PDA

Επιστροφή στο Forum : CB COBRA 29 LTD CLASSIC



crown
06-03-13, 23:10
Με ενδιαφερει να αγορασω το συγκεκριμενο cb,βρηκα αυτη την καταχωριση http://www.amazon.com/Cobra-29LTD-40-Channel-CB-Radio/dp/B00006JPF3 γνωριζει κανειs ποσο αξιοπιστη και σιγουρη ειναι η συναλλαγη και εαν πληρωσω τελωνειο..

Dragonborn
07-03-13, 05:32
Από όσο ξέρω, το Amazon δεν στέλνει προϊόντα στην Ελλάδα, εκτός από βιβλία και CD/DVD. Διορθώστε με αν αυτό έχει αλλάξει πρόσφατα.

Τρελος Επιστημονας...
07-03-13, 11:01
Πράγματι τα περισσότερα ηλεκτρονικά είδη δεν αποστέλνονται Ελλάδα από το amazon.com

Ίσως να υπάρχει στο amazon.co.uk αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι το στέλνουν Ελλάδα (στην περίπτωση αυτή ΔΕΝ υπάρχει τελωνείο).

Εναλλακτικά, μπορείς να δεις στο ebay.co.uk ή στο ebay.com (αλλά θέλει προσοχή με το τελωνείο).

itta-vitta
07-03-13, 13:00
Παλιό κομμάτι φίλε, απλά καλό, υπάρχουν και καλύτερα. Κάποτε πέρασε ένα τέτοιο από τα χέρια μου. Δες στον tiramola ή στην txland. Θα σου πρότεινα το σουπερ-σταρ 360 ή ακόμη και το πιο κάτω μοντέλο το 120. Πέρασαν κι αυτά από τα χέρια μου κάποτε. Βγάζουν ισχύ 5-10 βαττ με ένα διακόπτη δύο θέσεων. Τη νόμιμη και τη μη νόμιμη με διαφορετικές ενδείξεις στο διακόπτη (bright & dimm). Τα μηχανήματα δεν είναι καλά συντονισμένα, σκόπιμα, για να βγάζουν τα νόμιμα βαττ, 5w. Αν τα συντονίσεις ρυθμίζοντας τα τρίμμερ εξόδου και τα μεταβλητά πηνία, η ισχύς τους ανεβαίνει. Από το σουπερ σταρ 120 θα πάρεις 6 και 12 βαττ. Από το 360 περισσοτερα. Καλά είναι και τα στάλκερ και τα πρέζιντεντ. Το στάλκερ έχει ποτενσιόμετρο, τάχα ρύθμιση φωτισμού ντίμμερ, αλλά ρυθμίζει την ισχύ την ανεβάζει από 4 βαττ μιν. μέχρι 20.

itta-vitta
07-03-13, 13:07
Δεν λέω για αλλαγή στο τρανζίστορ εξόδου, που μπορεί να γίνει, για αύξηση της ισχύος από 5 στα 15-20 βαττ, η οποία γίνεται πολύ εύκολα.

crown
12-03-13, 21:03
για πιο κομματι λεs οτι μπορειs να αλαξειs τα εξοδου

itta-vitta
12-03-13, 22:05
για πιο κομματι λεs οτι μπορειs να αλαξειs τα εξοδου

Είχα αλλάξει στο σουπερ-σταρ 120. Έχει κάποιο μπι-ντι αν θυμάμαι καλά και το άλλαξα με ένα άλλο μπι-ντι νομίζω είχα βάλει το μπι-ντι 140. Πέρασαν από τότε 30+ χρόνια.

crown
12-03-13, 23:01
Τελικα κατεληξα στο PRESIDENT JACKSON 2 μιαs και vhfικο μου το πουλησα σημερα.
Ψαχνω για μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση,νομιζω οτι ειναι στην κορυφη