PDA

Επιστροφή στο Forum : Νόμιμη θέαση Ελληνικών καναλιών στη Γερμανία



performer
03-01-13, 14:52
Καταρχήν να ευχηθώ χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλο τον κόσμο.
Θα ήθελα την γνώμη κάποιου που γνωρίζει να μου πει πως μπορεί ένας Έλληνας που ζει στη Γερμανία να λαμβάνει με νόμιμο τρόπο όλα τα Ελληνικά κανάλια.
Ευχαριστώ

SV1JRT
03-01-13, 15:51
Μέσω Internet ίσως ??

Γιώργος Ανώνυμος
03-01-13, 16:40
Καλή χρονιά,

-με καυτό πουλί και συνδρομή στην ακατανόμαστη,

- δεν είμαι σίγουρος για μέσω Internet από Γερμανία (λόγω αριθμού hops για 8mbps (min) μέσω Forthnet για συνδρομή στην ακατανόμαστη ή εναλλακτικά ΟΤΕ TV.

performer
03-01-13, 16:48
Καλή χρονιά,

-με καυτό πουλί και συνδρομή στην ακατανόμαστη,

- δεν είμαι σίγουρος για μέσω Internet από Γερμανία (λόγω αριθμού hops για 8mbps (min) μέσω Forthnet για συνδρομή στην ακατανόμαστη ή εναλλακτικά ΟΤΕ TV.

Μπορείς να αγοράσεις κάποιο πακέτο απο τις γνωστές εταιρίες στο εξωτερικό ή προορίζονται μόνο εντός συνόρων;

Γιώργος Ανώνυμος
03-01-13, 16:58
Γιατί να υπάρχει περιορισμός τοπικότητας?

bchris
03-01-13, 17:02
Γιατί να υπάρχει περιορισμός τοπικότητας?

Μα τι λες τωρα βρε Γιωργο?

Εδω δεν εχουν παρουσια στην επαρχια πολλες εταιρειες, θα πανε να κουνηθουν στην Γερμανια????

plouf
03-01-13, 18:10
εδω να πουμε απλώς οτι μέσω δορυφόρου δεν ειναι νόμιμη νομιμη αλλα νόμιμη αρκετα...

η συνδρομη πρεπει να γινει σε κατοικο εντος ελλαδας .. και μπορεις απλα να το πληρώνεις μέσω πιστωτικής απο εκει πχ

Κωστης
03-01-13, 18:32
Καλησπερα και Χρονια Πολλα, η απαντηση ειναι αυτη που εδωσε ο Χρηστος!


εδω να πουμε απλώς οτι μέσω δορυφόρου δεν ειναι νόμιμη νομιμη αλλα νόμιμη αρκετα...

η συνδρομη πρεπει να γινει σε κατοικο εντος ελλαδας .. και μπορεις απλα να το πληρώνεις μέσω πιστωτικής απο εκει πχ

panos_panopoulos
03-01-13, 19:04
Γεια σας ένας γείτονάς μου έχει τον αδερφό του στη Γερμανία υποστηρίζει ότι η εταιρεία Νόβα για συνδρομητικές κάρτες ομογενών που διαμένουν στο εξωτερικό κάνει ειδική τιμή. Βέβαια η κάρτα είναι όχι μόνο για τα ελεύθερα εντός Ελλάδος κανάλια αλλά μαζί με τα συνδρομητικά της Νόβα. οπότε θα έλεγα να απευθυνθείς στην εταιρεία ζητώντας τής κάρτα για παρακολούθηση μόνο των ελληνικών ελεύθερων καναλιών. Αυτό δε ξέρω αν γίνεται.

Εδώ (http://gr.kingofsat.net/find2.php?pos=&cl=gre&num_pays=31&num_genre=&num_crypt=&num_standard=&ordre=freq) φαίνονται όλα τα Ελληνικά κανάλια που εκπέμπονται δορυφορικά καθώς και το όνομα, η θέση του δορυφόρου και η κρυπτογράφηση του καναλιού. Επίσης για τον πιο ανήσυχο τηλεθεατή λένε πως με την εύκολη κωδικοποίηση Biss αλλάζεις μια αλφαριθμητική σειρά και μπορείς να δεις το ελληνικό πακέτο καναλιών. δηλαδή αυτά (http://gr.kingofsat.net/find2.php?pos=&cl=gre&num_pays=31&num_genre=&num_crypt=26&num_standard=&ordre=freq) που βρίσκονται στις 3° Ε. ευχαριστώ.

edit: όπως είδα και ο ote tv έχει ελληνικά κανάλια

performer
03-01-13, 21:32
εδω να πουμε απλώς οτι μέσω δορυφόρου δεν ειναι νόμιμη νομιμη αλλα νόμιμη αρκετα...

η συνδρομη πρεπει να γινει σε κατοικο εντος ελλαδας .. και μπορεις απλα να το πληρώνεις μέσω πιστωτικής απο εκει πχ


Αυτό γίνεται όπως μου είπαν και οι δύο πάροχοι δορυφορικής TV αλλά με δική μου ευθύνη γιατί τα πακέτα είναι μόνο για την Ελληνική επικράτεια.

