PDA

Επιστροφή στο Forum : windows 8 βοήθεια!!!



nikos.re
25-01-13, 16:32
παιδιά βοήθεια!!!! Έχω ενα laptop Toshiba windows 8 και σήμερα αρχήσαν να μη μου δουλεύουν τα εικονίδια στο μενού έναρξη. Τι να κάνω ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Danza
25-01-13, 16:39
format και βάζεις τα 7......

Τα 8άρια είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο και έχουν πολλά προβλήματα αστάθειας καθώς και είναι ξέφραγο αμπέλι στο ίντερνετ....

Το καλό δεν στο είπα.... Format δεν μπορείς να κάνεις όπως στα άλλα windows, θέλεις script γιατί ο υπολογιστής δεν τερματίζει αλλά μπαίνει σε sleep mode...

xrhstos1978
25-01-13, 16:58
κι εγω τελικα εκανα Format και ξανα εβαλα τα 7 σημερα.

vasilllis
25-01-13, 17:04
???δεν πωλουνται κανονικα με καινουργιους υπολογιστες?

Danza
25-01-13, 17:08
???δεν πωλουνται κανονικα με καινουργιους υπολογιστες?

Και τι σημαίνει αυτό? Ξεχνάει κανείς τα sVista που τα πουλούσαν μαζί με νέους ηλεκτρονικούς υπολογιστές και ενώ δεν έκλειναν ούτε μήνα τα μηχανήματα πλακώνανε όλοι τα φορμάτ για να βάλουν XP γιατί δεν έβρησκαν drivers και είχαν προβλήματα συμβατότητας στο 90% των εφαρμογών καθώς και σερνόντουσαν τα πιο δυνατά μηχανήματα της εποχής? Ίδια ιστορία είναι και με τα 8άρια τώρα πλέον....

vasilllis
25-01-13, 18:00
Και τι σημαίνει αυτό? Ξεχνάει κανείς τα sVista που τα πουλούσαν μαζί με νέους ηλεκτρονικούς υπολογιστές και ενώ δεν έκλειναν ούτε μήνα τα μηχανήματα πλακώνανε όλοι τα φορμάτ για να βάλουν XP γιατί δεν έβρησκαν drivers και είχαν προβλήματα συμβατότητας στο 90% των εφαρμογών καθώς και σερνόντουσαν τα πιο δυνατά μηχανήματα της εποχής? Ίδια ιστορία είναι και με τα 8άρια τώρα πλέον....

Οχι,θελω να πω οτι για να πωλουνται δεν περασανε το δοκιμαστικο σταδιο ?

Danza
25-01-13, 18:07
Οχι,θελω να πω οτι για να πωλουνται δεν περασανε το δοκιμαστικο σταδιο ?

Το δοκιμαστικό στάδιο είναι ο καταναλωτής :wiink: