PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσθήκη gadget σε blog



Dimi
25-05-13, 00:26
Καλησπέρα στο forum.
Απευθύνομαι στους ειδικούς σε θέματα δημιουργίας ιστοσελίδων και blogs.
Στην πλευρική στήλη του blog μιας φίλης θέλω να προσθέσω ένα gadget με τίτλο "μουσικές επιλογές" όπου θα υπάρχουν κάποια μουσικά κομμάτια επιλεγμένα από εμένα, για να τα ακούν στη συνέχεια οι επισκέπτες του blog. Yπάρχει ήδη εγκατεστημένο το σχετικό gadget που παρέχεται από τον blogger, αλλά δε με ικανοποιεί, γιατί ούτε ελληνική μουσική διαθέτει, ούτε επιτρέπει προσθήκη κομματιών δικής μου επιλογής. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν τέτοια gadgets, που να κάνουν αυτό που ζητώ, να τα τροφοδοτώ δηλ. με μουσική της επιλογής μου από το pc μου;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας...

agis68
25-05-13, 01:20
είναι βασικό να μας πεις αν το blog είναι χτισμένο πάνω στο google ή όχι. Αν ειναι μεσω google γενικα΄δεν παίζουν πολλά και καλά gadgets οπως στα ελεύθερα blogs. Συνήθως η Google οτι δίνει το δίνει με φειδώ και δεν ειναι και αποτελεσματικό....τετοιο τυπου list player υπάρχουν πολλοί. Πόσα κομμάτια περίπου εχει η λίστα?
Επίσης μεσω google μπορέις να βάλεις Gadgets μη εγκεκρυμένα ας πουμε απο τη google αλλά θέλει μικρά κόλπα....

giannaras13
25-05-13, 01:27
Καλησπέρα στο forum.
Απευθύνομαι στους ειδικούς σε θέματα δημιουργίας ιστοσελίδων και blogs.
Στην πλευρική στήλη του blog μιας φίλης θέλω να προσθέσω ένα gadget με τίτλο "μουσικές επιλογές" όπου θα υπάρχουν κάποια μουσικά κομμάτια επιλεγμένα από εμένα, για να τα ακούν στη συνέχεια οι επισκέπτες του blog. Yπάρχει ήδη εγκατεστημένο το σχετικό gadget που παρέχεται από τον blogger, αλλά δε με ικανοποιεί, γιατί ούτε ελληνική μουσική διαθέτει, ούτε επιτρέπει προσθήκη κομματιών δικής μου επιλογής. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν τέτοια gadgets, που να κάνουν αυτό που ζητώ, να τα τροφοδοτώ δηλ. με μουσική της επιλογής μου από το pc μου;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας...

http://www.widgetbox.com/widget/my-music-playlist

Dimi
25-05-13, 04:05
Φίλε Άγι, ευχαριστώ για την απάντηση. Το blog φιλοξενείται στον Blogger, που υποστηρίζεται από τη Google. O ενσωματωμένος player έχει 30 τραγούδια όλα ξένα και καθόλου του γούστου μου...
Φίλε Γιάννη, ευχαριστώ για το link. Πάω να δω τι παίζει εκεί...