Γιώργος Ανώνυμος
04-01-13, 08:58
Δεν είμαι σίγουρος αν τα δικαιώματα χρήσης περιεχομένου αφορούν στη μετάδοσή του μόνο για την Ελληνική επικράτεια. Τεχνικά είναι εφικτό και επιφυλλάσσομαι για το ολίγον... ή full νόμιμο του θέματος...

Χρήστο (by the way χρόνια πολλά και για την ονομαστική σου εορτή) δεν αναφέρομαι στις εταιρείες ότι θα πρέπει να πάνε... Γερμανία αλλά στην ομογένεια που ζει εκεί και η οποία μπορεί να προμηθευτεί το δικαίωμα πρόσβασης (κάρτα SIM+married receiver) για να δει το μπουκέτο που εκπέμπεται από το δορυφόρο και καλύπτει γεωγραφικά και τη Γερμανία ή παρόμοια να έχει πρόσβαση στο συνδρομητικό περιεχόμενο μέσω του Internet, εφόσον παρέχεται ικανό εύρος ζώνης μέχρι τη Γερμανία για τη μετάδοση TV, με την επιφύλαξη πάντα της νομιμότητας ως παραπάνω.

Καλημερίζω!

bchris
04-01-13, 11:47
Δεν είμαι σίγουρος αν τα δικαιώματα χρήσης περιεχομένου αφορούν στη μετάδοσή του μόνο για την Ελληνική επικράτεια. Τεχνικά είναι εφικτό και επιφυλλάσσομαι για το ολίγον... ή full νόμιμο του θέματος...

Χρήστο (by the way χρόνια πολλά και για την ονομαστική σου εορτή) δεν αναφέρομαι στις εταιρείες ότι θα πρέπει να πάνε... Γερμανία αλλά στην ομογένεια που ζει εκεί και η οποία μπορεί να προμηθευτεί το δικαίωμα πρόσβασης (κάρτα SIM+married receiver) για να δει το μπουκέτο που εκπέμπεται από το δορυφόρο και καλύπτει γεωγραφικά και τη Γερμανία ή παρόμοια να έχει πρόσβαση στο συνδρομητικό περιεχόμενο μέσω του Internet, εφόσον παρέχεται ικανό εύρος ζώνης μέχρι τη Γερμανία για τη μετάδοση TV, με την επιφύλαξη πάντα της νομιμότητας ως παραπάνω.

Καλημερίζω!

Συγγνωμη τοτε.

Εγω καταλαβα να κανει συνδεση forthnet πχ στην Γερμανια :hahahha:

Ευχαριστω για τις ευχες.

Απο την αλλη, δεν μπορω να σκεφτω ενα λογο γιατι να μπει καποιος σε τοσο κοπο για να βλεπει τα σκουπιδια της Ελληνικης τηλεορασης.
Το μονο που αξιζει ειναι οι Ραδιο Αρβυλα (που οντως τους βλεπεις απο webtv) και κατι ψιλα που βαζουν τα κρατικα που και που.
Ενα 5% του συνολικου προγραμματος (και πολυ ισως να λεω).

angel_grig
04-01-13, 12:53
Απο την αλλη, δεν μπορω να σκεφτω ενα λογο γιατι να μπει καποιος σε τοσο κοπο για να βλεπει τα σκουπιδια της Ελληνικης τηλεορασης.
Το μονο που αξιζει ειναι οι Ραδιο Αρβυλα (που οντως τους βλεπεις απο webtv) και κατι ψιλα που βαζουν τα κρατικα που και που.
Ενα 5% του συνολικου προγραμματος (και πολυ ισως να λεω).

Λογοι υπαρχουν πολλοι και ο κυριοτερος ειναι οτι ειναι κατι που σε συνδεει κατα καποιο τροπο με την πατριδα (ασχετο εαν αυτα που βλεπεις ειναι σκουπιδια).Aπο το να βλεπεις oμως την Μερκελ live καλυτερα star channel....

ts0gl1s
04-01-13, 17:50
Και δεν παίρνεις ένα πακέτο ote tv από Ελλάδα και στέλνεις το μηχάνημα στην Γερμανία το τοποθετούν και είναι κομπλέ

titanicfm
04-01-13, 17:58
χρόνια πολλά !! στις 3 μοίρες ανατολικά με έναν δέκτη dvbs2 μια φορά βάζεις κλειδιά biss και θα ξεχάσεις πότε θα ξανά αλλάξεις κλειδιά ..τα κλειδιά κυκλοφορούν ευρέως στο διαδίκτυο σε πολλά forum ..

spiroscfu
04-01-13, 18:09
Δεν είμαι σίγουρος αν τα δικαιώματα χρήσης περιεχομένου αφορούν στη μετάδοσή του μόνο για την Ελληνική επικράτεια. Τεχνικά είναι εφικτό και επιφυλλάσσομαι για το ολίγον... ή full νόμιμο του θέματος...


Λογικά νόμιμη θα είναι η θέαση τους μόνο από την ελληνική επικράτεια, μάλλον λόγο των πνευματικόν δικαιωμάτων από τις ταινίες κ.α.