PDA

Επιστροφή στο Forum : σπιτι (πέφτει ο γενικός)



mauros13
11-01-13, 18:43
Εχω ενα θεμα η κοπελα μου μενει σε ενα studio όπου όταν άναψε τηλεόραση θερμοσίφωνα και θερμοφόρα έπεσε ο γενικός
πιστευω οτι καποια μπριζα μαλλον βραχυκυκλώνει. Απο τα λίγα πάντα που ξέρω τι μπορούμε να κάνουμε?

johnnkast
11-01-13, 18:52
πιστευω οτι καποια μπριζα μαλλον βραχυκυκλώνει. Απο τα λίγα πάντα που ξέρω τι μπορούμε να κάνουμε?

Της προτεινεις να καλεσει ηλεκτρολογο......

Κυριακίδης
11-01-13, 20:19
Σήκωσε και πάλι την ασφάλεια αφού πρώτα διακόψεις το ένα από τα 2 (θερμοσίφωνα - θερμοφόρα). Δεν τα σηκώνει η γραμμή σου
Φρόντισε με πρόγραμμα να επιλέγεις ένα από τα 2 και όχι και τα 2 μαζί.
Εάν απαιτείς και τα 2 ... τότε τον ηλεκτρολόγο.

mauros13
11-01-13, 20:50
και αμα πουμε να φερουμε ηλεκτρολογο για τι τιμες μιλαμε εννοω ειναι τιποτα καμια δουλεια μεγαλη η κατι ψιλολογια χρειαζονται για να φτιαχτει?

giwrgosss
11-01-13, 20:53
οχι ολα μαζί .. να κάνει και λίγο οικονομία :biggrin:

stinger
11-01-13, 21:08
και αμα πουμε να φερουμε ηλεκτρολογο για τι τιμες μιλαμε εννοω ειναι τιποτα καμια δουλεια μεγαλη η κατι ψιλολογια χρειαζονται για να φτιαχτει?
υπολογιζε κανα 30αρι με το καλησπερα..απο εκει και περα οσο θα σκαλισει τοσο θα κοστισει

mauros13
11-01-13, 22:00
να φανταστω εγω δεν μπορω να κανω κατι ε? :P

Κυριακίδης
11-01-13, 22:08
υπολογιζε κανα 30αρι με το καλησπερα..απο εκει και περα οσο θα σκαλισει τοσο θα κοστισει


30 άρι? ... αστειεύεσαι ? μόνο για το Φ.Π.Α ίσως φτάνουν ... και στην καλύτερη περίπτωση αν ο τεχνικός για να πάει μέχρι το φίλο μας Τόλη κινείται με όχημα υδρογονοκίνησης

stinger
11-01-13, 22:29
να φανταστω εγω δεν μπορω να κανω κατι ε? :P
ναι μπορεις...να πεισεις την κοπελα σου να μην βαζει ολες τις βαριες καταναλωσεις μαζι η στην ιδια γραμμη...ετσι θα γλιτωσεις χρημα και γκρινια...

leosedf
11-01-13, 22:30
να φανταστω εγω δεν μπορω να κανω κατι ε? :P
Ναι προσευχή!

Δεν είναι καλό να σκαλίζεις τέτοια θέματα χωρίς γνώσεις. Έτσι παίρνουν φωτιά σπίτια.

mauros13
12-01-13, 00:05
χαχαχαχα ασε δικιο εχεις οταν ημουν σχολειο μου αρεσε να σκαω πυκνωτες τωρα ασε μην βαλω και καμια φωτια

navar
14-01-13, 02:52
χαχαχαχα ασε δικιο εχεις οταν ημουν σχολειο μου αρεσε να σκαω πυκνωτες τωρα ασε μην βαλω και καμια φωτια

σωστά.... καλύτερα να σκάς πυκνωτές παρά ολόκληρο σπίτι !