PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΡΑΣΗΤΑ ΣΤΙΣ ΚΟΡΝΕΣ....



kwstas-cadence-
21-01-13, 00:31
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΡΝΕΣ...ΕΝΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΙΚΝΟΤΑΚΙΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΑΛΙ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΚΑΙ ΤΣΙΡΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΤΗ ΕΝΤΑΣΗ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΕΝΑ ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΕΝΑΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ...ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΙΚΝΟΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ????Η ΚΟΡΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ EARTHQUAKE 150W..

leosedf
21-01-13, 08:44
Κώστα καλημέρα, αν γίνεται να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες γιατί έτσι φαίνεται σαν να φωνάζεις.

kyroscrete
21-01-13, 11:35
δεν φταινε οι κορνες και οσα πυκωτακια και να βαλεις το ιδιο κανει , εχεις προβλημα με την γραμη τροφοδοσιας του ραδιο cd ή του ενισχυτη αν εχεις . Οι πυκνωτες στις κορνες και στα τουϊτερ ειναι το πιο απλο crossover αποκοπτουν δηλαδη τις χαμηλες συχνοτητες ωστε να μην καουν τα τουϊτερ και να αποδιδουν πιο σωστα .

kwstas-cadence-
21-01-13, 16:56
εχω ενισχυτη...τι πρεπει να κανω για να διορθοθει αυτο???

kyroscrete
22-01-13, 09:15
εχεις θεμα ή με την γραμμη τροφοδοσιας του ενισχυτη το + κοκκινο καλωδιο δηλαδη η με την γειωση - μαυρο καλωδιο ,ή με τα rca - καλωδιο που πανε απο το ραδιο cd στον ενισχυτη . Δεδομενου βεβαια οτι η πηγη σου δεν ειναι κανενα κινεζικο - δεν το ξερει ουτε αυτος που το εφτιαξε .

Κοιτας μεμονομενα ενα ενα οτι σου ειπα , αληθεια το κανει οταν δουλευει το αυτοκινητο ή και σβηστο ;

kwstas-cadence-
24-01-13, 21:24
το κανει ακομι οταν ειναι και σβηστο....το ραδιο μου ειναι της clarion...δεν πιστευω να ειναι απο αυτο...θα τα κοιταξω οπωσ ακριβοσ μου τα ειπες....

kyroscrete
25-01-13, 08:31
αρα εχεις καποιο θεμα στον ενισχυτη ή στα rca του ραδιο cd