PDA

Επιστροφή στο Forum : φθηνα ηχεια ... αξιζουν ???



jakjak
08-06-13, 15:47
τα ηχεια στις πορτες εχουν σκισμενους κωνους (κλασικα ...) ...
ραδιο σιντι εχω ενα pioneer 5000 ... καλο αλλα παλιο ...
βρηκα στο ιντερνετ αυτα τα ηχεια :
http://www.emark.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=2&page=shop.product_details&flypage=vmj_hunk_img1.tpl&product_id=5692&category_id=398

να τα παρω ή τζαμπα ο χρονος ??? γιατι τζαμπα τα λεφτα δεν αξιζει ουτε να το πει κανεις ...
τα ξερει κανενας ? τι λενε ?

xlife
08-06-13, 16:03
Φιλαράκι η άποψη μου πάντα είναι ότι ψωνίζω με ότι έχω στην τσέπη. Μην περιμένεις αυτά τα μεγάφωνα να συγκριθούν με μάρκες όπως Boschmann η οτιδήποτε άλλο. Σίγουρα είναι καλά για χαμηλές εντάσεις και θα σου βγάλουν κάνα δυο χρόνια, αλλά είναι κινέζικα και μάλιστα για να φθάνουν εδω κάτω από 5 ευρώ πρέπει να είναι από τα βάθη της κινας. Παρ ολα αυτά είναι εισαγωγη της tele που πολλές φορές έχει αποδείξει ότι το μέτριο πρέπει να είναι και φθηνό. Όμως προσοχή όταν αγοράζεις μεγάφωνα για πόρτες γιατί το βάθος δεν πρέπει να είναι μεγάλο για να μην βρίσκουν στο κατεβασμένο τζάμι, Υπάρχουν ειδικά μεγάφωνα με βάθος εως 2-2,5 ίντσες που αναφέρονται ως μεγάφωνα πόρτας αυτοκινητου

jakjak
08-06-13, 17:15
η Boschmann ειναι μαρκα της προκοπης ?? κινεζοκατασταση νομιζα οτι ειναι .....
για το βαθος στις πορτες το ξερω , αλλα εχω παρα πολυ χωρο ... μονο η διαμετρος με περιοριζει , γιατι το καλυμα ειναι μαζι με την ταπετσαρια.
σιγουρα δεν θα συγκρινονται με καλα ηχεια μαρκας .... ομως μηπως αμα βγαλουμε τα καπακια και την μαρκα απο κατι επωνυμα των 30 ευρω εχουμε ιδιο αποτελεσμα ?
τα συγκεκριμενα τα ειδα φθηνα αλλα δειχνουν ποιοτικα .... απο την αποψη οτι φαινονται να ειναι πολυ καλυτερα απο τα μαμισια των αντιπροσωπειων ... τα οποια συνηθως δεν προσφερονται για μουσικη , αλλα μονο για διαφημισεις ....
τα εχει δοκιμασει καποιος να μας πει γνωμη ?