γω,με το ασυρματο.
το μονο που εκανα ειναι επανεκινησεις και συνδεση με εθερνετ (καλοδιο),μετα ολα λειτουργουν τελεια.

kontras
28-12-12, 20:45
φίλε kontra δεν είναι καθόλου κουλό αυτόι που λες σκ'εψου να έχεις μερικά ρούτερ εκεί κοντά με καλή ισχυ, είναι σαν να έχεις μια τηλεόραση και 10 τηλεκοντρόλ.
Ναι καταλαβαίνω τι λες αλλά σε μένα δεν ήταν κάτι που ξεκίνησε από την αρχή...δούλευε κανονικά και μετά από δυο χρόνια τα παίξε χωρίς λόγο και αιτία:confused1:. τεσπα ας το δοκιμάσει και αυτό ο φίλος μπας και του φτιάξει...